Jump to content
BulForum.com

въпрос относно 2 GB DDR3 1333MHz...


Good_God

Recommended Posts

Въпроса ми е свързан с настройките на таймингите на въпросната памет.

Значи в CPU-Z ми показва, че за въпросната памет, която е производство на NANYA, препоръчителните тайминги са:

Frequency - 685 MHz, CAS - 9, RAS to CAS - 9, RAS Precharge - 9, tRAS - 25, tRC - 34.

По дефиниция, при 667MHz честота на паметта, дъното ми задава автоматично следните тайминги:

CAS - 9, RAS to CAS - 12, RAS Precharge - 12, tRAS - 24, tRC - 33.

Та въпроса ми е: има ли значение дали RAS to CAS и RAS Precharge таймингите ще са на 9 или на 12?

Погледнах и из други сайтове, но нищо конкретно не можах да видя, примерно препоръчителни тайминги при дадена честота...

И дали дъното най-добре си знае какво да зададе, или нещо е в грешка?

Понеже ми се виждат прекалено бавни тези двете на по 12.

Моля, ориентирайте ме по въпроса...

Link to comment
Share on other sites

12 са по-бавни, но са важни отношенията между таймингите (а не всички да са най-малките възможни). И аз не знам какви трябва да са - променяй ги и пробвай с мемори бенчмаркове как работи по-бързо.

Щом не си клоквал и е на дефолтната честота може да смъкнеш таймингите доколкото е възможно, като най-важния е CAS и по него се правят другите.

Link to comment
Share on other sites

Как ли не ги въртях...постоянно прави проблеми. Напоследък доста често взеха да изскачат сини екрани. :lol:

Оставил съм ги както ги задава дъното по дефолт: 9-12-12-30, 2Т. И пак изскачат идиотските сини екрани.

Само не съм ги пробвал на single channel.

И двете са Nanya, и двете с еднакви честоти и еднакви тайминги. Само дето едната съм я взел с купуването на машината ми, а другата преди около 2 седмици.

Пусках им тестове по час-два и с RAMTester, и с Rightmark - никакви грешки нямат... Не знам вече. Накрая ще взема да му блъсна нова преинсталация на Уиндоус-а...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...