Jump to content
BulForum.com

Kakvo da mu bodna?(Epox 8rda+)


Recommended Posts

Znachi pazarih si edno 8rda+...ta se chudia kvo CPU da mu bodna....zasega sum se sprial na Barton 2500+,no ako mislite,che imam po dobur variant molia kajete!Jelatelno e da se clockva max.dobre drugo ne me interesuva!Moje da mi predlojete i niakva RAM-chica za tva dunce deto da se purji po hubavko!Molia preporuchvaite mi neshta,koito se prodavat v magazina(poneje znam,che mnogo hora shte mi preporuchat BH-5 i CH-5 chipovete)! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вземи си мобилен Бартон 2600 работи на по ниски волтажи и грее по малко,пък и е с отключен множител..За този който си харесал не е сигурно

дали ще хване и 200 шина,и да тръгне трябва добро охлаждане за него 30 тина$,всичко е до бройка,ако имаш познати да си го избереш....

Link to comment
Share on other sites

Mirishe mi na 2800+ trugva sus sigurnost na 200 shina puk ottam na gore,kvoto gospod dade!Okaza se,che dunceto koeto si vzeh e poslednata revizia taka,che shte pada hubavo purjene! :woot.................aide chakam i drugi predlojenia,dokato ne e doshla "sliapata nedelia" :lol: .......shte mi se suvet ot nekoi deto gi e chovurkal tia AMD-ta shtoto az za sefte ke gi ruchkam!

Link to comment
Share on other sites

Точно в момента се "гавря" с "EPOX 8RDA+ Dubug" и "EPOX 8RDA3+ Debug" и с лекота на 200 шина 2500+ става 3200+ а с 2600+GHz Mobile Barton става още по добре 2500MHz реални, което ще рече някаде кам 3400+...3600+ :punk и със сигорност няма проблеми с охлаждането :)

Нямам 2800+ за да пробвам с него как ще работи но със сигорност ще е по зле от мобилния(най малко ще грее повече)

Link to comment
Share on other sites

Точно в момента се "гавря" с "EPOX 8RDA+ Dubug" и "EPOX 8RDA3+ Debug" и с лекота на 200 шина 2500+ става 3200+ а с  2600+GHz Mobile Barton става още по добре 2500MHz реални, което ще рече някаде кам 3400+...3600+ :punk и със сигорност няма проблеми с охлаждането :)

Нямам 2800+ за да пробвам с него как ще работи но със сигорност ще е по зле от мобилния(най малко ще грее повече)

Na kva shina go puskash MOBILE-nia???Dai malko poveche info....shtoto i toia procesor neshto mi se vurti v glavicata! ;)

Link to comment
Share on other sites

Повече от 200 шина не ти трябва ,ще трябва добра памет(която в момента липсва на пазара или е безбожно скъпа) и добро захранване,ако си с JNC,Codegen и тем подобни изцепки бегом в магазина за поне Фортрон 300Вт истински,за да не купуваш после нов комп...Тва че на little e тръгнал и е хванал бройка Бартон 2500 ,макар че не пише на какъв волтаж,не значи че и ти ще улучиш бройка,ако тръгне на дефоулт волтажи ще черпиш..при повечето случаи иска 1,85в а там вече почва жегата..Покупката над 2500-2600 си е набутка..Зимай мобилката и си свиркай

Link to comment
Share on other sites

Повече от 200 шина не ти трябва ,ще трябва добра памет(която в момента липсва на пазара или е безбожно скъпа) и добро захранване,ако си с JNC,Codegen и тем подобни изцепки бегом в магазина за поне Фортрон 300Вт истински,за да не купуваш после нов комп...Тва че на little e тръгнал и е хванал бройка Бартон 2500 ,макар че не пише на какъв волтаж,не значи че и ти ще улучиш бройка,ако тръгне на  дефоулт волтажи ще черпиш..при повечето случаи иска 1,85в а там вече почва жегата..Покупката над 2500-2600 си е набутка..Зимай мобилката и си свиркай

Problema e che MOBILE-kite izcheznaha ot pazara :( ...........a Fotron-cheto otdavna se e gushnalo v kutiata,rabotia i po vaprosa s pametta! ;)

Link to comment
Share on other sites

Na kva shina go puskash MOBILE-nia???Dai malko poveche info....shtoto i toia procesor neshto mi se vurti v glavicata! ;)

 

На шина 200 и стъпка 12.5 волтажа 1.6-1.7(все тая) но дори и на 1.5 да си го оставиш няма проблем :) а на обикновенния бартон 2500+ волтажа не съм го пипал ;) иначе това което каза Horna за захранването е добре като идея.

