Jump to content
BulForum.com

Чалгата, полезна или вредна!


DarkWish

Recommended Posts

Според мен чалгата не е само стил музика а е и начин на живот.Аз не сам почитател на чалгата дайе и е ненавиждам защото от нея се затапява.Не че си падам по рап или нешто по ново.Обичам стари и златни песни и съм твърд почетател на метала.Сега оставям на вас вие да изкажете вашето мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

виждам моите думи в това изказване... още повече, че са изречени тенденциозно... пък и не съм ти дал съгласието да ме цитираш... да не забравяме, че слушаш чалга, само парадираш, че не слушаш...

 

освен това пишеш с много грешки :)

 

иначе чалгата не ми пречи, понеже отсъства изцяло от живота ми (за радост, огромна, предимно моя) :)

Link to comment
Share on other sites

иначе чалгата не ми пречи, понеже отсъства изцяло от живота ми (за радост, огромна, предимно моя) :)

и аз съм така ;)

 

инъче е много вредна :P води да умъртвяване на мозъчни клетки ;)

Link to comment
Share on other sites

Това кой го казва? Някъде доказано ли е? Моля да престанете да си изсмуквате изказванията от пръстите.

Link to comment
Share on other sites

Tova e muzika za hora s mnogo nisko intelektualno nivo i az strashno se radvam 4e vav foruma na warez.ru niama takiva hora.Kakto kazva kolegata predi men-tova e visha forma na olegofrenia.Samo nai glupavite slushat tazi OTVRAT.

Link to comment
Share on other sites

jiveq to4no do edna dicoteka i vi kazvam 4e 4algata ima super negativno vlianie vurhu decata ...

4esno kazano mislq 4e izob6to ne trqbva da se izdava :punk

 

 

chalgata e otvrat ... i kato muzika i kato lyrics :evil

Link to comment
Share on other sites

Не знам за интелектуалното ниво на хората, които слушат чалга, но гледам, че нивото на грамотност на повечето от хората, които постват в тази тема е под минимума...

Link to comment
Share on other sites

Не знам за интелектуалното ниво на хората, които слушат чалга, но гледам, че нивото на грамотност на повечето от хората, които постват в тази тема е под минимума...

кой минимум?! Правописната норма е една, общовалидна за всички - казва се Правописен речник на българския книжовен език, изработен от авторски колектив от Секция за съвременен български език към Института за български език при БАН :) Като му гледам обема, хич даже не е минимален :)

Link to comment
Share on other sites

Ми честно да ви кажа не взимам никаква страна в спора , защото слушам всичко, но винаги има едно НО - Искам да попитам някои почитател на Чалга, Метал, Рап или каквато и да е музика - Но Защо всички сте се ограничили само в един стил и съм сигурен че не само в музиката е така а и в живота ви. Отричате неща които не ви кефат небива така това незначи че като на вас неви харесва нещо и на другите нетряя да им харесва. Извинявам се , ако съм засегнал някой , но за мен така стоят нещата B)

 

 

П.С. НЕ БЪДЕТЕ ХЕЙТЪРИ НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО :tongue

 

а и моля да ме извините и за многото правописни грешки просто от бързане така стаа тряя да хода до WC-тоооо :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ami az ne se ogranichavam. Slusham pochti vsichko , no bez chalga i cherno.

Кондьо и Сашка Васева към коя категория ги броиш? черно или чалга :)

Link to comment
Share on other sites

sporete si samo da ne zasegnete prqko nqkoi chalga fen che shte vi strelqm i az q mrazq ma netrootbg samo takova mi puska da go ea :D

Link to comment
Share on other sites

unikalna prostotiq e tva ne6to chalgata.....oba4e ot neq nqma spasenie ....nqmaaaa

V koito i club da se zavresh vse ste ti pusnat chalga.....Egati zarazata egati 4udoto..tolkova q mrazq che chak mi se povrushta.

