Jump to content
BulForum.com

Избор на видеокарта за 3-4 монитора


djadomraz

Recommended Posts

Напоследък взе да ми харесва все повече да гледам няколко монитора едновременно - оказва се страшно удобно ако има място по бюрото вместо да превключвам програми да си врътна леко главата. И тъй като предстои да правя ъпгрейд на друга машина мисля да сменя моята видеокарта с някоя поддържаща 3 и нагоре монитора.

 

Гледах от доста време една eyefinity 6 на ATI но не ми се иска да насипя 1000+ лв за видеокарта - имам по-добри и належащи проблеми :)

 

Единия вариант е ATI 6850/70, другия е 5850 като 2те са на относително еднаква цена. В момента съм с NVidia 250 но тя поддържа до 2 монитора и не виждам друга на NVidia която да поддържа 3 а какво остава за 4 монитора.

 

Някой ако може да даде съвет относно коя е за предпочитане като по-важното не е скоростта при игри колкото да е по-тиха и да поддържа за предпочитане 4 а не 3 монитора.

Link to comment
Share on other sites

дедушка мороз, при така дадените карти най-подходящ избор би била 6870, която като производителност е равна на 5850, въпреки че теб това не те бърка :). 6870 е тиха и малко по-хладна (икономична) от предходната 5-та серия. Лесно ще може да пуснеш 3 монитора, а за повече (максимум 6) трябва да се ръснеш доста пари. Виж ревюто на гуру3д, там всичко е написано и описано много добре. РЕВЮТО

Link to comment
Share on other sites

Аз наскоро взех Leadtek GTX460 която също подържа 3 монитора; 2xDVI, 1xMiniHDMI. Картата е изключително тиха (което е учудващо при не толкова големия вентилатор) и държи много ниски температури. Впредвид клока, натоварена на макс, не ми е вдигала повече от 48-50 градуса (при стайна температура 21-22).

 

Ето и един скрийн

c5692da2a0d1b5de.JPG

 

...768MB вариант по производителност се нарежда някъде между 5830 и 5850, а 1GB вариант на GTX460 ги мачка и 2-те Атита. Според мен за момента това е най-добрият вариант Цена/Качество. Има много ревюта и тестове в нета може да погледнеш и да прецениш. А пък и зависи за какво ще я ползваш...

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си че поддържа 3 монитора защото навсякъде дават че NVidia има 3 изхода но може да подава сигнал само на 2 от тях. Не искам да играя на 3 монитора, а искам да имам 3 монитора с независима разделителна способност в windows и да разположа различни програми на всеки от тях. В момента съм с ASUS ENGTX 250 и там съм накичил 2 монитора но 3ти не мога.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, моя грешка. Току що потърсих решение по въпроса и попаднах на това :

 

Someone: -I was wondering if i would be able to pull off getting two of these and it handling a 3 monitor setup? 23 inch 1920x1080 monitors. Nvidia uses 3D surround right? Is it similiar to eyefinity?

 

Answer: -technically if you don't have 3 monitors that support 120Hz it's just surround, but surround works much the same way as eyefinity. yes, 2 cards will drive 3 monitors, but only 1 card will do 2.

 

...Еми тамън де, взимаш една GTX460 за около 300лв, заедно с твоята GTX250 и ще си перфектен в SLI :) Даже и игри ще можеш да играеш, и то дори на 4 монитора...

 

Сега се сещам, че съм виждал DVI адаптери, ето за това става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Зора да сменям 250-то (което всъщност е 260 ми аз съм се объркал) е че първо е леко шумно и освен това трябва да сглобя още 1 машина тези дни. Затова и се чудех за 6850/70.

 

А за SLI не трябва ли да са еднакви картите? Сигурен ли си че може да се кръстосат така 2 различни?

 

Между другото виж температурите при мен (в idle... при 26-27 градуса стайна температура):

749.png

52k.png

Link to comment
Share on other sites

...Еми тамън де, взимаш една GTX460 за около 300лв, заедно с твоята GTX250 и ще си перфектен в SLI

уеуеуеуеуеуеуе.

Да, дедо, за сли ти трябват 2 еднакви карти.

Както казах, 6870 е твоята карта. Ако искаш eyefinity - ати амд е твоят избор, ако искаш физика - нвидия.

Link to comment
Share on other sites

Хмм... аз мисля , че трябва да са просто от една фамилия за да тръгнат в SLI, примерно 8ххх , 9ххх , GTX и т.н.

