Jump to content
BulForum.com

Медальони - скорпиони, паяци, пеперуди и раци


Recommended Posts

Едит: Тъй като началото на темата е доста старо, не си губете времето да четете всичко, ами направо прескочете на пост #34, който е актуалният.

 

Едит2: Ето актуализирания албум с всичко налично.

 

 

Преди месец бях пуснал тази тема и на ЛС доста хора ме помолиха да ги снабдя с подобни медальони, но от по-евтините варианти. Голямата част от медальоните вече са при мен, но покрай кражбата на личните ми документи и разправиите, които следват от това, нямах възможност да известя всички, които си бяха поръчали - за тях, за занимавка на децата си или просто като подарък.

По тази причина моля всички от тези, дето си поръчаха през ноември, да не пълнят излишно темата, а да се разбираме с тях на ЛС. Тъй като са доста ефектни се изкуших да поръчам повече бройки и ако има и други желаещи - нека ми пишат на ЛС, тъй като ще имам останали свободни бройки.

 

Покрай кражбата на документите ми заминаха и всичките уреди, с които изобщо можех да направя някакви снимки - GSM-те ми, фотоапарата ми, както и една видеокамера. Успях да намеря един стар фотоапарат, който не бях ползвал отдавна и в момента му зареждам батерията - след като се зареди, следобед ще ги щракна всичките и ще ги поместя в темата.

 

Засега само ще дам кратко инфо какво представляват:

 

Животинките са истински такива, капсуловани в прозрачна смола (има в най-различни цветове) и са оформени като медальони. Част от тях са за закачане на ключодържател, а другата част са с връвчици за окачане на врата.

За деца (и по-големи "деца" :P) от мъжки пол, мисля че са подходящи скорпионите и паяците, а за женската половина са медальоните с пеперудите. За подарък на момиче според мен са подходящи няколко от медальоните, които са оформени като сърца и вътре е капсуловано малко раче или истинска четирилистна детелина (ще ги видите по-късно на снимките). Няколко от медальоните са флуоресциращи в тъмното, понеже някой (забравих кой точно, но каза, че бил зодия "Скорпион") ми беше поръчал и такива, че ги искал като ходи по нощните заведения и дискотеките да му светел скорпиона. :))

 

Цените са в рамките от 5 до 7 лева за различните видове (повечето са по 5 лв., няколко са по 6 лв. и само 3-4 бяха по 7 лева).

 

Толкова засега, след някой и друг час ще сложа снимки.

Link to comment
Share on other sites

Снощи се прибрах късно и понеже онова апаратче, дето изрових от шкафа е модел 2000-та година, снимките му на тъмно със светкавица се получиха много далече от това, което мислех, че ще видя.

 

Преди малко щракнах набързо 2 снимки (увеличават се) - една в по-далечен план на всичките бройки със скорпионите така както са си в найлончетата и тъй като установих отново, че снимката пак не излиза така както излизаше напр. на апарата, дето ми го откраднаха, изкарах от найлончетата на случаен принцип няколко медальона и ги снимах по-отблизо.

 

Уточнявам някои неща - фосфоресциращите са тези вляво, дето са с бледозелен цвят ; други пък са на фон, който блести когато се освети (като синия на втората снимка) ; кръста със скорпиона за мен е малко кич, но някой си го беше поръчал ; цената на всеки екземпляр е 5 лв.

 

cf3b20ad46ffcee7.jpg 82e064df37bc7d44.jpg

 

 

Писал съм на някои от поръчалите, но тъй като засега ми отговориха само 2-ма (chistacha и kiire@abv.bg), считам само тях с приоритет да си изберат първи, тъй като практически няма 2 еднакви бройки и който вземе нещо, то просто се изчерпва.

 

След малко ще пусна нов пост с паяците, понеже още не съм ги снимал.

 

 

Между другото това е последния път, в който поръчвам "на добра дума" неща за съфорумци - точно преди 1 месец ми писаха поне 15 човека и се ядосваха, че късно били видели темата и ме молеха да им поръчам подобен и за тях. И тъй като за такива дребни суми аз никога не взимам предварително пари, а влагам мои и разчитам на мъжка дума, че когато нещото пристигне, човекът ще дойде да си го вземе - поръчах за всеки един проявил такова желание. А сега точно когато най съм на зор след случая с кражбата на вещите и документите ми - точно тия, дето много искаха, никакви не се обаждат...

 

 

 

Едит: Горните снимки не са актуални. За актуални - направо на пост #29.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих искал на детелините или пеперудите, както каза колежката горе. Ако се освободи някоя бройка - имай ме предвид. Сериозен съм :Р

Link to comment
Share on other sites

Мъкаааа....тоя фотоапарат не бях го изкарвал от шкафа от няколко години и батерията му тотално е отишла - като направя 2 снимки и за следващите 2 вече трябва да зареждам батерията...:cry

 

 

Ето и паяците, които са доста по-малко на брой. Фотоапаратът ми упорито отказва да снима неща, които са черни, затова изкарах само черния и го снимах на слънце и отделно, че дано се види нещо....Цената на паяците също е по 5 лв. бройката, както и за скорпионите по-горе.

