Jump to content
BulForum.com

Drivers


Recommended Posts

Някъде бях питал как да си ги сложа под Мандреик или СуСЕ и мисля че няма да има разлика при Линдовс.

1.Дърпаш си последните драйвери от nvidia.com

2.Слагаш ги в някоя директория(препоръчвам ти това да е главната - /)

3.Преименуваш ги в nvidia.run(за да не се занимаваш с дългите имена)

4.Спираш X(графичната среда) - изпълняваш следните команди като root ->init 3(спира), init 5(пуска)

5.След като спреш X се логваш като root и отиваш там къдедо ти е фаила с драйверите.

6.Пишеш "sh nvidia.run(или там както ти се казва фаила) и инсталацията започва

7.Пускаш си x - init 5

8.Редактираш няколко файла(прочети какво пише на сайта на nVidia)

Ако си изпълнил всичко както трябва ще си 6

Успех :)

П.П. - Инсталатора на nVidia изка някои библиотеки - binools

Link to comment
Share on other sites

10x Dreamer 10x Hell-Patrol sqa sh probvam dali stava :)

 

Edit: :( nestava dava mi ei tva:

 

root:~/My Computer/My Documents# sh Nvidia.run

 

ERROR: this .run file is intended for the

Linux-ia64 platform, but you appear to be

running on Linux-x86. Aborting installation.

 

Edt2: dobre namerih drivera ama mi dava ei tvanka pri install-a

ERROR: Unable to find the system utility `ld`; please make sure you have the

package 'binutils' installed. If you do have binutils installed,

then please check that `ld` is in your PATH.

 

OK

 

Hell-Patrol misla 4e tva sa onia binools ama ot kade da gi namera nqakoi znae li ?

Link to comment
Share on other sites

10x oba4e kat napi6a ./configure mi dava tui:

 

root:~/My Documents/binutils-2.14# ./configure

creating cache ./config.cache

checking host system type... i686-pc-linux-gnuoldld

checking target system type... i686-pc-linux-gnuoldld

checking build system type... i686-pc-linux-gnuoldld

./configure: line 750: test: /root/My: binary operator expected

./configure: line 2206: cc: command not found

*** The command 'cc -o conftest -g conftest.c' failed.

*** You must set the environment variable CC to a working compiler.

 

tva ne6to kak da go opraa ?

Link to comment
Share on other sites

Виж дали имаш gcc в /usr/bin/, ако го има тогава може би го няма в пътя ти

пишеш export PATH=$PATH:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin например

Link to comment
Share on other sites

амииии при мен има една програма(Install Software) отиваш на нея ако я имаш, в нейната търсачка пишеш "ld","binutils" и им даваш инстал.Би трябвало с тях да се инсталират още няколко неща.Ако не стане ти препоръчвам да отидеш на официалния сайт на Линдовс или в някои форум за Линдовс и там да потърсиш указания за това как да си ги сложиш. :)

Link to comment
Share on other sites

The Devil ми незнам защото аз съм ползвал само Мандрейк пък и при това аз също съм новобранец.

ааа един въпрос - защо си сложи Линдовс?

Link to comment
Share on other sites

Просто провери във директорията /usr/bin/ дали има gcc (това ти е компилатора и CC е символна връзка към него).

Ако го има напиши това което съм ти написал преди малко.

Ако го няма тогава трябва или да си го свалиш, компилираш и инсталираш, или с някоя GUI програма за инсталиране на софтуер (за всяка дистрибуция са различни, така че не мога да ти дам име) да си го сложиш.

Link to comment
Share on other sites

10x Dreamer 10x Hell-Patrol sqa sh probvam dali stava  :)

 

Edit: :( nestava dava mi ei tva:

 

root:~/My Computer/My Documents# sh Nvidia.run

 

ERROR: this .run file is intended for the

Linux-ia64 platform, but you appear to be

running on Linux-x86.  Aborting installation.

 

Edt2: dobre namerih drivera ama mi dava ei tvanka pri install-a

  ERROR: Unable to find the system utility `ld`; please make sure you have the

      package 'binutils' installed.  If you do have binutils installed,

      then please check that `ld` is in your PATH.

 

                                    OK

 

Hell-Patrol misla 4e tva sa onia binools ama ot kade da gi namera nqakoi znae li ?