Просто си пускаш GTX 460 за рендерите и GTX 260 за physx ... нещо такова като на снимката :)

 

cda482da70bfc902.JPG

 

Btw ... за idle, държиш доста високи температури, или просто кутията ти е много топла ...

А за шума, вероятно е доста щом в idle вента бачка на 3000 оборота

Link to comment
Share on other sites

уеуеуеуеуеуеуе.

Да, дедо, за сли ти трябват 2 еднакви карти.

Както казах, 6870 е твоята карта. Ако искаш eyefinity - ати амд е твоят избор, ако искаш физика - нвидия.

 

За какво ми е физиката?

 

Един приятел ми вика че нещо зор било на ати/амд с драйверите...

 

 

Btw ... за idle, държиш доста високи температури, или просто кутията ти е много топла ...

А за шума, вероятно е доста щом в idle вента бачка на 3000 оборота

 

Кутията имам претенции че се проветрява почти идеално. Освен да е насъбрал прах но едва ли... все пак е отскоро видеокартата, но виж стаята е топличка :)

 

ПС: Не знам дали е съвсем idle... сега видях че съм оставил пуснат един SC 2 и си стои на меню оставен и минимизиран...

Link to comment
Share on other sites

За какво ми е физиката?

Един приятел ми вика че нещо зор било на ати/амд с драйверите...

Четеш пак през редовете. АКО ти трябва физика - взимаш си нвидия, АКО ти трябва eyfinity - взимаш си ати. В твоя случай не ти трябва - затова си взимаш АТИ.

Относто драйверите, те кога не са имали проблем :)? Плюс това картите са нови, така че може известно време да има неудобство, което в последствие ще бъде отстранено.

Това е от мен, изказах си мнението, от тук нататък си зависи от теб.

Link to comment
Share on other sites

На Ати драйвърите винаги са били по калпави и недодялани.

PhysX (ако питаш за това) повече се намесва в игрите примерно, като облекчава работата а процесора.

Шумът идва от там, че вентилаторът е малък за тази карта и съответно работи на високи обороти

А за топлинката не е много, не се шашкай :) до 100 има ехееей... :)

Link to comment
Share on other sites

Единствената игра която играя е StarCraft2 и там има някакви Physics които са за някакви "colliding objects" - нещо което съм намалил защото ми се струва излишен реализма там а и пише че товарело процесора. Та затова питах за тези физики.

 

Между другото на 260-то имаше една от програмите на ASUS която като я стартирах взе да ми прави проблеми и се изключваше Aero-то но само ако включа 2 монитора и единия е големия. Ако включа само 1 е ок, ако включа 2 малки - ок, пусна ли онзи на 2560х1600 и се изключваше. Първо мислех че е драйвер или на картата недостига памет нещо после порових малко и видях че всъщност е от тъпотията на asus и като я деинсталирах сега само техния "smart doctor" мрънка при стартиране но дотам.

 

След като попроветрих и стаята се охлади леко температурата на процесора падна от 42 на 30 градуса а видеото сега е 41:

 

8dq.png7mk.png

 

Второто е 5 минути по-късно.

 

 

--------------------------------

 

 

Мерси за съветите.. ще си помисля малко и ще реша коя карта да взема...

Link to comment
Share on other sites

Дядо, ако дъното ти поддържа SLI взимай още 1 карта като твоята и ще си решиш проблемите с мониторите. Мисля, че както и да го погледнеш една нвидия 250 не струва 1000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Не струва но е топличка и шумна ;)

 

260 се оказа не 250.. объркал съм се нещо преди.

 

Иначе за захранването съм сигурен че ще ги издържи и 3 но предпочитам някоя по-тихичка...

 

Леко проблемна се оказа обаче 6870 - май я няма никъде и цената която са я дали jar и reset май май не е много вярна. В MOST я има но е по-евтина от 5870 което е странно.

Link to comment
Share on other sites

Леко проблемна се оказа обаче 6870 - май я няма никъде и цената която са я дали jar и reset май май не е много вярна. В MOST я има но е по-евтина от 5870 което е странно.

В мост я имат, в sky я имат, в iskampc и era също, както са казали преди мен. Гледаш къде е най-евтина, харесваш си и дадена марка, и си избираш една карта. И какво те притеснява цената на 5870. Нали ти казах, че 6870=5850, а не 5870...

 

*SAPPHIRE HD6870 1GB GDDR5 FULL 389.76 467.50 419.74 503.50

*SAPPHIRE TOXIC HD5850 1G G5 401.75 482.00 431.74 518.00

 

*цени от "МОСТ"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...