Jump to content
BulForum.com

Продавам компоненти


Recommended Posts

Продавам си третата машина, която доскоро ми беше сървърче. Става дума за:

 

1. Кутия + захранване 250W АТХ

2. Дъно Abit BX133-RAID (инфо)

3. Процесор Intel Celeron Coppermine 566MHz

4. Кулер Spire Ballbearing

5. Звукова карта Soundblaster AWE64Gold

 

Тук съм качил снимки на компонентите.

 

Кутията е запазена на вид. Захранването като го купих беше стандартен "китаец", но съм сменил почти всички компоненти. Добавен е пълен филтър на входа, добавен е термистор. Греца е сменен с по-мощен, кондезаторите на входа са сменени от 220uF на 470uF. Ключовите транзистори са монтирани на по-голям радиатор (преди това бяха на една ламаринка). Също всички изправителни шотки диоди на изхода са сменени с по-мощни. Всичките тези модификации са направени културно и с "невъоръжено" око са неоткриваеми. За малко да забравя, вентилатора на захранването е пуснат на 5V и буквално не се чува. Върви в комплект със захранващ кабел.

Дъното е със сменени всички електролитни кондензатори лично от мен преди 2-3 месеца и работи перфектно. Върви в комплект само с един АТА33 IDE кабел.

Процесора е с едно счупено краче, но е подпрян стабилно и работи. На 1.7V се клоква спокойно до 850MHz (100MHz FSB).

Кулера Spire не е разтракан и е пуснат на 5V със специален преходник - не се чува.

Звуковата карта не се нуждае от представяне, само ще кажа, че качеството на звука е перфектно и има цифров SP-DIF изход.

 

Ако на така описаната машина се сложи видеокарта с пасивно охлаждане (без вентилатор) и харддиск с хидродинамични лагери (например Seagate Barakuda 7200.7), както беше при мен тя става абсолютно безшумна.

 

Крайната цена, която искам за всичко е 80лв. Компонентите засега се продават само заедно, ако се появят желаещи за всички неща може да заминат и по отделно.

Link to comment
Share on other sites

Евентуално дъното, звуковата карта и захранването на какви цени можеш да ми ги дадеш? Ако се намерят желаещи и за другите компоненти де. Или ако решиш да продаваш на части B)

Link to comment
Share on other sites

Ако Касу се откаже имам интерес към Саунд Бластера

Ako kacy e vzel audioto.....az imam syshtoto.Ne se pritesniavai :)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Ti opredeleno si lud:)))

Знам..... дъното е най-доброто с BX чипсет, но и втората ми машина (тази дето остава) не е лоша:

 

1. MB - Abit SA6

2. CPU - Pentium 3 Coppermine 750 (7.5x100) OC 1000 (7.5x133)

3. 256MB PC133 Kingston

 

Оказа се, че три машини са ми много :wacko:

 

Колкото до предложението -> ПМ

Link to comment
Share on other sites

Kakvo se okazva za Sound kartata ? imam jelanie :)

Link to comment
Share on other sites

Много приказки изприказвахте но никой не каза за някаква цена ? :D

Кажи кви пари му искаш на дъното ?

Link to comment
Share on other sites

Засега нещата са запазени за kacy, ако той се откаже ще пиша.

Пазя всичко за kacy до утре (петък), той пръв прояви интерес.

Link to comment
Share on other sites

Пазя всичко за kacy до утре (петък), той пръв прояви интерес.

Ще почакаме kacy тогава. :)

Link to comment
Share on other sites

TED a da mi kaje6 na moito CPU- Cel. na 900 koi krak da mu 4upa da ba4ka na pove4e? :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

:punk  :punk  :punk

Пусни го на 120MHz FSB и му вдигни малко волтажа и си готов, тръгва на 1.1GHz. Повече не може.

Link to comment
Share on other sites

Видях се с kacy и сделката е уговорена, взима всичко накуп. Благодаря за вниманието.

 

Close Topic pls.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...