Jump to content
BulForum.com

може ли в България да се живее с 250лв заплата


Rex

Recommended Posts

По-правилно темата трябваше да бъде поставена така:

Колко ви е заплатата и стига ли ви тя. ;)

Много хора не си казват заплатите щото нещо ги притеснява... не ги разбирам аз тях.

Моята е около 650 лв и ми стига, но с ограничения... :) Както казват всеки се разпростира според чергата си.

Link to comment
Share on other sites

С 250 лева може да се живее , но ако са за седмица . Някъде бях чел че синдикатите сметнали че трябват около 350 лева на човек или за едно нормално семейство като моето от 3 души около 1100лева стигат .И наистина стигат , но ако си подредем и не трябва да даваш пари за ипотеки и т.н. Наистина заплатите са малки в БГ , но с какво си помагаме ние като работим за разни тарикати за тези смешни заплати . Когато човек няма избор и до до стената ОК , но винаги има и други варианти . Лично на мен не ми ясно как мойе да има заплата под 350 лева след като елементарните сметки на едно семейство при това в собствено жилище са около 250-300 лева според сезона.

 

Лично аз гоня моя шев до дупка и въобще не му давам и да си помисли да забавя заплати , макар да хитрува понякога! Човек трявба да се научи да си иска и отстоява правата и тогава наистина в БГ има някакъв шанс.

 

Наслука! :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Но не бих използвал думата "живея" - точния термин е съществувам.

 

 

Искам да споделя една моя мисъл с вас

замисляли ли сте се за какво се ражда човек?

да живее ще отговорите

е да да ама не, както е казал Радой Ралин, Бог да го прости, и него загубихме

в България хората (повечето) се раждат за да се борят за да оцелеят, а не да живеят

там е разликата

можем само да съжаляваме

и сигурно ние трябва да се радваме защотото щом сме тук, в този форум, значи може да си позволим дори интернет

поздрави на всички

Трифон

 

www.istini.hit.bg

Link to comment
Share on other sites

Лично аз гоня моя шев до дупка и въобще не му давам и да си помисли да забавя заплати , макар да хитрува понякога! Човек трявба да се научи да си иска и отстоява правата и тогава наистина в БГ има някакъв шанс.

 

Наслука!  :devil  :devil  :devil

 

Определено 250 лв не стигат за никъде...това ео4евидно..особено за по-голямо семеиство.Но не обвиняваите 6ефовете!Те не са виновни.Икономи4еския статус на страната ни е такъв.Какво да направи работодателя като просто не може да си позволи по голяма заплата?Знаете ли ако трябва да се спазва закона колко пари още трябва да бъдат хвъплени на вятъра?Всеки ден се увели4ават някакви такси,въвеждат се нови,дават се подкупи,свалят се цени поради голямата конкуренция......Е няма как 6ефа да даде 1000лв.Държавата отпукса пенсии от 60-70 лв и изисква от 4астните предприема4и да дават огромни пари на персонала си.На 4ужд гръб и 100 тояги са малко е казъл народа :)

Днес полу4аваш 250 лв и искаш след има няма 30 дни да полу4и6 1000...Бавно и трудно ще настъпи някакво подобрение.

Блек Наит .... както и преди съм казвал служителя трябва да отстоява правата си но същевременно трябва и да е наясно до каква степен може да си го позволи.

Мен ако питате 250 лв не е никак зле(е зависи какво работиш) .Има не малко хора които работят за по 150.

В БГ има само няколко области в които 4овек може да достигне висока заплата от порядъка на 1000 лв и нагоре та дори и до 5000 :)

Link to comment
Share on other sites

По-правилно темата трябваше да бъде поставена така:

Колко ви е заплатата и стига ли ви тя. ;)

Много хора не си казват заплатите щото нещо ги притеснява... не ги разбирам аз тях.

Моята е около 650 лв и ми стига, но с ограничения... :) Както казват всеки се разпростира според чергата си.

 

Незнам каде работиш - такава заплата за БГ се смята добра , но заплати се крият по няколко причина . Ето сега споделям една със теб:

 

Не бих казал колко взимам на никой друг освен на женами ( което до някъде си е грешка , ама кво да се прави ) , просто защото взимам 2 пъти повече от колегата до мен - познай ако разбере за къкво става дума ?! иначе причини има много .

Иначе наистина и аз познаван с хора които взимат около 250 лева , но това наистина е борба всеки ден и редовни совалки до село и стотици буркани всяка година . Гадно е но това е БГ . Поне хора с образование трябва да си търят правата!

Това някой ще каже че е лесно да се говори , така но никой не застрахован че утре няма да е на улицата .

 

Запомнете нещо от мен , ако не си готов да напуснеш всеки път когато се бориш за правата си просто не го прави , ще продължават да те мачкат. Моя скромен опит показва че двете сериозни увеличения на запалтата си постигнах с молба за напускане!

 

Успех и наслука Българи! :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Мен ако питате 250 лв не е никак зле(е зависи какво работиш)

 

Какво и да правиш си е зле. Виж сега естествено че има такси данъци и .т.н. ,но виж сега , аз имам поглед върху чстната фирма в която работя и знам колко печели тя на месец. Има и друго незнам ти каде работиш приятел , но а аз всеки божи ден се убеждавам че работя не в България а в Абсурдистан или нещо подобно , огромни суми за мен иначе скромни по принцип отиват не като ДДС - та и данъци не където трябва а с помошата на такива елементарни трикове , че и моят син дето е 2 клас като ги види ще се изсмее , само тъпата ( извинете за израза ) държава неможе да ги проумее .

