Jump to content
BulForum.com

flash mobs


HEKTIK

Recommended Posts

Какво мислите за flash mobs?И дали може и ние да се пробваме,защото ми се струва,че тук са само сериозни хора,който в същото време са готови да пробват подобна"лудост".Мисля,че ще е яко преживяване...Казвайте,чакам :D

Link to comment
Share on other sites

Flash mobs are sudden gatherings of people at a predetermined location at a predetermined time. People in flash mobs usually perform according to a written script, then disperse quickly. Flash mobs can be for many purposes but most groups stick to having fun.

ако имаш това предвид аз те подкрепям .. защото .. се дразня да чакам отговор на накоя тема 2 дена.

Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

В буквален превод Flash Mob означава Светкавична Тълпа. Това е едно течение, което се ражда през юли месец на 2003 година в САЩ, като протест срещу SPAM-а. Една доста голяма група хора се събират в един и същ момент на едно място, вдигат шум за определено време (около 3 минути) и изчезват също така бързо, както са се появили... С две думи това си е жив SPAM :) Идеята бързо събира множество привърженици по целия свят и се превръща в една субкултура развиваща се със СВЕТКАВИЧНИ темпове.

Link to comment
Share on other sites

ами ако е .. такова .. много шум за нищо 'начи е пълен кенеф, просто не си заслужава да пиша ... по-добре да има SPAM.

Link to comment
Share on other sites

"Смисъл няма, смисъла е незначителен, значително е присъствието! Смисъл! Във всичко ли търсим смисъл!!!??? Най-хубавите неща, които сме изживявали дали са смислени!!!!??? Ако търсим смисъл за във всичко, тогава трябва да се оженим за дебела, стара и грозна чужденка с много пари, или да превърнем живота си в комерсиална СВИНЯ... За какво ти е смисъл, кому е нужен!? "

Link to comment
Share on other sites

Айде да ме светнете и мен - как го вдигат този шум хората, в какво се състои цялото действие - щото хора се събират за няколко минути и после си тръгват ми звучи нещо като "наръчник на младия взломаджия" (простете ми невежеството). И как го правят този спам въобще и каква е цялата идея ???

Link to comment
Share on other sites

Ако в това начинание има смисъл, то той е в това, да разбереш сам, че можеш да направиш нещо друго, освен да седиш пред комп-а и да си задаваш всекидневно въпроса "ЗАЩО, аджеба, СЪМ ЖИВ?!!", или когато се събудиш сутрин да се питаш - "ДА ЛИ ДА СТАНА И ДА ГО ДОЖИВЕЯ ТОЗ' ЖИВОТ ПРЕДИ НЯКОЙ ДА МЕ Е ХАКНАЛ??!!!"

Смисъла си го намери сам!!!

Link to comment
Share on other sites

Уф,сори,всеки си е прав за себе си.Аз само предложих,защото ми се стори готино.Извинявай ГеоргиК :(

Link to comment
Share on other sites

Не съм имал ни най-малка идея да те натъжавам. Нищо не ми дължиш а извинение най-малко... Е може би един PM ама карай преживях го. Иначе сама го каза - всеки си е прав за себе си. За мен е тъпо - не участвам. За теб е гот ОК прав ти път. Просто ми беше интересно да разбера повече. Да пуснем една усмивка? :confused

....ОК... :D

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи яко...

Все пак става въпрос за 3 минути :)

Събират се 50 човека, надуват тромби и бият тупани 3 минути и айде... Disappear :)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай HEKTIK, но наистина нещо не те разбирам.

1. Къде точно се вдига този шум, в смисъл като местоположение?

2. Защо се вдига, каква е идеята?

 

Защото ти казваш, че това е един вид спам- ОК. Но например отваме и вдигаме 3 минутен шум на главна, да речем под часовника на пощата (култуво място беше незнам дали още е) и какво става .... ние си знаем, че правим спам а останалите хора дали няма да ни помислят за луди.... Или може би това е идеята или какво.... Моля обясни по точно пълния замисъл.

Link to comment
Share on other sites

виж понеже ти си "жена" ... нали ме разбираш за теб е присъщо вдиганто на шум .... за нищо ... патардии и тем подобни гирултии, аз смятам себе си за мъж и не ми се нрави тази идея.

базик .. не съм сексист или както му се вика на това онова чудо .. ама не виждам смисъл в това начинание .. протест ли е това .. обясни ми, ако ми кажеш и срещу кого ... супер.

ако ще те направи щастлива .. направи го все пак е казано:

Do or Die

Link to comment
Share on other sites

Хмм,гот е,просто за майтапа.Би било интересно някаква групичка да си върви съвсем спокойно и в един момент всеки да извади тенджера и лъжица и да почне да трака,а след това да се разотидат.Интересно е,аз бих искал да снимам такова нещо

Link to comment
Share on other sites

На мен ми звучи яко...

Все пак става въпрос за 3 минути :)

Събират се 50 човека, надуват тромби и бият тупани 3 минути и айде... Disappear :)

 

представи си го само.нормална улица.изведъж в точно уречен час се исипват там 50 човека и почват да вдигат яко врява-крещят,викат,свитрят-всеки кфото се сети.

и след 1 минута както са се появили тия хора така и си отиват.дематериализират се

яко е бе.самата идея е яка.а смисълът ли?-да си наптраивш шоу бе ебаси...няма ли да се изкефите ако тфа ви се случи-циклопите си по някфа улица и изведнъж изкачат отнякаде 50 човека-яко е бе деа,може да няма особен смисъл но е нестандартно и именно тфа го прави толкова интересно

Link to comment
Share on other sites

разгледайте тук и мисля че ще ви стане интересно. не мога да намеря смисъл в това начинание, единствено, че ще се съберем и подивеем, пък после може да пием по една бира :woot навитак съм, нямам нищо против такива мероприятия.

HEKTIK, как ти дойде тази идея на ума? много ми е интересно:)

Link to comment
Share on other sites

A 10-minute outbreak of confusion and lunacy brought shoppers in the heart of London's biggest retail district to a standstill on Thursday night.

 

A crowd of more than 200, many of whom had met just 13 minutes before at nearby pubs, marched to a furniture store selling sofas just off Tottenham Court Road with strict instructions: call a friend on your mobile phone and praise the merchandise, but leave out the "0".

 

The event, organised by a 40-year-old Londoner, was Britain's first "flash mob" - an internet-inspired gathering of strangers who assemble to perform pointless acts.

 

Similar outbreaks of zany crowd behaviour have hit streets in various cities around the world in recent months as the phenomenon, which started in New York, crossed the United States to Japan and Europe.

 

Europe's first "flash mob" hit Rome last month when a group thronged at a bookshop and peppered staff with queries about non-existent books.

 

Last week, a few dozen people marched onto a busy Berlin street whipped out their mobile phones shouting "Yes, yes" in unison, stopping passersby in their tracks.

 

"My first reaction was I thought there was a fight. Then I thought it was a celebrity," shop manager Derrick Robinson said afterwards, mopping the perspiration from his brow while keeping an eye nervously locked on the store's entrance.

 

ей тфа е от сайта дето го даде груувър-за тези който не вярват че тфа е ак фън :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...