Jump to content
BulForum.com

IR kabel ?


Recommended Posts

Иска да си ползва инфрачервния порт на жи си ема (IrDA) и му трябва такъв и за PC за да може да осъществи връзка между двете техники.

Link to comment
Share on other sites

men mi trqbva ustroistvo za IR distancionni

 

Az imam IrDA za GSM-a ama ne stava za Upravlenie za Winamp i pro4ie(sigrno 6tot se vruzva kum dunoto).

 

Moje i shema

Link to comment
Share on other sites

men mi trqbva ustroistvo za IR distancionni

....

Moje i shema

 

Схема тук и тук.

А готово устройство, комплект с дистанционно и софтуер има в МОСТ, мисля че съм го казвал вече ама пак да повторя - като влезнеш в офиса, в ляво има едни рафтове с разни дребни стоки на тях - мишки, CD-та... и там сред тях седи изложено дистанционното.

Link to comment
Share on other sites

А каква му е цената на това устройство и колко ще струват частите ако се прави от схема???

 

Готовото в МОСТ струваше 25 или 35 лв. Сега не мога да си спомня точно. Хубавото при него е че включва дистанционно с доста бутони на него, така че можеш много неща да управляваш в компютъра.

 

Ако решиш да си го правиш, цената се образува от горе долу следните компоненти :

1. IR приемник (труден за намиране, пък и не е 100% сигурно че този който намериш ще стане),

2. PIC12 или PIC16F84 (аз навремето си го направих с PIC12 щото беше по-евтин, но пък се програмира еднократно, рискувах и стана, но не е чак толкова универсално - с някои дистанционни управления не работи добре - не успява да разпознае различните бутони, получава различни кодове за един и същ бутон, добре че с моето дистанционно с което първоначално смятах да го ползвам се оказа че работи петфектно (със почти всякакви от Sony техника работи добре).

3. кутия - ако решиш да му правиш - може и да го монтираш отпред на капаче от флопи и да спестиш този разход

4. дистанционно - най-добре ако имаш видео което рядко ползваш да вземеш неговото

 

1. и 2. струваха общо около 15 лв. не съм много сигурен

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...