Jump to content
BulForum.com

Net problem


ZGAN

Recommended Posts

Modemcheto e v men....imam si i switch...3ma sme....iptata sa ni 10.0.0.1 / 10.0.0.2 / 10.0.0.3

Kak da napravq taka che 10.0.0.1 (az) i 10.0.0.2 da imame internet a 0.3 da nqma internet a samo da se vijdame v igrite da si vijdame PCtata itn...?

 

OS = Windows Eks Pi

 

Ako nqkoi mi kaje neshto ot roda na: Polzvai neznam si koe mnogo e dobro...da si napravi truda da go ubqsni...p.s variants s Proxy ne me ustroiva

Link to comment
Share on other sites

Ako polzvate proxy (a sigurno polzvate) to togava se zadava koi klient na mrezata (v sluchaia vashia LAN) ima pravo da polzva NET-a. Tova se definira po 2 nachina:

1. Po imeto na PC-to - kogato proxyto vidi che se iziskva vrazka ot PC sas mrezovo ime edi si kvo dali da dava net ili ne.

2. Po I.P. adresa. Analogiata e sashtata.

Sega iasnoli ti e ZGAN-cho kak stava rabotata?

Link to comment
Share on other sites

"variants s Proxy ne me ustroiva "

 

Ne polzvam proxy server polzvam windows shering-a

 

I_am_weasel nashiq e na maika si v guza....100% nqma da znaesh kade e

Link to comment
Share on other sites

Moze i da revat, a ma koi go gi chuva, nie revem ot tiah - te ot nas... taka... ;)

Po princip stom ne go prodavash ili da imash kakvito i da bilo oblagi ot tova ne bi triabvalo da ima problem. Ako obache go prodavash, togava e drugo (ili saotvetno imash oblagi).

Za sluchaia predpolagam che pichovete prosto sa si napravili partia po sasedski i si polzvat LAN i NET. Kakvo tolkova. :blink:

Link to comment
Share on other sites

:P  karai abe te evrocoma ne pravat li problemi za LAN mreji deto si sharevat 1 ip stoto v dogovora pi6e nqma pravo da predostavq i-net uslugi .... bla bla ???

Be de da znam predi nqkolko dena govorih tam s 1 ot evrocom za 1 problem i mu kazah 4e imam pove4e ot 1 pc i toi ni6to nemi kaza :).E 6avida na kraq na meseca ;)

Link to comment
Share on other sites

6to sporite za gluposti :rolleyes: ? Nikoj ne moje da te spre da si Share-ne6 interneta. Taka ili ina4e si ima6 ograni4enie na skorosta i na connections - kakvo gi byrka Evrocom-cite. Kato vidi6, 4e na tebe ti se bavi interneta ot tozi share - sam 6te go mahne6 :D Pri mena sa naka4eni 12 PC-ta i 4 MAC-a i niamam iadove (osvena ako ne minat 40 connections - togava mi spirat kran4eto). Mislia, 4e v doma6ni uslovia spokojno mojete da se vyrjete 4-5 4oveka, no pone se pusnete na zlatnata tarifa B)

Link to comment
Share on other sites

abe hora 6to sporite ve4e e razre6eno pove4e ot edno pc da bade vkliu4eno kam edno proxy i mnogo hora da izpolzvat interneta,t.e. kakto sa mnogo hora pravqt lan i posle delkat mese4nite kakto i nie.samo 4e te iskat za vsqko IP da se plati pi 20lvTiq da ne sa ludi.Aide 4ao. :punk :punk :punk :) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...