Jump to content
BulForum.com

Сменяне на кондензатор


Recommended Posts

Идеята ми е следната гледах това усилвателче бая време и стигнах до извода че 2та кондензатора (16v 1000uF) които са точно преди изходите за ляв и десен говорител отговарят колко ток се пази -> ако държи повече ток могат да се сложат малко по-мощни говорители та да дрънчи по-силничко, в момента гадината захранва 2х3W 4 омови колонки, целя се в 2х6w 4 oма. Свързах ги и свирят едва на 40% от потенцияла си, а при песен с малко повече бас за продължително време направо "изсмукват" тока и се спират (до сега 4-5 пъти)

 

Та, ако сложа примерно кондензатор 20~24v 1000uF ще го има ли този проблем?

 

Ето картинки на самото нещо:2utsqdl.jpg 1055fns.jpg

 

 

Toва нещо ще бъде включено в проект за реставриране, олекотяване и "модернизиране" на един кастюфон :lol: Sanyo

Link to comment
Share on other sites

Тези кондензатори по всяка вероятност са филтриращи за изхода. Ако искаш по голяма мощност трябва да смениш интегралката.

Link to comment
Share on other sites

Двата по-малки на първата снимка (К под и над Out L & R) мисля че са филтърчетата.

 

Все пак, може и да не е така. Тряя някой с повече ъкъл да го погледне :)

Link to comment
Share on other sites

На изхода на интегралката има някакво постоянно напрежение и тези кондензатори са с цел то да не стига до говорителите, а само променливото (звука). Сети се какво ще стане ако ги няма - през говорителите протича прав ток, или ще се изпекат бобините или ще се повредят механично.

Ако сложиш по-голям капацитет ще се пропускат по-ниски честоти (не повече бас, а по-нисък).

Над 2200u няма смисъл. С по-голямо пробивно напрежение - също няма никакъв смисъл.

Добрите усилватели нямат кондензатори на изхода...

Ако ставаха така нещата щях да си лепна огромни кондензатори на изхода и да имам 5kW усилвател :D

Като искаш 2х6 си купуваш 2х6, даже 2х10 и не го надуваш до край, за да има качество и да не си постоянно в 10% изкривявания ;)

 

А и като се занимаваш вземи прочети поне основните неще - така няма само да връзваш жици, ами ще знаеш какво правиш.

Link to comment
Share on other sites

Добре :)

Ще се сменя усилвателчето тогава, имам едно направено вече, ще пробвам с него как излиза звука, ако не ми хареса отивам на "лов" за части.

 

Междо другото иска ми се да прочета, но като намеря някоя полезна статия, половината от маркировките, елементите и обясненията са ми мъгла :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...