Jump to content
BulForum.com

Overclock на видео карта - проблем


Светлия

Recommended Posts

Тия дни нещо се запалих да се пробвам да си клокна леко видеото (9800 GTX), така за спорта, но претърпях пълен неуспех. Първо мислех, че в драйверите си има опция - оказа се, че няма. Започнах да свалям разни инструменти за целта: рива тунер, Еxpert Tool на Gainward, Vtune на Palit, накрая свалих Nvidia System Tools, която уж е за отключване на гпу оверклока - и пак нищо !!!

 

Или изобщо не ми дава възможност да пипам честотите, като Нвидиа систъм туулс, или пък въобще нямам такова меню, като Expert Tool -a и Vtune, или пък ужким ми позволява, променям ги, давам ъплай и... НИЩО, както става с Рива Тунер.

И въпреки, че нямам намерения да оставям картата клокната, взе да ме дразни този неуспех да мръдна нещо по честотите.

 

Та ако някой има идея и може да помогне ще съм му благодарен !

 

Edit: с Уин 7 32 бита съм.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една идея...Остави я на дефаулт и не си трови нервите...Нали знаеш какво става при неуспешен клок сини екрани и пр..Пък и едва ли ще има някаква съществена разлика...Тя в момента предполагам няма проблеми със игрите

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една идея...Остави я на дефаулт и не си трови нервите...Нали знаеш какво става при неуспешен клок сини екрани и пр..Пък и едва ли ще има някаква съществена разлика...Тя в момента предполагам няма проблеми със игрите

 

:) Страхотна идея !

 

Просто стана дума с един приятел, който каза, че неговата върви на 840 ядро и 2200 паметта, шейдърите забравих. Разбрахме се и аз да пробвам - ама нъцки. И разни други туулчета пробвах - с нищо не става.

Мисля си, че има вариант да ми са се поомазали драйверите и затова ще пробвам на чиста инсталация, но на друг диск. Тия дни ще го направя.

Знам че решение има, въпроса е да го открия. Все пак ако някой се е сблъсквал със същото ще ми е от помощ да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Пък и едва ли ще има някаква съществена разлика...

Картата не е най-мощната на света и не вярвам да кара всичко на макс с 16х АА и 100 кадъра, следователно се предполага, че ще има съществена разлика.

Рива тунера сигурно не поддържа тази версия драйвъри и изобщо софтуерен проблем май е.

Аз бих качил виста, където ще тествам максималния стабилен клок и после с биос едитор. Не е толкова сложно и остава клокната под всякаква ОС. Повечето нови карти имат профили в биоса, които включват и волтажа - можеш да оставиш дефолт честотите в 2д и да смъкнеш волтажа под дефолтния, за да не се товари излишно и да е по-студена в idle, а под 3д да вдигнеш с малко волтажа за още клок...

...все пак е грехота да се оставя каквото и да е неклокнато laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Картата не е най-мощната на света и не вярвам да кара всичко на макс с 16х АА и 100 кадъра, следователно се предполага, че ще има съществена разлика.

Рива тунера сигурно не поддържа тази версия драйвъри и изобщо софтуерен проблем май е.

Аз бих качил виста, където ще тествам максималния стабилен клок и после с биос едитор. Не е толкова сложно и остава клокната под всякаква ОС. Повечето нови карти имат профили в биоса, които включват и волтажа - можеш да оставиш дефолт честотите в 2д и да смъкнеш волтажа под дефолтния, за да не се товари излишно и да е по-студена в idle, а под 3д да вдигнеш с малко волтажа за още клок...

...все пак е грехота да се оставя каквото и да е неклокнато laughing.gif

 

Ами ще пробвам първо на чиста инсталация на 7 и ако пак не стане, какво казваш: под Виста и после да едитна биоса ? Иначе е доста студена, просто Gainward са направили хубаво охлаждане - много прилича на едни MSI 7800 GTO(X), затова и се навих да я побазикам. В 2д не минава 40 градуса, а в игри 56.

Ми благодаря, поне е вариант за действие.

 

П.П. Така и не мога да си обясня защо обаче не ще да мръдне на никъде. Има ли вариант да е хардуерно заключенс, защото и без това е клокната, нали е + ?

 

П.П.П. Gainward имат едни GS (golden sample) може те да са отключени, а обикновените като моята да са ги заключили някак.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше да качиш на втори хард какъв да е по-стар уиндоус, на който да сложиш по-стари драйвъри и да тестваш колко е стабилния клок без артефакти, после редактираш биоса и я флашваш с клокнат биос.

 

 

Link to comment
Share on other sites

...все пак е грехота да се оставя каквото и да е неклокнато laughing.gif

Аз лично картата си я оставям на дефаулт...При теб колко fps се дигат с клока?

Link to comment
Share on other sites

На 3д мрак 06 клока ми дава някъде към +2800т. В игри не съм следил, но определено мога да пусна повече АА от преди без да спаднат под поносимото кадрите.

Клока ми обаче е с такова

70107d1207589516-9800gtx-vmod-completed-9800gtx_vmod.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...