Jump to content
BulForum.com

Lenovo 560 G


Recommended Posts

Здравейте на всички !

Преди два месеца си закупих лаптопче Lenovo G560.

Купих го от техномаркет за 1200 лв на безлихвен кредит за 1 година (сиреч ми идва по 100 лв на месец)

Ето спецификациите му:

lenovo-g560-1.jpg

lenovo-g560-4.jpg

 

CPU Core I5 m460 @ 2.53 ghz

С turbo boost технологията проца се вдига на 2.8 ghz

L1 64kb, L2 512kb, L3 3mb.

 

4 GB DDR 3 @ 1066 mhz 7-7-7-7 C

 

HDD WD Black 500 GB @ 5400 rpm SATA

 

Display 15.6-инча VibrantView (лъскав) 1366 x 768

 

NVIDIA GeForce G 310M с 512MB DDR3 собствена памет

 

Оптика DVD/RW +/- не знам марката

 

Wi-Fi a/b/g/Draft-N broadcom

Bluetooth Broadcom

10/100 Ethernet controller broadcom

 

Lenovo EasyCam 0.3 mpix

 

Card reader 5 in 1

 

6-клетъчна Li-Ion с живот до 3:00 - 3:30 часа

 

Тегло

2.6 кг.

Видео портове

VGA

HDMI

 

Портове

3x USB

Express Card Slot

eSATA

unlediv.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Клавиатурата е с нормални размери и има нум пад което е стращен + за мен

 

unlediv.png

И така впечатленията ми до тук са много добри, но има и минуси

+

Има нум пад (макар и малък) и много удобна клавиатура

Wi-Fi то хваща сигнала до през 5 железобетонни стени на блок.

Има камера и микрофон,

Звукът от говорителите е добър и силен давам му 8/10

Процесорът е доста пъргав и с лекота върши абсолютно всичко което един нормален потребител би правил.

Има сензорни бутони за Volume + - и mute.

На видео картата тръгна assasins creed brother hood @ 1366 x 768 на low и Crysys 2 multi на медиум

Държи относителни ниски температури 35 - 40 idle при натоварване около 60-2-3

HDMI и Еstata port-a, Bluetooth

Батерията на Net откарва и по 4 часа

 

-

Матрицата е лъскава и на вън е доста трудно да се види нещо.

Разположението на Fn бутонът, но се свиква

Разположението на Audio Jack-овете, отпред е и не неприятно да стърчат кабели когато го ползвам на аудио система.

Няма щракалки за капака и понякога когато го нося се отваря съвсем леко и когато е на Sleep режим се пуска.

Когато загрее, пред клавиатурата от лявата страна, точно където е лявата ръка става топличко и некоомфортно

За минусите е това друго до сега не ми е правило впечатление :)

 

 

Ако искате някакви бенчове или разни тестове, само 1 линк за програмата и ще ги направя :)

Link to comment
Share on other sites

Ето моите впечатления от G560, аз съм пробвал такъв с по-слаби спецификации - I3, 2GB RAM, 320GB HDD, същото видео и всичко останало:

Гланцов дисплей, което много ме дразни, цветовете изглеждат нереално ярки, дисплея изморява очите сериозно.

Клавиатурата се гъне при писане.

Тъчпада е най-ужасния на който някога съм работил, пробвах какви ли не драйвъри и пак е гаден. Наскоро чух че ако се сложи правилния драйвър (не от сайта на леново)бутоните ставали сензорни, аз не намерих такъв и ги ползвах като нормални - за да ги задействам трябваше да натискам толкова силно, че корпуса се гънеше, особено при натискане на десния имах чувство че ще се спука палмреста :blink:

WiFi-то хваща с една чертичка по-слабо от T43 със Intel 2915 - при положение че уж е по последните технологии не ми се струва нормално.

Няма гигабитов лан, дори T41 има (модел на 6-7 години), това за мен е проблем.

Изработката е некачествена, но не е зле като за парите си.

Производителността е добра.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сензорните бутончета заработиха веднага след като инсталирах всичко от диска и с най-лекото докосване се активират.

Колкото до клавиатурата, не знам как си свикнал да натискаш тези копчета, но при употреба не ми е правило впечатление да се огъва.

Колкото до тъч пад-а, него въобще не го използвам, предпочитам външна мишка пред всеки тъч пад.

Link to comment
Share on other sites

предпочитам външна мишка пред всеки тъч пад.

 

Това е така защото си работил само на пласмасови лаптопчета, пробвай ThinkPad и ще си говорим пак , изобщо нямам мишка за него, ползвам си фотошопи и тн без никакъв проблем с тъчпада или тракпоинта :)

Нормално си пиша, просто ми направи впечатление че поддава, но лаптопа като цяло ми харесва, единственото което ме притеснява е за в бъдеще NVidia-та да не прави проблеми както се е случвало на предните поколения, дано да са ги оправили :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

http://www.technopolis.bg/b2c/details//519954/P11010101/Лаптоп-LENOVO-G570A Взех си това. Сложих му windows 7 и драйверите от диска. Но нещо не съм доволен. Очаквах игрите да ми вървят що годе добре... но не. Пробвах NFS Shift 2 и crysis 2 но не се играе изобщо . Сигурно защото видеото е слабо или нещо не съм направил както трябва ??

Link to comment
Share on other sites

Не гледай първата цифра на картата (която показва от кое поколение е), а втората (от какъв клас е) ;)

Много ясно че не може да се очаква кой знае каква производителност от карта нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...