 

 

 

eec93acfe8f57691.jpg df5ac8dc2ed30746.jpg

 

 

 

П.П. Разбира се, че ще сложа и пеперудите, детелините и другите подходящи "женски" медальони, но се иска известно чакане, че да може да ги снимам...

 

 

Едит: Горните снимки не са актуални. За актуални - направо на пост #29.

Link to comment
Share on other sites

Здравей,бих искал ,ако има скорпион-ключодържател.

Ако няма от първата снимка оформени като капка скорпиона в оранж капка или като бледо зелено(така го виждам) ;-)).

Благодаря .....само едно искам за да има за всички желаещи.

Успешен ден на всички!

Link to comment
Share on other sites

Наложи се да изляза спешно и докато се прибера батерията се е заредила, но пък е станало и по-тъмно. Отворих блендата докрай и щракнах пеперудите, но тъй като апарата няма стабилизация, а ръцете ми не са много спокойни напоследък, та снимката няма много фокус. Не ме питайте имаш ли това, имаш ли онова - което е на снимките...това е. След малко ще сложа и сърцата - само 3 са, но са с по-добра изработка като цяло и са по 7 лв....и детелините - те пък са само 2 бройки.

 

d31bb09d68de513e.jpg

 

 

Пеперудите също са по 5 лв. бройката.

 

 

П.П. @Chistacha - запазвам ти черния скорпион-ключодържател - 5 лв. (на ЛС ще се доразбираме).

@Kiire@abv.bg - от ключодържателите-скорпиони, оформени като капка има и оранжев, и флуоресциращ (бледозеления). Не, че не може и на останалите с връвчиците да им ги махнеш и да си окачиш медальона на ключодържателя, но в този вид както се вижда повечето са за окачане на врата.

 

 

Едит: Горната снимка не е актуална. За актуални - направо на пост #29.

Link to comment
Share on other sites

Ето ги и детелинките - едната е с големината на медальоните от горните снимки и е на цена 5 лв. Другата се различава коренно от всичките показани досега медальони - тя е единствената със синджирче (нямам представа дали е посребрено...така изглежда...), но самата детелинка е много фина и е вкарана в мъничко прозрачно сърчице - цената й е 8 лв.

 

5057dbe4abe4d3e3.jpg

 

 

Остана да сложа само 3-те прозрачни сърца....след малко....

 

Едит: Двете детелини вече са взети.

Link to comment
Share on other sites

Навярно са, но все пак да питам - това са истински детелинки, нали? Не са някакви пластмасови? Ако са истински искам онази, която е като медальоните :)

Link to comment
Share on other sites

Навярно са, но все пак да питам - това са истински детелинки, нали? Не са някакви пластмасови? Ако са истински искам онази, която е като медальоните :)

 

Естествено, че са истински...иначе щях да го упомена още в първия пост. Запазвам ти голямата детелина.

 

@Mi24, запазвам ти малката детелинка, а кой точно син скорпион, ще ми уточниш на ЛС.

 

П.П. Детелините свършиха.

Link to comment
Share on other sites

Здравей. Бих искала да купя едно скорпионче в червено. Само кажи къде и кога.

 

Червеното (което май е само едно, вече го запазиха на ЛС)

 

Ето и последните 3 прозрачни сърца - 2 рачета и 1 скорпион. Опитах се да изкарам единия медальон и да го снимам срещу светлина, ама с тоя апарат малко трудно стават нещата. Цената както казах по-горе е 7 лв. бройката.

 

 

0bb33e82e192209f.jpg 632553af70965149.jpg

 

 

Edit: Първият и вторият медальон отляво-надясно вече не са в наличност.

Link to comment
Share on other sites

Много ми харесаха избирам този за един приятел като подарък. За и дано като имам повечко парички да е останало нещо. Ако искаш пиши и да видим как ще може да се разберем. Лека вечер от мен . http://picbg.net/img.php?file=f6e8e9bb79fd7206.jpg

Link to comment
Share on other sites

...и дано като имам повечко парички да е останало нещо....

 

Вероятно ще е останало, тъй като повечето, дето си запазват екземпляри от снимките са все нови хора, а от онези опреди месец (които уж бяха "супер сигурни" и ми казваха "да поръчвам на 100%"), се обадиха само 2-3-ма (не ми се ще да цитирам на останалите ЛС-тата, да видят всички, колко бяха "сигурни").

Освен това имам още няколко поръчки-пратки, които не са дошли - там са основно скорпионите от по 6 лв., за които споменах още в първия пост и още някой и друг скорпион-сърце, като този от пост #16, както и 2-3 детелинки със сребърни синджирчета...

 

П.П. ...а паяка, дето си го избрал ти го запазвам.

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш останало от скорпионите

 

Утре ще актуализирам кои са останали, за да мога да ги снимам на светло.

 

 

ако има свободни детелини (сърце) искам искам и аз 1-на :)

 

 

Двете детелини вече ги взеха, но в закъснелите пратки, за които споменах по-горе, очаквам няколко подобни детелинки, вкл. и един комплект за двама.Като пристигнат (ако изобщо пристигнат) ще ги добавя със снимка в темата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...