Пич, разбираш ли нещо от английски? Явно не като гледам кви си ги забъркал..Ако поне малко се беше позаинтересувал, какво значи тази грешка, щеше да откриеш 10-те разлики :)

Нека да те светна, свалил си драйвери за 64 битова архитектура, в твоята е 32, което съответно ти абортира инсталацията..Когато си свалиш драйвери за твоята архитектура, и последваш указанията за инсталация по-горе, съм сигурен, че ще се справиш с проблема..

 

ПП И вземи започни да учиш английски, щом си решил да се занимаваш с линукс!

ППП Вземи си инсталирай някой истински линукс, не боза..Пробвай с мандрейк или сузе или каквото ти душа пожелае, не разбирам защо си решил да ползваш комерсиална версия на линукс, за която не си платил със сигурност, при положение, че имаш десетки свободни и безплатни дори.

Link to comment
Share on other sites

Пич, разбираш ли нещо от английски? Явно не като гледам кви си ги забъркал..Ако поне малко се беше позаинтересувал, какво значи тази грешка, щеше да откриеш 10-те разлики :)

Нека да те светна, свалил си драйвери за 64 битова архитектура, в твоята е 32, което съответно ти абортира инсталацията..Когато си свалиш драйвери за твоята архитектура, и последваш указанията за инсталация по-горе, съм сигурен, че ще се справиш с проблема..

 

ПП И вземи започни да учиш английски, щом си решил да се занимаваш с линукс!

ППП Вземи си инсталирай някой истински линукс, не боза..Пробвай с мандрейк или сузе или каквото ти душа пожелае, не разбирам защо си решил да ползваш комерсиална версия на линукс, за която не си платил със сигурност, при положение, че имаш десетки свободни и безплатни дори.

vij sqa angliiskia si go znam mnou dobre tva 4e ne sam obarnal vnimanie na gre6kata e otdelen vapros :)

Link to comment
Share on other sites

Guest the_hot_guy

The Devil,vi6 az predi da si zema novoto pc na staroto koeto mi be6e 413 mhz s 128 ram ob6to zeto boza i bqh na ge force 2 32 ram i sa6to imah problemi s driver-ite na nvidia za xp - to , no nakraq se okaza ,4e pc - to mi e bilo tvarde slabo za xp i za tva nemojelo da ka4i dori nai novite driver-i i ta taka , 4e moje i v tva da e problema ako pc- to ti e slabo! :confused

Link to comment
Share on other sites

The Devil,vi6 az predi da si zema novoto pc na staroto koeto mi be6e 413 mhz s 128 ram ob6to zeto boza i bqh na ge force 2 32 ram i sa6to imah problemi s driver-ite na nvidia za xp - to , no nakraq se okaza ,4e pc - to mi e bilo tvarde slabo za xp i za tva nemojelo da ka4i dori nai novite driver-i i ta taka , 4e moje i v tva da e problema ako pc- to ti e slabo!  :confused

tva malko trudno sh s slu4i :)

btw: smeniam s Mandrake 10 taka 4e :) FUCK LINDOWS

Link to comment
Share on other sites

The Devil при мен проблема е малко по-интересен :)Когато модема ми е закачен инсталацията забива,махна ли го от УСБ-то всичко е 6 и се чудя за кво става въпрос.А кво ще кажеш за Мандрейка а? :)

Link to comment
Share on other sites

The Devil при мен проблема е малко по-интересен :)Когато модема ми е закачен инсталацията забива,махна ли го от УСБ-то всичко е 6 и се чудя за кво става въпрос.А кво ще кажеш за Мандрейка а? :)

4e e nai lesnia i e User Friendly :)

vij smeni dupkata na USB-to i probvai pak

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam edin vapros

ta za sega sam s GF 4 Ti 4200 128mb-tova karta

v momenta sam s driver-i v. 53.03

gledam che v saita na Nvidia sa pusna li ofisialno versia 61.77

nqkoi shte kaje li ima li smisal da si kachvam novite driveri ili da si stoi sas 53.03 za sega se sam imal problemi sas tqh no ako shte e po dobre da kacha po novite kazvaite ima li smisal ili te sa samo za GF 6800 seriata

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...