Jump to content
BulForum.com

Видео карта или процесор ?


Eddy

Recommended Posts

Здравейте, имам един въпрос и обяснявам всичко подробно, понеже не знам кое ще ви трябва за информация точна за да ми дадете съвет.

 

С Intel 1.8GHz процесор съм, 3GB RAM(DDR2-2+1GB), с дъно ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI. Видео картата ми е към инегрирана към дъното като тегли рам направо от втория слот на който има 1GB DDR2.

Модела на видео картата е Intel G33/G31 Express Chipset Family.

 

Инсталирал съм всички последни драйвери.

 

Проблема е седемнадесет символен: Medieval 2 - Total War.

 

Игра с минимални изисквания:

 

Celeron 1.8GHz Pentium 4® (1500MHz) or equivalent AMD® processor.

512MB RAM.

DirectX® 9.0c.

128MB Hardware Accelerated video card with Shader 1 support and the latest drivers.

Must be 100% DirectX® 9.0c compatible.

 

И с препоръчителни изисквания:

 

Pentium 4® 2.4GHz (2400MHz) or equivalent AMD® Athlon 64 or equivalent

RAM:1024 MB

Video Memory:128 0

128MB Hardware Accelerated video card with Shader 2 support

and the latest drivers. Must be 100% DirectX® 9.0c

compatible*. The Nvidia® GeForce 7300 or greater, or the

ATI Radeon® X1600 or greater is recommended.

 

Играта я подкарвам ... като подкарвам е силно казано в първата битка, която вляза и мъката започва - сече ама сече!

 

Защо ?! Гледам хора с по-слаби машини от моята я играят на 1,8 процесор с 256 видео карти и 1гб рам без проблеми.

 

Намалил съм всички ефекти в играта на минимум, играя я на най-малката разделителна способност, която позволява и пак ми е Х къде е проблема.

 

Някъде из голямото четене из форумите вчера ми се мерна нещо,че ако е по-стара картата не подържа Shader 2. Там ли е проблема - ако е там имам и слот за видео карта - ще купя.

 

Спрял съм се на тази:

 

AMD 6750, 1GB, Gigabyte R675OC-1GI, PCI-E, DDR5, 128bit, HDMI & 2xDVI - до колкото имам познания е съвместима за моето дъно, нали ?

 

Или процесора прави проблема ? Макар,че долу температурата на всичко е в нормите. Намерих и процесор съвместим с дъното ми:

 

Pentium Dual Core E6600

 

И процесора и дъното са на приемливи цени ... принципно. Ако не бях жалък чиновник щях да си купя и двете ама със сегащната заплата ще се ъпгрейдва машината 1 по 1 явно.

 

Дайте някой акъл, кое да купя или какво да направя та да я подкарам тази игрица. Много ще съм ви благодарен.

post-49280-0-47695700-1337277970_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

От видеото е... Е6600 е добре за това дъно, но видеото което си посоичл е твърде мощно - няма смисъл. Вземи си втора употреба нещо от рода на 3870, 4850, 4870.И процесор по-добре Core 2 Duo 45nm втора, отколкото Pentium Dual нов... примерно E7***, E8***

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съвета, значи първо ще сложа нова видео карта - другия месец ще сложа и процесор. Сега ще видя дали и ново захранване ще трябва.

Link to comment
Share on other sites

Overdrive, защо го насочваш човека към тези лакоми печки, особено 4870, която си иска recommended 500W добро захранване и само на idle е 60 градуса. Говоря от опит :). Еди, добре е да споделиш с какъв бюджет разполагаш и с какво захранване. 6750 е добра карта, която не е лакома, хладна е и е тиха. Имах миналото лято един Sapphire в кутията си и заедно с клокнат E5200 на 4Ghz нямаше игра, която да му се опъне при резолюция 1280х1024. Аз също като Overdrive бих те посъветвал да вземеш първо видеото, а след това може да се ориентираш към E6300-6600, E5200-5500, E4400-4700. Тези процесори варират от 50 до 70-80 лева втора ръка, а ако имаш финансовата възможност, направо скачай на 140+ левовите E8200 (примерно). Дъното то е с G31 чипсет и не е много клокерско, но не е лошо. Туй то от мен :).

