Jump to content
BulForum.com

проблем с парола на лаптоп Toshiba Tecra M1


Recommended Posts

Здравейте,

Лаптоп Toshiba Tecra M1 при рестартиране се заключи по някакъв начин и сега като го включа и само изписва Password - на черен екран. Занесох го на ремонт и ми казаха, че това е някаква парола на BIOS-а, но аз не я знам тази парола. Сваляха батерии, разглобиха целия лаптоп, на късо даваха и не знам си още какви методи пробваха и никакъв резултат.

Помагайте, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как може да се реши този проблем. Някой, ако може да го оправи, да каже как да се свържа с него или поне ми препоръчайте къде да го занеса, където да могат да го оправят.

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

На повечето мобилни устройства, подобни паролки се пазят на енергонезависима памет.

Тошиба, ако имат оторизиран сервиз в България, го носиш там, със документи за произход на твое име :). Ако не, требе да се разправяш с официалния съпорт. Ама едва и чак да не може да се махне?... виж, ако си криптирал диска, вече е лоша работата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Лаптоп Toshiba Tecra M1 при рестартиране се заключи по някакъв начин и сега като го включа и само изписва Password - на черен екран. Занесох го на ремонт и ми казаха, че това е някаква парола на BIOS-а, но аз не я знам тази парола. Сваляха батерии, разглобиха целия лаптоп, на късо даваха и не знам си още какви методи пробваха и никакъв резултат.

Помагайте, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как може да се реши този проблем. Някой, ако може да го оправи, да каже как да се свържа с него или поне ми препоръчайте къде да го занеса, където да могат да го оправят.

Благодаря предварително :)

 

Няколко вариянта.......опитай с пасс Toshiba :)

1. AMI Backdoor BIOS Passwords

Reported AMI backdoor BIOS passwords include A.M.I., AAAMMMIII, AMI?SW , AMI_SW, BIOS, CONDO, HEWITT RAND, LKWPETER, MI, and PASSWORD.

 

2. One reported Award backdoor BIOS password is eight spaces. Other reported Award backdoor BIOS passwords include 01322222, 589589, 589721, 595595, 598598 , ALFAROME, ALLY, ALLy, aLLY, aLLy, aPAf, award, AWARD PW, AWARD SW, AWARD?SW, AWARD_PW, AWARD_SW, AWKWARD, awkward, BIOSTAR, CONCAT, CONDO, Condo, condo, d8on, djonet, HLT, J256, J262, j262, j322, j332, J64, KDD, LKWPETER, Lkwpeter, PINT, pint, SER, SKY_FOX, SYXZ, syxz, TTPTHA, ZAAAADA, ZAAADA, ZBAAACA, and ZJAAADC.

Успех

Link to comment
Share on other sites

Предполагам ще стане ако се смени съдържанието на чипа на биоса. BIOS ще се намири в сайта им. За запояването на цокълчето- пращам ти РМ.

А ако откачиш харда иска ли парола?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

извинявам се адски много, че не съм писал по темата и не съм благодарил на всички, които са се отзовали да помогнат, но просто бях извън града за известно време.

Отново искам да благодаря на всички за идеите, които са дали.

 

до pif4o77:

В момента търся оторизиран сервиз на Toshiba в България и стигнах до Stemo. В понеделник ще го занеса и при тях да видим какво ще кажат.

 

до batko32:

Благодаря за идеята да пробвам пароли, но това беше едно от първите неща, които пробвах. Сега пак ги пробвах за всеки случай, но уви без успех. Мерси все пак ;)

 

до Igniter:

И при откачен харддиск пак си иска паролката.

 

Като има развитие ще пиша

 

поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

както бях обещал, пиша, че има някакво развитие. Toshiba Tecra M1 се водили нещо като "бизнес" класата при лаптопите и затова са му сложили такава зверска защита. След много часове ровене по форуми, google и т. н., изпробване на всички стандартни и нестандартни предложения за премахване на тази start-up парола, същата все още си стои. В няколко сервиза направо ми отказаха да им оставям лаптопа при тях да се мъчат. И единствения вариант, който не бях изпробвал е този:

 

Hello,

type following keys: ctrl, tab, ctrl, enter.

you will get code on the screen that needs to be sent to toshiba service and they will give you contra key to unlock your notebook.

of course if they want to do that.

keep in mind that notebook must stay turned on, because on the next boot you will get new code.

 

Но за да стане тази врътка, трябва лаптопа да влезе в оторизиран сервиз на Toshiba. Намерих няколко мейла на техния сайт и след няколко разменени писма се оказа, че Стемо е този сервиз. Занесох го там лаптопа, стоя около седмица и като се обадиха да го върнат, човека ни обясни, че от Toshiba не искали да им пратят кода за отключване тъй като някакъв сериен номер не се четял или нещо такова, и той предположи, че проблема ще е хардуерен и дънната платка била за смяна, понеже на екрана при тази манипулация излизали "артефакти". Но от мястото където е закупен лаптопа (и където все още има гаранция, не зависимо, че е втора употреба лаптопа) не са на това мнение и става един затворен омагьосан кръг и съм в безизходица.

Така, че проблема не е решен дори и по-стандартния "оторизиран" от Toshiba начин :)

Ако някой има каквито и да е предложения да сподели, ако някой му се занимава де :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...