Jump to content
BulForum.com

Надраскано предно стъкло


diabolik

Recommended Posts

Гледам, че има теми за чистачки, и се сетих да попитам, някой знае ли как да си оправя надрасканото предно стъкло. В жлеповете на чистачките съм имал камъчета и са ми надраскали стъклото. В началото мислих, че чистачките оставят няква черта, там са се прокъсали или нещо такова, и след няколкото дена, като вече ме дразнише много тази черта, реших да се пробвам да е измия, но проблема се оказа по-голям и сега имам една дъга на предното стъкло :unsure: Дали има начин да се полира?

Link to comment
Share on other sites

И моят пасат като го взимах вече имаше леки дъги от чистачките, които дири при директно слънце или нощем разсейваха светлината и заслепяваха. Доколкото знам има някакъв тип полиране с неясен резултат, иначе ново стъкло си е за предпочитане. За каква кола става дума?

Link to comment
Share on other sites

ново стъкло ти е 200лв може би малко повече , полирането ще е минимум 70-80лв а при него неизбежно се намалява от дебелината и като нищо дори най-малката песъчинка може да ти го пукне . отделно до сега не съм чувал някой да е останал доволен от полирането.

купувай ново :)

ако пък имаш и каско незнам какво те притеснява

Link to comment
Share on other sites

И моят пасат като го взимах вече имаше леки дъги от чистачките, които дири при директно слънце или нощем разсейваха светлината и заслепяваха. Доколкото знам има някакъв тип полиране с неясен резултат, иначе ново стъкло си е за предпочитане. За каква кола става дума?

 

VW Polo 1.3 95-та

 

Злобил, нямам каско, иначе наистина нямаше да ме притеснява, както се казва, - чунким да си бях направил, преди да е блъсна. Хвърлих бая пари да е стегна, и сега тия черти са ми най-малкия проблем. И за това ми беше интересно дали има нещо по-лесно или по-евтинко, горе долу да замажа положението, ама....... изглежда така ще си е карам, докато не стане за белканто :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VW Polo 1.3 95-та

 

Злобил, нямам каско, иначе наистина нямаше да ме притеснява, както се казва, - чунким да си бях направил, преди да е блъсна.

 

От миналата година на коли над 10 години не искат да правят каско или поне излиза прекалено солено. За под 400-500лв за година при това при плащане накуп не се навиваха при това за точно 10 годишна кола а твоята е на 13-14...

 

 

Стъкло най-добре се полира с паве, средно голям камък и разбира се каско

 

Хахахахаха това ме размаза :) Ще си го сложа като подпис!

Link to comment
Share on other sites

От миналата година на коли над 10 години не искат да правят каско или поне излиза прекалено солено. За под 400-500лв за година при това при плащане накуп не се навиваха при това за точно 10 годишна кола а твоята е на 13-14...

 

 

 

 

Хахахахаха това ме размаза :) Ще си го сложа като подпис!

 

Айде де ;). Недейте така да генерализирате ;)

Link to comment
Share on other sites

От миналата година на коли над 10 години не искат да правят каско или поне излиза прекалено солено. За под 400-500лв за година при това при плащане накуп не се навиваха при това за точно 10 годишна кола а твоята е на 13-14...

 

 

да бе сигурно..... не пиши глупости след като не си запознат :wacko:

Link to comment
Share on other sites

да бе сигурно..... не пиши глупости след като не си запознат :wacko:

 

Миналата година от Уника ми обясняваха че не могат да ми застраховат Поло-то за под 400лв при което им теглих майната и тъй и тъй отиде при сестра ми - вече не е мой проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Уника.... тия пък кви бяха ?

Що не пробва при някой голям застраховател като Армеец или нещо подобно ?

Link to comment
Share on other sites

тръгваш по пътя до гребната база там дето е изтрезвителното....минаваш полицжаите и продължаваш напред минаваш отбивката за ония ресторант на гребната база дето беше....дето се свива надясно минаваш канала в края и отиваш до него...не му помня името...та продължаваш напред по този път и края на пътя свършва с кръстовището с отбивката за прослав....преди това кръстовище има един път надясно 100м преди него...по тоя път нядясно малкое разбит караш около 250м и там има един човек който поправя автостъкла..пукнати надрани и прочее...приятле беше при него и е адски доволен....ако не си разбрал обяснението пиши ми едно лс ще ти дам скриин от бгмапса

Link to comment
Share on other sites

Уника.... тия пък кви бяха ?

Що не пробва при някой голям застраховател като Армеец или нещо подобно ?

 

Щото бях взел новата а застраховката на старата вече не е мой проблем и нямам абсолютно никаква мотивация да си губя времето след като сестра ми може да си загуби нейното :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
тръгваш по пътя до гребната база там дето е изтрезвителното....минаваш полицжаите и продължаваш напред минаваш отбивката за ония ресторант на гребната база дето беше....дето се свива надясно минаваш канала в края и отиваш до него...не му помня името...та продължаваш напред по този път и края на пътя свършва с кръстовището с отбивката за прослав....преди това кръстовище има един път надясно 100м преди него...по тоя път нядясно малкое разбит караш около 250м и там има един човек който поправя автостъкла..пукнати надрани и прочее...приятле беше при него и е адски доволен....ако не си разбрал обяснението пиши ми едно лс ще ти дам скриин от бгмапса

 

Или с други думи: Караш в посока Пещера по Пещерско шосе, на светофара на р-т Чадърите завиваш на дясно, караш само направо и след 150м. отдясно ще видиш една синя къща, влизаш вътре и ти оправят стъклото.

Успех

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...