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми е че едно 3850 използва на макс възможностите на тези процесори. За какво да слага съвременна карта която си иска i7 за да покаже какво може на скопен Core 2 Duo :laughing1:

 

Гледам че човека не някакъв маниак геймър, затова предлагам евтино решение. А захранването за всякакво невградено видео трябва да е добро, да кажем Fortron PNF 350 като минимум за Core 2 Duo и 38**/48**.45nm процесор и 55nm карта не е особено лакома комбинация.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам един въпрос и обяснявам всичко подробно, понеже не знам кое ще ви трябва за информация точна за да ми дадете съвет.

 

С Intel 1.8GHz процесор съм, 3GB RAM(DDR2-2+1GB), с дъно ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI. Видео картата ми е към инегрирана към дъното като тегли рам направо от втория слот на който има 1GB DDR2.

Модела на видео картата е Intel G33/G31 Express Chipset Family.

 

Инсталирал съм всички последни драйвери.

 

Проблема е седемнадесет символен: Medieval 2 - Total War.

 

Игра с минимални изисквания:

 

Celeron 1.8GHz Pentium 4® (1500MHz) or equivalent AMD® processor.

512MB RAM.

DirectX® 9.0c.

128MB Hardware Accelerated video card with Shader 1 support and the latest drivers.

Must be 100% DirectX® 9.0c compatible.

 

И с препоръчителни изисквания:

 

Pentium 4® 2.4GHz (2400MHz) or equivalent AMD® Athlon 64 or equivalent

RAM:1024 MB

Video Memory:128 0

128MB Hardware Accelerated video card with Shader 2 support

and the latest drivers. Must be 100% DirectX® 9.0c

compatible*. The Nvidia® GeForce 7300 or greater, or the

ATI Radeon® X1600 or greater is recommended.

 

Играта я подкарвам ... като подкарвам е силно казано в първата битка, която вляза и мъката започва - сече ама сече!

 

Защо ?! Гледам хора с по-слаби машини от моята я играят на 1,8 процесор с 256 видео карти и 1гб рам без проблеми.

 

Намалил съм всички ефекти в играта на минимум, играя я на най-малката разделителна способност, която позволява и пак ми е Х къде е проблема.

 

Някъде из голямото четене из форумите вчера ми се мерна нещо,че ако е по-стара картата не подържа Shader 2. Там ли е проблема - ако е там имам и слот за видео карта - ще купя.

 

Спрял съм се на тази:

 

AMD 6750, 1GB, Gigabyte R675OC-1GI, PCI-E, DDR5, 128bit, HDMI & 2xDVI - до колкото имам познания е съвместима за моето дъно, нали ?

 

Или процесора прави проблема ? Макар,че долу температурата на всичко е в нормите. Намерих и процесор съвместим с дъното ми:

 

Pentium Dual Core E6600

 

И процесора и дъното са на приемливи цени ... принципно. Ако не бях жалък чиновник щях да си купя и двете ама със сегащната заплата ще се ъпгрейдва машината 1 по 1 явно.

 

Дайте някой акъл, кое да купя или какво да направя та да я подкарам тази игрица. Много ще съм ви благодарен.

същата игра съм я подкарвал,горе-долу нормално на pentuim 4 2.8ghz 1gb ram geforce 6200 256mb,мисля че по-добре първо си вземи някоя евтина видео карта и спокойно ще я подкараш,както и доста други игри,и 7600 gt да вземеш ще можеш спокоино да я играеш тази игра,може и по-мощна да вземеш,но ако не играеш постоянно и не си вманиачен по това да ти върви всичко на макс, карта от сорта коята аз съм посочил ти е достатъчна

ето няколко линка със видео карти втора употреба които не са лоши и със сигурност ще я подкарат играта,(избрал съм най-евтините) http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=115013 http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=114916 http://www.bulforum.com/index.php?showtopic=114031 и карти от рода на 7800 gt,8600 gt,9500 gt да намериш няма да имаш проблеми дори и с по-нови игри,това е моя съвет дано да съм бил полезен

Link to comment
Share on other sites

3850-ката, която препоръчва neni4a е перфектна. Ползвал съм такава карта, само хубави неща мога да кажа за нея.

А и на тая цена...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...