Jump to content
BulForum.com

Какво мислите за момичeтата ПЪНКАРКИ


Recommended Posts

oib,прав си за това,че в сакса ходят и хора,които са млко по възрастни и знаят какво е хардкор.А кофтито е,че повечето от хардкор "феновете" които са на възраст до 20 години преди 5-6 години са слушали бекстрийт бойс,а сега се правят на голяма работа,но какво да се прави.MTV-абе има и хубави неща,все пак по NEW пускат нови яки групи-Строукс,Блек ребъл моторсайкъл клуб и прочие.Виж MTV2 Rock е друга хава,ама пусто като го няма в БЪлгария.Не сме дорастнали още за него

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

темата, дори и глупава, се превърна в обсъждане на музикалните телевизии и пореднияя спор между привърженици на различни стилове музика. oib обобщи всичко по най-добрия начин. напълно съм съгласен, въпреки че тази музика ми е мноого далечна. все пак съм запознат с основните и принципи(друга дума не намерих) по-добре да се приключи спора и стига толкова!

със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Вия направо ме вкарахте в гроба.Дето някой си мисли,че знае нещо повече и пишат че не сме виждали пънкар мноо се лъже. ;) Да ходиш облечен така не те прави пънкар нито и музиката! :D

 

 

Утре например се обличам точно като метал.С всички джунджорий и т.н.Но това не ме прави ама грам метал.Пънкар ,метал или рапър те прави характера,хобито и наи-вече държанието.

 

НЯКОЙ СЕ ОПЛАКВА,ЧЕ ВЪПСА НЕ Е БИЛ ЯСЕН! МИ МИСЛЯ ЧЕ Е МНОГО ЯСЕН!!! ;) ТРЯБВА ДА ОСТАВИТЕ ОТГОВОР ДА И ЗАЩО ИЛИ НЕ И ЗАЩО! :angry: ТОВА БЕШЕ!!!

 

На тезе,които не им харесва темата да не се праят мноо!! ;) Сега нека да си имаме оважението.Има прави има и криви НЕ МИ ПУКА!!! :D :P Аз съм оптимис и много рядко реалис

Link to comment
Share on other sites

oib,прав си за това,че в сакса ходят и хора,които са млко по възрастни и знаят какво е хардкор.А кофтито е,че повечето от хардкор "феновете" които са на възраст до 20 години преди 5-6 години са слушали бекстрийт бойс,а сега се правят на голяма работа,но какво да се прави.

 

Тва само ще ти кажа че са доста големи предрасъдъци. До известна степен си прав за малките но повярвай ми не всички са така. А дори и да е така какво лошо има в това, те просто са открили себе си.Спряли са да се заблуждават с МТВто и са открили новата си среда.

 

>>>>Текст от песен на сръбската хардкор банда Хитман<<<<<<

 

does it really matter who's the first

everybody got the same rights

you got no privileges because you started

it doesn't make you better then they are

always asking who's first or last

does it matter always a must

 

Кофтито е само че наистина се правят на голяма работа,че знаят всичко за хардкора и т.н. А що се отнася до по-възрастните ще ти кажа , след като слушат тази музика от повече време-това не ги прави по големи пънкари от тези които слушат от 2 години примерно. Ако малките разбират и знаят какво правят ,подкрепят идеята и помагат за нейното развитие еми тогава те с какво са по-малко пънкари от "Дъртите пънкари"

Вярно е обаче ,че повечето момичета пред Сакса въобще не са никакви пънкари.Много от тях са така наречените "Кофи" или "Групита" ,които се зарибяват с групите. Другата основна част от момичетата са тези който си мислят че са големите пънкарки като слушат групи като Offspring, Blink 182, Sum 41,Sublime,Avril lavigne,И въобще групи които са видяли няколко клипа по МТВто и си мислят че вече всичко знаят за Хардкора и Пънка. Не че тези групи които изброих не се водят за пънк-рок просто това не е истинския пънк който е бил преди. Те не изразяват началната идея която е заложена в края на 70 и началото на 80 че и преди това.

А останалата част от момичетата които ходят по концертите са наистина онези които знаят за какво става въпрос. Жално ми е да го кажа но те са Много малко спрямо останалата част. И тези момичета не са като тази,която беше казала че слушала Линкин Парк и ХИМ. Тия групи са толкова далеч от Пънка, че повече просто няма на къде.

