Jump to content
BulForum.com

svarzvane na dva koputera v LAN


Recommended Posts

zna4i imame dva komputera i iskame da gi svarzem v LAN.imame si i SWITCH.problema e 4e edinia e svarzan kam internent a drugia ne.za da ima i drugia internet internet dostav4ika mi iska dopalnitelno po 10 leva na mesetz.ta vaprosa mi e dali moze niakoi da mi kaze kakvo da napravi taka 4e da pla6tam samo za edinia Ip adres.ako mozete pomognete mi,please.

Link to comment
Share on other sites

kakvo da si pusna

Link to comment
Share on other sites

Ясно.

Плати на някой да ти я направи. Иначе до Нова Година я я пуснеш, я не, ако сам ще се оправяш. На какво разстояние са - в един апартамент или как?

 

Ако искаш - пусни ми ЛС с подробности за разположението - кой къде е и т.н. - ще ти дам цена. Ако те устройва - имаш я за един ден.

Link to comment
Share on other sites

kakvo da si pusna

 

по-добре се договори с ov3rm4n.щото ако тръгнем да ти обясняваме....

Link to comment
Share on other sites

emi apartamentite sa edin do drug no sme v razli4no kooperatzii.raztoianieto napravo e ne pove4e ot 20 metra no sas izvivkite stava okolo 50.nie sme prokarali kabela i imame LAN no kakto kazah ve4e pla6tame 10 leva dopalnitelno.

Link to comment
Share on other sites

На машината, която е с интернета сложи още една мрежова карта от която ще пуснеш кабел към втория компютър и всичко е ок ;) суича няма да ти трябва щом сте само двама и няма да плащаш 10лв. допълнително, но за да има втория интернет първия трябва да е включен постоянно :bgrin: другия вариант е с рутер(цена на рутера около 50$ чисто нов):)

Link to comment
Share on other sites

На машината, която е с интернета сложи още една мрежова карта от която ще пуснеш кабел към втория компютър и всичко е ок ;) суича няма да ти трябва щом сте само двама и няма да плащаш 10лв. допълнително, но за да има втория интернет първия трябва да е включен постоянно :bgrin: другия вариант е с рутер(цена на рутера около 50$ чисто нов):)

Немога да си обясня защо се опитваш да набуташ човека със още една мрежова карта при положение , че той вече си има суич????????? :wacko: По-горе беше казано какво да направи.Свързва се със ov3rm4an и проблема е решен. :)

Link to comment
Share on other sites

Немога да си обясня защо се опитваш да набуташ човека със още една мрежова карта при положение , че той вече си има суич????????? :wacko: По-горе беше казано какво да направи.Свързва се със ov3rm4an и проблема е решен. :)

 

Да го набутам(8лв.) :confused та по евтино и по лесно от това не се сещам ;) иамъл си вече суич :confused да не би да си пусне модема директно в суича и хоп има си вече нет :woot и какъв е смисъла някой друг да му го направи след може да се справи и сам(без да се налага да плаща на някой) :rolleyes: а ако случайно се затрудни някъде (което не е изключено)затова са форумите, пита и му се отговаря :) и по добре е да се научи сам да си ги прави вместо всеки път да плаща на някой друг за не толкова сложни "операции"!!!!!!!!!!

И в крайна сметка след като човека пита значи иска мнения по въпроса ;)и след това сам ще реши какво го устройва.

Link to comment
Share on other sites

Ама хич не му помагате на човека. Той каза, че има мрежа. Свързано било всичко. Ако и модема е свързан към единия комп в същия момент, в който е свързана и мрежовата карта с другия, то е въпрос на настройки на мрежата. Правите си един и същи Workgroup, една и съща subnet-маска (пр. 255.255.255.0), задавате на всяка от машините IP от типа 192.168.0.x (х - 1~255) и нагласяте DNS-a да е Еврокомския (217.10.240.2). Това при положение, че connection-a на първия комп (оня с модема) е shared.

Така - лесно, без проксита, без магарии и лагаво.

Надявам се, че съм ти го обяснил добре. ПО принцип знанието ми е само от опит, така че не очаквай да ти отговоря на някой неочакван въпрос ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ама хич не му помагате на човека. Той каза, че има мрежа. Свързано било всичко. Ако и модема е свързан към единия комп в същия момент, в който е свързана и мрежовата карта с другия, то е въпрос на настройки на мрежата.

в по-горните постове е обяснил,че мрежата е изградена не по начина които ти си мислиш тя е модем-суич- компютър и използват 2 ip

а трябва да е модем- компютър-компютър за да използват 1 ip

а за тази цел му трябват 2 мрежови карти на първия компютър

и чак тогава да се правят тези настроики които си писал

Link to comment
Share on other sites

zna4i imame dva komputera i iskame da gi svarzem v LAN.imame si i SWITCH.problema e 4e edinia e svarzan kam internent a drugia ne.za da ima i drugia internet internet dostav4ika mi iska dopalnitelno po 10 leva na mesetz.ta vaprosa mi e dali moze niakoi da mi kaze kakvo da napravi taka 4e da pla6tam samo za edinia Ip adres.ako mozete pomognete mi,please.

Не виждам някъде да е писано, че модема е свързан към switch-a. А иначе може да се върже и през USB-то. Аз все пак съм посочил, че трябва компютъра *сървър* да е свързан едновременно с модема и да е в мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Модема SB5100 (предполагам и останалите) притежава DHCP и може да управлява до 32 РС-та, така че няма за какво да говорим. Не съм го пробвал, но го пише доста подробно в УЕБ настройките му, така че трябва да го включи само в суича заедно с двете РС-та и готово. Само в зависимост от суича, трябва да се внимава с кабелите.....

