Jump to content
BulForum.com

Проблем с Фотокопирче


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следното питане за разбирачите на фотокопир-ите. Разполагам с eдно копирче RICOH Aficio MP161. Преди няколко дни ми излезна съощение на дисплейя: "Replace Photoconductor". Като се обадих в обслужващия ни сервиз ми обясниха, че това е някакъв си "барабан", който се сменя на определено количество направени копия и че смяната му струва еди-колко си лв. За сега копира си работи безотказно (като само ми се появява въпросното съобщение, изпиуквайки три пъти). Въпроса ми е колко време може да кара така и ако не бъде сменен този барабан веднага какви са последствията.

 

Предварително Благодаря за помощта.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Имам следното питане за разбирачите на фотокопир-ите. Разполагам с eдно копирче RICOH Aficio MP161. Преди няколко дни ми излезна съощение на дисплейя: "Replace Photoconductor". Като се обадих в обслужващия ни сервиз ми обясниха, че това е някакъв си "барабан", който се сменя на определено количество направени копия и че смяната му струва еди-колко си лв. За сега копира си работи безотказно (като само ми се появява въпросното съобщение, изпиуквайки три пъти). Въпроса ми е колко време може да кара така и ако не бъде сменен този барабан веднага какви са последствията.

 

Предварително Благодаря за помощта.

 

Брояча на машината е настроен след определено време да изкарва различни съобщения, я за свърлшил тонер я за фотокондуктор в твоя случай. Карай докато спре да печати и след това в сервиз. За този модел не сам много согурен дали може да се занулява брояча за brother съм го правил много пъти но за това устройство трябва да се прочете малко повече. Ако имаш нужда от помощ пиши.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...