:punk

Link to comment
Share on other sites

abe 4ete li 4eta i glavata mi se napulni s pulni glyposti.malcina sa onezi koito mogat da se narekat istinski punkari.trqva da si priel v syrceto si grupi kato NOFX i da si se nasly6al na hora kato johnny rotten.a sled tova da si alkoholik,poboinik i buntar(demek raz6itenoto zna4enie na ponqtieto Punkar)sami 6te doidat. Dagota ne dei se pravi na tova koeto ne si a po dobre se opoznai kakva/kakyv si otvytre i neka tozi obraz da te dovede do muzikata koqto iska6 da sly6a6!!!!!

 

P.S. - Stop da bullshit in tiz fourm :sayjin

Link to comment
Share on other sites

голям оффтопик:

@Sempliok то и аз съм простак ама ти просто се насра. Никъде не съм написал, че като слушам хардкор и пънк от доста време и едва ли не се имам за голямото добро утро, не съм съдил никой. Познавам доста хора под 20 години дето слушат такава музика и се отнасям с тях като с равни ... не ги базикам .. не се подигравам с тях заради възрастта им.

Да аз казвам хардкор сцената в Пловдив специално се движи от млади хора като теб ... хора който се занимават с правене на музика и организиране ... част от тези хора познавам лично и .. моите уважения към тях.

И сега .. ще ти кажа нещо .. и ще те помоля нещо. Първо казвам ти, че ако тази така наречена "кофа" беше твоя приятелка ... нямаше да ти е много приятно да го чуеш по неин адрес ... а пък на нея още по-малко. Всяка жена иска да бъде забелязване ... да бъде харесвана .. да се изявява .. а не да лапа пишки и да смуче хардкурове. Второ ще те помоля .. нали в духа на доброто :Р да се извиниш за тези си думи "кофа" и "групита" защото едни други .. gayrilla biscuits са рекли:

 

Some people think they're always right

and right is all they'll ever be.

well there's two sides and egos divide.

and we're so concerned with who's right.

these people are so quick to judge.

let's get the judgement straight.

it's not who's wrong it's how we get along.

and i'm not too sure that we do yet.

 

... виж не си засегнал мен лично, дори нямам познати девойки освен Росито дето ходят по концерти. ама мислиш ли, че това момиченце ще се престраши да дойде да види какво става по тези концерти след като, ще чуе за дърба си определения от рода на "кофа" и алабала ...

 

@DAGOTA аз също ти се извинявам ... понякога съм малко вулгарен, но исках да ти покажа, че си в заблуждение кое е пънк и кое не е. ако ти е интересно чуй някои от тези групи .... прочети в интернет. виж тук !!!, заповядай на концерт .... вратите са отворени .. за всички.

Преди време в мойта "бурна" младост (никога не е била бурна) 92-96 имаше стилове на обличане .. и не можеше да сбъркаш какъв е човека .. сега въри се оправяй гледаш, някоя яка булка пък то педал .. така че както сама каза гащите и шапката не правят човека. аз лично харесвам алтернативно облечените жени ... не някакви госпожици .. просто самия аз се обличам малко по спортно и разпуснато и не би ми отивало да излизам с някоя натокана мацка. Харесвам обеците .. на всяко място по тялото .. татуировките ме възбуждат много .. обичам да се будя сутрин и да гледам картинки ... ако трябва да избирам между пънкарка (дето не се е къпяла една седмица) и някоя чалгарка дето мирише на жожоба(еба те в гъза) .. бих избрал PUNK !!!

Link to comment
Share on other sites

Аааа ето още един философ ;) Ти правиш ли разлика между метали и пънкари.Не е задължително да бъдеш

alkoholik,poboinik i buntarл.Това което си изброил те прави всчко друго,но не и пълен пънкар!! :D

 

I'll FREEK OUT:tongue :wir :tongue

Link to comment
Share on other sites

@OIB-Аз никъде не те обвинявам и никъде не съм казал че ти подценяваш младите и ти разбираш всичко и никой друг. Ако съм го направил-ИЗВИНЯВАЙ.

