Jump to content
BulForum.com

Избор на NAS / Personal Cloud Storage


djadomraz

Recommended Posts

Порових се и гледам от всичките се оплакват в повече или по-малко. А свестните с 4 и нагоре диска са прекално скъпи и обемисти за домашна употреба.

 

Някой ако ползва такова ще се радвам да сподели.

Link to comment
Share on other sites

D-link DNS 320 - познати си бяха купили 2 такива и не съм чул досега оплаквания от тях.

Макар, че евтино, за малък офис (техният е с 4 компютъра) върши добра работа. Това е от по-евтинките решения.

Актуална цена: http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1EX0xJTkstNTAxLTAwMDYzMDE1NzEzMzQtMDAwNjMwMTQ4MDgwOA==#n.17.1.4.1

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах, че този има добри оценки: Synology DS111 но и той е без диск. Като сложа диска цената скача още.

 

Първоначално гледах това: Seagate STAM1000100 1TB GoFlex Home Network Storage System и Buffalo LinkStation Live 1TB като последния има и bittorrent клиент, но и за 2та видях доста негативи.

 

Един приятел ми обяснява, че епълския рутер Airport Extreme има usb и с външен диск се превръща в такова, като при това работи добре. И последния вариант е Apple TimeCapsule но някак над 500лв за това не ми харесва като идея.

Link to comment
Share on other sites

Apple-ското животинче изглежда много добре. Като гледам и switch си има в него. 300$ за 2TB диск. Но нямаш raid.

Аз не разбрах дали ти трябва raid по принцип, ако ще съхраняваш важни данни или просто сторидж. А по принцип ще се отварят ли едновременно еднакви файлове от различни потребители за редактиране - таблици, текстови файлове и пр ?

Иначе по-евтиният вариант - някакво малко PC 1 или 2 диска + някаква 40-ка за ОС. Аз така съм си ги направил в къщи и бачка безотказно.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми за storage. Основно за да свалям на него разни филми защото с тези 128гб-та на лаптопа само се чудя какво да изтрия.

 

Варианта с малко PC вече почнах да го обмислям. Проблема е че трябва да е МНОГО малко... защото нямам място където да го сложа. Затова търся нещо с размерите на 2-3 външни диска. Иначе стари PC-та имам и ми се търкалят няколко, даже едното имаше 2 броя 15крпм диска на него, но нямам къде да го набутам без да пречи.

 

 

--------

 

 

След малко проучване стигнах до избор:

 

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=22-108-042&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Keywords=%28keywords%29&Page=1#scrollFullInfo

 

44 ревюта и едно отрицателно няма.

 

Втори вариант ако ми затрябва повечко място и по-сериозна техника: http://www.amazon.com/HP-658553-001-ProLiant-Server-System/dp/B005KKJPCO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1337988106&sr=8-1 с 4 диска и свестен raid.

 

Дано темата е полезна за някой.

Link to comment
Share on other sites

110j гледам, че я няма.

Сега погледах и ревюто и отзивите за тоя D-link, за който ти писах - моите познати явно са на късмет :).

Иначе Synology DS111 като му гледам цената - като му сложиш един диск 1ТВ (WD 1TB SATA III 32 MB BLUE) примерно, пак ще легне към 500 лева.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...