Link to comment
Share on other sites

На шина 200 и стъпка 12.5 волтажа 1.6-1.7(все тая) но дори и на 1.5 да си го оставиш няма проблем :) а на обикновенния бартон 2500+ волтажа не съм го пипал ;) иначе това което каза Horna за захранването е добре като идея.

Sluchaino da ti se namira 2600 Mobile za prodavane? :rolleyes: ......ili pone da kajesh ot kude da si vzema....niama nikude! :(

Link to comment
Share on other sites

Sluchaino da ti se namira 2600 Mobile za prodavane? :rolleyes: ......ili pone da kajesh ot kude da si vzema....niama nikude! :(

 

Преди малко бях в Ерата мисля, че им беше останал един, но дори и да са го продали ако си поръчаш за утре ще ти докарат :) ето ти и тел.64-60-90

Link to comment
Share on other sites

Преди малко бях в Ерата мисля, че им беше останал един, но дори и да са го продали ако си поръчаш за утре ще ти докарат :)  ето ти и тел.64-60-90

Mersi mnogo.....okaza se,che imat 2 broia......utre sigurno shte lapna edno takova zverche!BTW kolko ti e temperatura,na kakuv voltaj si go pusnal i s kakvo go hladish??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Mersi mnogo.....okaza se,che imat 2 broia......utre sigurno shte lapna edno takova zverche!BTW kolko ti e temperatura,na kakuv voltaj si go pusnal i s kakvo go hladish??? :confused

 

Температурата с Вентилатор ZALMAN CNPS7000A-Cu Adjustable Fan Speed Controller е около 30-34 градуса а с обикновен TITAN e около 43-45 градуса, но ако почнеш да обработваш DivX примерно скача с 8-10 градуса затова ако ти се дават пари си вземи ZALMAN CNPS7000A за да нямаш проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

Температурата с  Вентилатор ZALMAN CNPS7000A-Cu Adjustable Fan Speed Controller , Socket 478 ,Socket 462,Socket 754 е около 30-34 градуса а с обикновен TITAN e около 43-45 градуса, но ако почнеш да обработваш DivX примерно скача с 8-10 градуса затова ако ти се дават пари си вземи ZALMAN CNPS7000A за да нямаш проблеми :)

Niama da obrabotvam........spored teb moia SPIRE WhisperRockIV shte se spravi li sus zadachata???

Link to comment
Share on other sites

Niama da obrabotvam........spored teb moia SPIRE WhisperRockIV shte se spravi li sus zadachata???

 

Да няма да имаш проблем ще ти държи около 45 градуса +/- 4 на волтаж 1.6(естествено ако в стаята не е няква "фурна" :woot )

Link to comment
Share on other sites

Да няма да имаш проблем ще ти държи около 45 градуса +/- 4 на волтаж 1.6(естествено ако в стаята не е няква "фурна" :woot )

Chak furna ne e :woot .....sega na dneven red e pametta!Niakoi neshto da predloji??? :( ......BTW Litle do kolko leva si zaslujava da dam za 2X256 na Twinmos s BH-6 chipove??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Da ama ne mislia,che e tochno takava(demek s BH-6)!? :confused

 

Би трябвало да е точно такава и се продава само в комплект по 2 :) като идеш в Ерата ги питай те имат и ще могат да ти кажат със сигорност ;)

 

ЕDIT:Иначе обикновенния Kiingston 2*256 e 120$ а този, който е Х... нещо си е 180$ :cry лично аз съм с KingMax цената и е почти като на Кingstana но е по-бърза, обаче незнам дали ще можеш да си намериш аз чаках две седмици за да ми е доставят ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...