Аз казах че има млади хора които си мислят че знаят всичко а те всъщност нищо не вдяват. А относно "кофите"- Аз НЕ казах че всички са такива.Просто казах че ги има. Ако това момиченце ми беше приятелка и не слушаше хардкор аз нямаше да я пусна да дойде на концерт. Но какво да си мисля за тези момиченца който виждам по концертите който са облечени по последна дума на модата.Вярно е ще кажеш то няма значение как са облечени. Ама кво да направа като тя просто седи и нито музиката и харесва нито нищо.И когато някой без да иска бива изхвърлен извън мошпита тя го гледа с абсолютно отвръщение. То тя тогава ква е ако не е "кофа". наблюдател дошъл да види за кво става въпрос. Ми..... може. А що се отнася до казаното от Gorilla Biscuits вярно е не трябва да се прибързва с решенията ама аз мойто мнение за тези хора малко трудно ще си го променя. А за Росито (ако става въпрос за Росица Бочукова) тя е една от малкото които прекрасно знаят за какво става въпрос в хардкора. Ти може и да не познаваш други момичета но аз познавам и знам че те си нямат и на идея за кво става въпрос. те не са кофи. Със всеки изминал концерт не водят нови и нови тяхни приятелки които също не вдяват нищо.Тези момичета дори ме е срам да ги поздрава като ги вида на концерт. Просто ги игнорирам. Ако някой съм обидил или наранил с тези слова още от сега се извинявам.

 

@Дакота- не разбрах към кой е обърнато посланието ти. Ако е към мен Не си познала за алкохолиците и др. Аз въобще не съм на това мнение. Аз съм Стрейт Едж ако знаеш какво означава тва. Така че въобще не твърдя че трябва да си Алкохолик Бунтар........

 

Пак казвам Ако някой съм обидил ИЗВИНЕТЕ МЕ!!!! :punk :)

Link to comment
Share on other sites

На две на три ще кажа нещо,което за мен обобщава цялата хава.Надявам се всики да ме разберат и да няма недоволни-мир да има.Това как се обличаш,колко обици имаш,дали можеш да ходиш гол,защото си си направил костюм от татуси не е нищо.То не означава,че си най-големия пънкар,хипар,чалгар и каквито стилове още има.Въобще тези стилове-пънк,хардкор,рок `н` ролл представляват цяла една култура.Те са някакъв начин на живот,свързани са с определен мироглед.Външният вид за мен е комерсиалната страна на музиката.Някак си отношението,разбирането на самата музика са по-важни.Мацките пред Сакс-а.Някои от тях прекаляват.Обличат се по определен начин и ходят там,щото е модерно,а не щото обичат хардкор-а.Естествено има и такива,които са много наясно с цялата идеология на този стил.Да са живи и здрави всичките.Всеки сам си решава какво да прави.

 

@oib-много съм съгласен,че преди години в България е можело много добре да разбереш кой какво слуша.Ама тогава времената са били други и простотията е била по-малко.Между другото съм заинтересован от групата Нови Цветя от сайта,който даде.Предложения къде да намеря нещо тяхно?

 

И най-накрая:правете малко разлика между стиловете в тая музика.Не всеки който държи китара и го пускат по МТВ е пънк или каквото и да е.

 

И тъй като все пак най-вероятно накой ще се обади,че не знам кво е пънк-израстнал съм с Rock `n` Roll и пънк музиката/малко повече рок-а/ и съм се интересувал доста.Тъй че поназнайвам доста,но все още се уча :D

 

Айде бъдете здрави,правете секс,обичайте се и слушкайте мама и тати :punk

Link to comment
Share on other sites

Az ne upotrebih da6no vreme,a bude6te.ako slu6a6 takava muzika Takyv 6te stane6 ako naistina vqrva6 v neq !!!!!!! :sayjin :sayjin.Specialno za punk kulturata tova e tipi4no ia zemi trugni na uroci po angliiski i poslu6ai malko Nofx ili Sex%Pistols.Mahni si tiksoto ot o4ite dete i misli malko s taq tikva !!!@!@@!@! :sayjin :sayjin :sayjin

Link to comment
Share on other sites

:angry: ne dei si pravi izvodi za Kult i kultura ot dne6nite grupi koito izbroi kato Linkin Park 4iito Crew e sustaveno ot nekvi guzolizci koito ne sa postignali ni6to novo a samo pontirat tova koeto ve4e bilo naqve.pogledni nazad kum '80-te!togava kato hodi6 po ulicite vednaga ti stava qsno ot pryv pogled koi kakyv e i kakva e muzikalnata mu naso4enost
Link to comment
Share on other sites

Мисля че вече достатъчно се изписа по тая глупава тема така че предлагам затваряне на топика.

Velvet_Underground Обобщи достатъчно добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...