Jump to content
BulForum.com

Проблем с DVD на лаптоп


djdoubled

Recommended Posts

Имам проблем с DVD-RW устройството, Win 7 не го открива като такова,липсва в Device Manager,не мога да си инсталирам и Windows ot DVD,просто инсталацията не стартира.Лаптопът е HP Pavilion DV9700,моделът на DVD-то DR-KD08HB.Инсталирах си от флашка нов Win 7 на форматиран хард,след това XP и отново същото,DVD все едно не съществува,като дам търсене на устройства не намира нищо.Пробвах да го разкача и свържа отново няколко пъти,направих и ъпдейт на BIOS. Самото DVD светва и се чува,че върти диска.Пробвах го на друг лаптоп и безпроблемно го намери и записа диск.В google има няколко начина за отстраняване на проблема - 1) изтриване в Регистъра на lower и upper filters, 2) MicrosoftFixit.dvd.Run 3) bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

От всичко пробвано,нищо не помогна.Посъветвайте ме от какво може да е проблема и дали има начин да се отстрани.

ПС. Забравих да спомена,че видеото е дефектирало,не изкарва сигнал на монитора,работи с външен монитор.

Link to comment
Share on other sites

Щом си направил ъпдейт на биоса, да разбирам ли че и той не го вижда?

Ами в биос пише какъв ми е процесора,колко рам има,няма никакво двд

в буут опции е нагласено да зарежда първо от двд,но няма конкретен модел,просто CD/DVD?!

Link to comment
Share on other sites

Щом още в биоса е невидимо, не виждам защо си правил всичките тези врътки, дето си ги намерил в гугъла...

Някой пин на конектора в гнездото да не се е разместил или изкривил и по тази причина да не прави контакт....или пък вътре, ако на самото дъно също е с конектор, да не би да се е измъкнал? Другият вариант е да се е прецакал порта щом на друг лаптоп се разпознава. Какво е DVD-то - S-АТА или ATA?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...