Jump to content
BulForum.com

Инсталиране на Windows на лаптоп


Recommended Posts

Извинявам се ако някъде има тема с подобно съдържание, но не успях да я намеря.

 

Проблема е следния...купих си лаптоп Compaq Presario CQ56 и искам да му сложа windows XP без никакво значение какъв просто да е някаква операционна система...нагласих в Bios да може като вкарам диска да го разчита, зарежда син екран и точно преди да започне инсталацията на windows ми дава пак на син екран грешка от типа 0000х000 или нещо подобно. Разрових целия гуугъл за това какво може да е и на много места се споменават някакви настройки в Bios които аз ги нямам и тъй като инсталиране на подобни неща ми е много слаба страна стигнах до там до където вече нямам идея какво да правя...приемам всякакви предложения и ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен...само ако може да ми обяснявате като на малко дете, че наистина много неща не знам....иначе съм пробвал с windows XP pro SP2 и Win XP PRO SP3 (5503) VistaVG Ultimate Style + SATA-RAID (03-19-2008) но явно проблема не е във версията на windows, а се крие някъде в Bios...а да не забравя от BIOS нагласих първо да чете CD-Rom и на второ място съм сложил да чете Hard Disk по препоръка от един форум и уж трябваше да оправи проблема но явно не е това....

 

Благодаря ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

За какво се мъчиш с това XP? Сложи си Windows 7 и никакви проблеми няма да имаш при инсталацията. Дори да успееш да сложиш XP-то, гаранцията, че ще намериш необходимите драйвери е никаква. Все пак за да не съм напълно оффтопик, проблема е най-вероятно, че XP-то няма драйвер за SATA контролера. Търси из биоса опция, на която пише SATA или AHCI и я смени на IDE.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм работил с Windows 7 толкова малко знам за него, че ми е пълна мъгла...дори не знам кое точно да сваля от замунда, че някви активатори експлоръри само....как стоят нещата с програмите при него? И с игрите? тва за офтопика....

 

 

Иначе да навсякъде срещнах, че проблема идва от Sata и че трябва да се смени, но явно Bios-а е различен и го разрових целия и никъде няма такава опция...толкова е опростен,че мога да променя само 3 неща на кръст и те не засягат проблема...

 

 

Пак офтопик...самия лаптоп хич не е добър от към параметри дори процесора е с 1 ядро Windows 7 няма ли по-високи изисквания? И Рам паметта е слаба мисля че беше 2 ГБ DDR3

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да си намериш XP с интегрирани SATA драйвери. Иначе 2GB са перфектни за Win7, погледнах модела на лаптоп-а и ако не е този със Celerona-а Win7 ще е добре. Ако се чудиш, кой да свалиш. Дърпай Windows 7 Ultimate MSDN и после си изтегли "Windows 7 loader by Daz". Активацията става само с пускане на прогрмата и цъкане на бутона "Install". ;] Игрите и всичко останало си върви без проблем.

Link to comment
Share on other sites

Не е с Celeron не бих си го причинил :P иначе добре спечели ме и без тва на настолния се зарибявам с игрички защото е далеч по-добър...значи ще е windows 7 и без това ми беше интересно как изглежда...значи това MSDN го откривам в замунда ама 64 или 86 битов? А този активатор на ДАЗ не го откривам никъде ако можеш да ми дадеш някое линкче....иначе предполагам процедурите за записване са същите като при XP дано станат нещата, че след това ще има да се занимавам с драйвери и искам по-бързо да свършва...

Link to comment
Share on other sites

....

RemoveWAT...

Аз бих казал Professional, по-дълга поддръжка.

За тези параметри XP ще се представя по-добре. Това според мен е най-сполучливият вариант за лаптопчето.

Link to comment
Share on other sites

THE STORM Инсталнах 7-цата за сега нямам проблеми мерси за съвета...дано всичко е ок за напред!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...