Link to comment
Share on other sites

А това възможно ли е в мрежата на Евроком? Нали се отчита и МАС адреса на ланката, в която е включен модема.

Link to comment
Share on other sites

суича май копира МАК адреса :rolleyes: ама не съм много сигурен.иначе и аз знам че хавата става така-бучиш модема през суича,от суича два кабела към комповете и готово :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

А това възможно ли е в мрежата на Евроком? Нали се отчита и МАС адреса на ланката, в която е включен модема.

Уместен въпрос, като идеш на http://192.168.100.1, ще прочетеш това

The SURFboard cable modem can be used as a gateway to the Internet by a maximum of 32 users on a Local Area Network (LAN). When the Cable Modem is disconnected from the Internet, users on the LAN can be dynamically assigned IP Addresses by the Cable Modem DHCP Server. These addresses are assigned from an address pool which begins with 192.168.100.11 and ends with 192.168.100.42. Statically assigned IP addresses for other devices on the LAN should be chosen from outside of this range
Link to comment
Share on other sites

суича май копира МАК адреса :rolleyes: ама не съм много сигурен.иначе и аз знам че хавата става така-бучиш модема през суича,от суича два кабела към комповете и готово :rolleyes:

 

Tози номер с копирането на мак-адреса със суич няма да стане :cry става с рутер(Router+4P Switch 10/100 EM+FW-примерно)

но в неговия случай както няма рутер има няколко варинта:

 

С една мрежова карта:

1.От модема в USB-то и след това от мрежовата карта директно в другото PC

2.От модема в USB-то и след това от мрежовата карта в суича и другото PC(или другите ако са повече) се вързва/т към суича.

С две мрежови карти:

1.От модема в първата мрежова карта след това от втората мрежова карта директно към другото PC

2.От модема в първата мрежова карта след това от втората мрежова карта към суича и другото PC се вързва към суича.

Даже ако е с XP мпже и да не задава айпита те се "нагласят" автоматично.

 

Лично аз когато липсва рутер предпочитам варианта с двете мрежови карти защото нета върви по добре на мрежова карта отколкото на USB особенно когато USB-тата се ползват от принтери,скенери,уеб камери,инфра реди ...и т.н.

А с рутера варианта е най лесен ;) модема в рутера и след това кам него или вързваш директно PC-та или свързваш суича към него ако са повече от четери машини :)

Link to comment
Share on other sites

zna4i imame dva komputera i iskame da gi svarzem v LAN.imame si i SWITCH.problema e 4e edinia e svarzan kam internent a drugia ne.za da ima i drugia internet internet dostav4ika mi iska dopalnitelno po 10 leva na mesetz.ta vaprosa mi e dali moze niakoi da mi kaze kakvo da napravi taka 4e da pla6tam samo za edinia Ip adres.ako mozete pomognete mi,please.

Link to comment
Share on other sites

Пичове , защо само го обърквате. Като имаме два компютъра с по една мрежова карта и един кабелен модем свързването задължително става по следния начин: И двет РС-та и модема се свързват към Swicha.

За това единственият начин и двете РС-та да имат интернет с едно IP е да се махне Swicha , на единия PC да се сложат две мрежови карти и да се инсталира прокси. Това е.

Link to comment
Share on other sites

суича май копира МАК адреса :rolleyes: ама не съм много сигурен.иначе и аз знам че хавата става така-бучиш модема през суича,от суича два кабела към комповете и готово :rolleyes:

макадреса се иска за да може ланката автоматично да си вземе ip

ако включиш директно компютрите към суич и суича към модема трябва да им сложиш едно и също ip, а тогава ще се получи конфликт в системата

това може да работи само когато е изключен единия компютър и то само при условие че от съпорта са забравили да ти сложат филтър по макадрес

 

Модема SB5100 (предполагам и останалите) притежава DHCP и може да управлява до 32 РС-та, така че няма за какво да говорим. Не съм го пробвал, но го пише доста подробно в УЕБ настройките му, така че трябва да го включи само в суича заедно с двете РС-та и готово. Само в зависимост от суича, трябва да се внимава с кабелите.....

това можеш да го използваш да вържеш 32 компа към модема

като на всеки му зададеш ip 192.168.100 .х като х е число по голямо от 1 ,

но тази връзка ще позволи на компютрите единствено да рботят с уебинтерфеиса на модема .

Link to comment
Share on other sites

Пичове , защо само го обърквате. Като имаме два компютъра с по една мрежова карта и един кабелен модем свързването задължително става по следния начин: И двет РС-та и модема се свързват към Swicha.

 

Задължително :woot :confused :bgrin:

 

За това единственият начин и двете РС-та да имат интернет с едно IP е да се махне Swicha , на единия PC да се сложат две мрежови карти и да се инсталира прокси. Това е

 

Единствения :confused

 

Е определено не сме "ние" тези които го объркваме :)

 

Вариантите които съм описал по-горе са "елементарни за изпълнение" дори и от човек който не е много наясно с мрежи"(а на всичкото отгоре и "работят" :bgrin: дори и без прокси )а и за по лесно обяснение не се сещам :)

Link to comment
Share on other sites

Баси, като гледам темата ще стане hot от безполезни коментари :woot .

Нещо, което не разбрах - дали може или не може да се ръгне модема в switch-a и да имат и двата компа нет едновременно?

Link to comment
Share on other sites

може-защо да не може..все пак каква им е далаверата на тия пичове да си взимат суич-в крайна сметка е много наредено че без суич или рутер единия комп тряя да бачка нон стоп-ебаси,грумне компа на съседа и ти ги духаш-друго си е да могат да си ползват нетеца без ограничения от тоя род

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...