Системата е проста . Добър Адвокат и Счетоводител , връзки в данъчното ииииииии познай Жив е Живота както се пееше в една песен!

 

Това като знам че краде ще искам до дупка! А Къде го няма , това .

Друг абсурд . Нима някой нормален човек мисли че заплата ми е 160 лева на колкото се подписвам! Просто това е схемата останалото е на ръка и пак държавата си затваря очите!

:devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

двете сериозни увеличения на запалтата си постигнах с молба за напускане!

Това ми говори само че си бил отчаян и не ти е било достатъчно това което получаваш, за разлика от колегата ти до теб.

Но нищо не му е пречело на шефа ти да одобри молбата нали.

Някак си е неуместно да съветваш други да правят така... :angry:

 

Рецептата са я казали старите баби:

Учи мойто момче да се изучиш, да станеш учен човек. Па и се учи да си тарикат, че да станеш голям тарикат и да взимаш голяма заплата.

Link to comment
Share on other sites

Но нищо не му е пречело на шефа ти да одобри молбата нали.

Някак си е неуместно да съветваш други да правят така...  :angry:

 

Сори майна нищо не си разбрал от това което казах до тук. Искам да кажа че докато не стигнеш до крайност ще те мачкат и дълго време ще има във форомите подобни теми :angry:

 

Това че съм още там е защото това което правя носи достатъчно печалба на фирмата в която работя ОК?!

 

Иначе балъци винаги ще има !

Link to comment
Share on other sites

ми ОК  :woot

 

Темата отиде в друга посока от там от където тръгна ! Затова това е последен пост от мен тука. Незаменими хора няма и затова казах че никой не е застрахован , но истината е че "КЕРВАНА СИ ВЪРВИ , КУЧЕТАТА СИ ЛАЯТ И НИЩО НА СРЕЩА" докато не се стигнат до крайни мерки .

 

Айде успех на всички и си останете си със здраве !

Link to comment
Share on other sites

Темата отиде в друга посока от там от където тръгна !

Така и трябваше да стане, защото офтопика кой как си е вдигнал заплатата се изчерпа.

А по въпроса дали стигат 250 лв - ами да стигат. На мене не, но на баба ми на село и стигат и 90.

Кой "може ли да живее с 250 лв"? Не е поставен правилно въпроса и темата се обезмисля. Дали семейство, дали ученик, дали студент, дали войник, дали просяк. Кой? :confused

Link to comment
Share on other sites

Не Стефане, не съм аз този човек- това са всички мои познати накуп независимо от образованието което имат или уменията си те вземат между 200-250лв /тези които вземат горницата няма да ти казвам по колко часа бачкат, но да знаеш, че трудно можеш да ги намериш вкъщи и то не от нощен живот :rolleyes: /. Значи започнах тази тема, защото се надявах лично за мен да има хора, които да ме убедят, че си заслужава да се бори човек/защото както се досещаш от моите познати далеч не съм убеден/. Но явно чудеса няма/не че не съм го знаел, но надеждата умира последна/. Аз все още съм студент и работя почасово, а не на пълен работен ден, като се надявах до скоро, че нещата ще се оправят и никога няма да ми се наложи да изоставя близките и приятелите си и да си чукам главата в чужбина/защото там успяват не само нахаканите и можещите, а най-вече КЪСМЕТЛИИТЕ, сред които аз за съжаление не съм/. Но мисля, че няма смисъл да се надявам повече- не смея да твърдя, че съм нещо повече от един обикновен човек, но мисля, че никога няма да мога да работя дълго време за човек, за който важи правилото: Роди ме мамо тъп, пък аз ще се изруся. /чух го от Кембъла :D /. Знам само едно - вече разбирам един познат, който ми казваше - за същата работа и за същите началници/разбирайте ония русите и отвътре и отвън :D / там поне ми плащат, докато тук ми тровят нервите за нищо. Така, че и там явно има много такива работодатели такива, ама стимулът е вече друг, тук става въпрос за оцеляване, а там - за живеене.

Искам да благодаря и на всички изказали мнение досега - знайте, че поне един човек е прочел и оценил това, което сте написали.

 

 

Прочети това, има много истини в него

http://razkazite.hit.bg/Pesho_Peshev.htm

 

Аз те съветвам да се бориш, да бъдеш упорит.Стой си в България, в чужбина няма да намериш нищо по-добро.Изучи се, намери си работа по специалността, развивай се,трупай знания, опит и рано или късно ще си стъпиш на краката и ще си доволен.Но знай че никой нищо няма да ти даде на готово.Нито тук, нито в прехвалената западна Европа.За всичко трябва да се бориш.

Link to comment
Share on other sites

Наистина заглавието на темата трябваше да е друго, просто се обезсмисля въпроса "Може ли?", щом цялата държава с изключение на 4-5 големи града живее с 200-250 лв.

Който подпише договор за работа с определена заплата, значи е съгласен и трябва да работи, а не да мрънка глупости от рода на "за толкова пари, толкоз". Ако не ви отърва заплатата не започвайте работа!! Иначе шефа винаги е лош, тормози хората и т.н. Не е виновен този, който яде баницата, а този, който му я дава, т.е. законите са виновни и по-точно тези, които трябва да се грижат за изпълнението им......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...