Jump to content
BulForum.com

програма за проследяване/логване на ssh


lwl

Recommended Posts

Трябва ми програма за записване/логване на ssh сесиите на user-ите, които се логват на pc-to ми.Нуждая се от програма, която по-възможност да има GUI, но не е задължително . Също така си търся faqs/howtos/manuals за ssh security. Ако някой знае за такава програма или може да ми помогне по някакъв начин, моля да пише тук, мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

last

 

Pokazva koi koga pod kakuv protocol ssh, ftp, telnet..... se lognal v mashinata.

/var/log/wtmp e file{s} kudeto se logvat sesiite na users.

 

Също така си търся faqs/howtos/manuals за ssh security

Webmin ima dosta dobur GUI tool za ssh security settings.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми програма за записване/логване на ssh сесиите на user-ите, които се логват на pc-to ми.Нуждая се от програма, която по-възможност да има  GUI, но не е задължително . Също така си търся faqs/howtos/manuals за ssh security. Ако някой знае за такава програма или може да ми помогне по някакъв начин, моля да пише тук, мерси предварително.

Команда last не ти ли върши работа? Не ми става ясно, какво по-точно иска да се следи. Примерно във файл /var/log/secure може да гледаш, какво по-важно свързано с привилегиите се върши. Има програми за проследяване на дискова/файлова активност.

В крайна сметка, logwatch (има го по подразбиране в RedHat/Fedora дистрибуциите) пакета ти следи и журнализира доста неща, ако си параноично настроен, може да те зарине с информация.

Колкото до документацията - в мрежата е пълно. Просто ровни с google-то (или поне прецизирай въпроса).

 

п.с. под ssh имам в предвид и самото ssh, като програма, и като протокол. Не ги разделям.

Link to comment
Share on other sites

и аз самият незнаех, какво точно имах предвид. Зная само, че искам да видя: кой, кога и за колко време се е логвал на машината ми и кво е правил, тва ме интересуваше и разбрах, че за тази цел си има логове, колкото до настройките на ssh пробвах webmin и съм доста доволен, оправих всичко свързано с ssh, apache, proftpd и квото и да е. thnx за help-a :D

Link to comment
Share on other sites

molif :)

 

--mod-note

Учтивостта е добро нещо, но форума не е чат-канал и подобни постове са нежелателни.

(Kool I gotcha :punk )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...