Jump to content
BulForum.com

Търся електроника от Seagate


Recommended Posts

След премеждия с моето захранване и по точно проблем с обратната му връзка..се здобих с изгоряло дъно, хард диск 80GB Seagate.В електрониката на хард диска има изгорял диод ( за сега незнам като го пусна още колко проблеми ще изникнат) , който изпълнява защитна функция т.е. при голямо увеличение на напрежението , в случая на 12-те воллта, възниква лавинообразен процес и следва пробив в прехода, с който евентуално да предпази електрониката на хард диска.Сега хубаво е сработила тая защита, но за подкарам диска ми трябва да сменя диода.По принцип повечето дискове имат такъв диот между 12-те и 5-те волта.Някой ако има такава електроника нека се обади ( без значение от модела ).За парите ще се споразумеем допълнително.

Link to comment
Share on other sites

I az imam edin izgoql hard seagate samoche neznam koe tochno e izgorqlo ako 6te ti svarsi rabota pishi

OK ще те имам в предвид.Сега имам една платка.Ако не се получи с нея ще ти се обадя непременно.Още веднъж, БЛАГОДАРЯ!

Link to comment
Share on other sites

Кажи поне какво стана.

 

:) Проблема не е от техническа гледна точка.Намерих такъв лавинен диод, но хард диска изчезна безследно някак си ( нека новия собственик си го ползва със здраве :) :D ).Яд ме е ,че можеше да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...