Smurt za chalgata :)

Link to comment
Share on other sites

Хммм...винаги съм мислила, че чалга е много грубо и неточно название на поп-фолк-а...затова и ги разглеждам като два различни стила. Първо, смело мога да кажа, че слушам почти всичко (изключвам гореспоменатата чалга) и поп-фолк-ът влиза в това всичко. Кое е поп-фолк? Ами, тъй наречените "титани" ;) ....а именно, Глория, Румяна ( :( ), Десито, Камелия, Тони Дачева, Найден Милков и др. Т.е. изглежда, че почти може да сведем поп-фолк-а до Пайнер Студио...и няма да сбъркаме.

Чалгата всеки я знае...Кати, Мати, кючеци и т.н.

Друг е въпросът, че след две-три "олющени" водки и чалгата изглежда някак странно приемлива... :P

Link to comment
Share on other sites

Vsqka muzika, koiato se slusha samo za 5-10 godini i posle samo tuk tame nekoi fenove si ia puskat i si misliat che slushat neshto deto otdavna e umrelo ne e muzika, a shum.

 

Sledovatelno Chalgata, Rapa, Raznite moderni variacii na Rock/Metal deto ubivat mozachni kletki sa absolutno VREDNI

Abe umen, 6to prikazva6 za raboti deto ne gi razbirz6 :confused :confused

Rokut IZOB6TO ne e murtav :punk :angry: :punk Ti skoro da si izlizal ot ku6ti :confused :confused Da vidi6 o6te kolko hora slu6at rok i metal :confused :confused A kolkoto i da ne priznavam rapa za muzika. . . abe ne sum 4ul da e Murtuv. Kolkoto do 4algata tva e o6te edna vurhovna forma na prostotiq.

Link to comment
Share on other sites

Ми честно да ви кажа не взимам никаква страна в спора , защото слушам всичко, но винаги има едно НО - Искам да попитам някои почитател на Чалга, Метал, Рап или каквато и да е музика - Но Защо всички сте се ограничили само в един стил и съм сигурен че не само в музиката е така а и в живота ви. Отричате неща които не ви кефат небива така това незначи че като на вас неви харесва нещо и на другите нетряя да им харесва. Извинявам се , ако съм засегнал някой , но за мен така стоят нещата  B)

 

 

П.С. НЕ БЪДЕТЕ ХЕЙТЪРИ НЕ Е ЗДРАВОСЛОВНО  :tongue

 

а и моля да ме извините и за многото правописни грешки просто от бързане така стаа тряя да хода до WC-тоооо :blink:

уграничили сме се в един стил защото не сме музикални курви че да слушаме си4ко :woot

Link to comment
Share on other sites

Chalgata e muzika za purvosignalni i primitivni hora!!!Sushtoto se otnasq i za po golqmata chast ot taka narecheniq BG rap.No takava e bulgarskata deistvitelnost.Chalga se pravi zashtoto ima koi da q slusha,zashtoto za jalost golqma chast ot bulgarskoto naselenie e s mnogo nisko intelektualno nivo.Zashto trqbva da slushash chalga dokato si na masa s kompaniq ,za da ti e veselo???Tova e ebati tupoto razbirane za veselba!Imame si folklorna muzika i to unikalna,no nikoi ne si pravi truda da q razprostranqva i reklamira.I nikoi ne pravi nishto,za da se ogranichi VREDNOTO vliqnie na chalgata.Tq ni zaliva otvsqkude.Ot zavedeniq,ot magazini i nai-veche ot shibaniq gradski transport!Vseki ima pravo da slusha kakvoto mu haresva,no chalgata e zaplaha za bulgarskata kultura kato cqlo i trqbva da se vzemat merki,da se ogranichi do minimum na obshtestveni mesta-pone tova.

Link to comment
Share on other sites

малиии вечи сички са нахвърлиха да избиват комплекси :blink:

а т'ва за селяните и аз много много не се имам с тях , но като се замислим не познавам човек който няма село такаче.....

Аз има някои метал парчета дето ми се струват мноо селски и са си но не сам против метала щото който квото си иска да слуша пък и аз слушам метал от време на време....

Малиии тва ботонче Едит ме кефи.

Та какво щях да пиша ... а да начи Немога да ви разбера бе хора все пак това че мразите толкова много още от малки е много лошо не говори добре за вашия характер :tongue

 

П.С. Слушайте Батко си! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...