Jump to content
BulForum.com

Избор на PSU


qwannn14

Recommended Posts

Колебая се кой точно от двата модела да си закупя. Някой ползва ли някое от тях ? Впечатления?

От това, което видях в характеристиките enjoy-я е с Passive PFC, а пък Fortron-а е с две перки 80 и 120mm. Чудя се дали тая 80mm перка не шуми доста?

Всъщност съм се заблудил. С една 120-ка е. Така че засега везните накланят към Fortron-а. :)

Link to comment
Share on other sites

Тоя енджой за пръв път гу чувам. Естествено пуснах един гугъл щот не може да съм изостанал от новостите :lol:

Излезе ми че е на някаква фирма "Sursa" и 99% от сайтовете са на румънски :blink:

 

Така че избирай между румънско с китайски части и 100% китайско...

пасив-актив ПФЦ не те бърка, това за пауър фактора е коментирано - реактивна енергия плащат само индустриалните потребители, на теб НЯМА да ти даде икономия, дори и да е без ПФЦ.

А тоя фортрАн както и да го гледам не мога да намеря 80мм-овата перка :ph34r: Като цяло не са върха, но вършат работа - за толкова пари толкова.Който иска истинско - има 500 ватови по 200лв.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е. Но бюджета за захранване ми е до 100лв. Повече не мога да си позволя.

Понеже ще спретвам следната конфигурация за лично ползване съм се спрял на тези чаркове:

MB: GA-N650SLI-DS4L

CPU: E6600

RAM: oще не съм си харесал, но смятам да сложа 2 кита по 2GB

Video: GTX275 896MB 448bit

HDD: 2x1TB (oще не съм си харесал модели)

Един калкулатор за мощност в интернет ми изчисли потребление на тези чаркове от 389W. Не знам колко са верни тези калкулатори, но смятам да взема нещо поне 450 или 500 W.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Аз бих ти препоръчал да се поровиш в нета и да погледнеш тази видео карта с какво захранване я препоръчват (говоря като мощност), защото ми се виждат супер малко тези 500 вата каквото и да е захранване. На тея калкулатори не им вярвай. Гледай характеристиките на самата карта ако ти иска 40А ток значи си търси захранване което ги има ;)

Не съм много на ти с нещата, но дори и да върви при продължителна игра картата си иска нейното и захранването трябва да издържи, а не да е на предела на възможностите си (поне мое мнение де).

Надявам се да съм помогнал поне малко.

Link to comment
Share on other sites

защото ми се виждат супер малко тези 500 вата каквото и да е захранване

 

Само ще кажа че с 550вата три години захранвах следния компютър: дъно с X48, Intel Quad core 65nm клокнат на 3.6GHz, 5!! харда, две видеокарти в crossfire (едната с вмод), две карти на PCI, 7 вентилатора на кутията.

С риск да се повторя има 500W JNC/Codegen, 500W Fortron/Coolermaster/Chieftec и 500W Seasonic/Antec/Corsair ;)

Разликата идва оттам, че първите реално са 200W :lol:, вторите са 500W за пиково натоварване една минута (400 постоянно), третите са 500W за посточнно натоварване (пиково 600+W).

 

За конкретната кофигурация наистина не е зле да се послушаш noTpebuTeJI и да провериш картата какъв ток иска.

И още нещо - тоя процесор ти гарантирам, че ще спъва картата ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветите...Ще обмислям още варианти и ще споделям. :)

 

Искам не искам... май ще дам 200 кинта за някой Корсар на 650W и тва ще да е. Поне ще съм сигурен, че мога да го натоварвам колкото душа иска :D .

 

Засега се спрях на това. Според нета картата иска захранване с 40 ампера на +12V, а на това в официалния сайт на Corsair му дават 53А. Кажете си и вашето мнение за него или предложете нещо според вас, което е по-добро до 200 кинта.

 

И едно специално запитване към Overdrivе :). Ако може да ми предложиш процесор, който да не спъва картата, защото иначе се обезсмисля взимането на такава карта.

Аз мислех да го взема нов от Ерата е 115 кинта, но може и да мина на вариант друг втора ръка, до тия пари.

 

П.П. Сега пък се разрових из различните продуктови серии на захранванията на Корсар и си харесах ей тва. Предното се води от серията за ентусиасти, а това от геймърската. Като гледам характеристиките това има цели 65А на +12-те волта.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз бих заложил на 650 ватовото, но при разлика от 20-30 лева за 800W не си заслужава да се стискаш .... захранване се взема 1 път (ха-ха) не в смисъл след 2-3 години ако слагаш още консуматорчета да не се замислиш дали би издържало или не ... но аз лично бих се насочил към quad процесор на сокет 775 не тея дуал-корчета... мое мнение.

Сега се сетих да погледна това дъно поддържа ли ти го тоя Е6600 - dualcore, защото Е6600 core2duo е друго(мечта ми е)

Link to comment
Share on other sites

Поддържа го ... Даже го купих :), защото се отказах от толкова скъпа карта. Не съм някакъв запален геймър, даже почти никви игри не игрия и се отказах да инвестирам 180 кинта за видео. Смятам да взема някоя до 80-100 кинта.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Аз си взех от тях едно 500W. Държи се перфектно вече няколко месеца. Ако не ти се дават много пари за Corsair или Cooler Master, вземи си от тях. Според мен са на едно ниво с фортроните.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...