Jump to content
BulForum.com

Monitora mi pochna da "pishti"


Recommended Posts

Hi, ot den-dva monitora mi ot vreme na vreme zapochva da izdava edin mnogo gaden pochti oglushitelen zvuk(pishtene). Tova, koeto me pritesniava e, che tova pishtene si zasilva decibelite. :sick Tozi zvuk se vliae ot pologenieto na monitora ili po-tochno ot tova, kogato si sloga rakata otgore i natisna malko kutiata otgore namaliava, ponikoga spira. Monitora mi e Samsung na 100 Hz na 1024x768 ot okolo tri godini. Vapreki shuma kachestvoto i stabilnostta na kartinata ne se e razvalilo. Vaprosa mi e shte si smeniam li skoro monitora ili ne? :cry (:love go mnogo ) Vazmogno li e da se izbavia ot tozi shum i ako niakoi znae ot kade moge da e tozi shum? :confused

Link to comment
Share on other sites

Neznam ot kade idva tozi shum, no moia monitor (Samsung 757DFX) sashto pishti. Pri men se poluchava na opredeleni rezoliucii. Oshte po rozdenie si e taka. Porazpitah tuk-tam i mi kazaha che si imali takav defekt. Veche go polzvam blizo ot 2 godini i niamam grizi. Radvam se che pishti pri rezoliucii, koito ne polzvam, taka che ne mi prechi. Predpolagam pri teb problema e sashtia....

Niakoi mi beshe dal ideia da mu plesna edin shamar i shtail da mlukne. Ne sam probval tazi "varhova tehnologia" shtoto me e strah da ne mlukne zavinagi.... :)

Link to comment
Share on other sites

Oshte po rozdenie si e taka.

Pri men vsichko si beshe na 6 do tozi moment. Do sega si dargax 1024x768 na 100Hz. Ne znam za rezoluciite, ama kato smenix chestotata na 85 Hz shuma izchezna, no ne sam mnogo siguren dali e ot tova, zashtoto kato se smenia chestotata izgasia za malko monitora, a predi tova kato shumeshe kato go zagasiax i sled tova go puskax poniakoga shuma izchezvashe, ta me sam siguren dali e ot smianata na chestotata.

Link to comment
Share on other sites

Hubavo e chat-pat da go gasish ot kopcheto (az moia vinago go gasia ruchno kogato ne mi triabva), da ne go ostaviash na stadby. Poniakoga ot prodalzitelno sedene na stenby izbivat cvetovete, koeto se reshava sas izkliuchgvane za 1-2 chasa ot kopcheto. Neznam ot kakvo se poluchava tova, no vav knizkite na mnogo takiva "izdelia" horata si pishat che e hubavo da go gasish ot kopcheto chat-pat, a ne vinagi da e na standby.

Kato vzemem predvid i fakta, che Samsung ne e varha na sladoleda...... E, za parite si e idealen. :)

Link to comment
Share on other sites

Neznam na men posledniq put kato po4na da mi pishti ili tam kufto e tozi gaden zvuk i kato go zanesoh v serviza i mi kazaha 4e e bil pred izgarqne :), smeniha mi tam nqkvi kondenzatori i si4ko se opravi i prosto dobre 4e go zanesoh, shtot ina4e e shtql da hvurli fera :), i taka stana, samo 4e moq ne e samsung mi edin hansol ve4e na 5-6 godini i neznam vashto dali e fabri4no ili kvo, ma proverete za kvo stava vupros, az go zanesoh v tozi serviz koito se pada na filip makedonski 29 tam NPP li kvo se vodi na 4 etaj nad 4astnata matemati4eska gimnaziq, tam vinagi kato otida i si4ko mi opravqt i e super evtino, taka 4e ako iskash im go zanesi da go vidat, ako mu nqma nishto nikvi kinti nqq ti zemat, a ako mu ima davai tam stinki i se radvai! ;)

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм подобни звуци и все са били от високото напрежение т.е. ТХО, а то пропищи ли - не е на хубаво.....Ама стова с натиска дето го правиш ме озадъчава??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

E i az si go gasia ot kopcheto kogato ne mi triabva. (samo ne razbrax kakvo obshto ima tova s shuma)

Ako shuma e ot pretovarvane, gaseneto ste pomogne. Predpolagam obache problema pri teb ne e ot pretovarvane, kakto i pri men. Prosto sa si takiva tezi monitori, pishtiat si. Niakoi kato moia po rozdenie, drugi sled vreme.... Samsung-ova rabota.

Poniakoga sled prodalzitelno vreme standby kato vkliucish monitora mu izbivat cvetovete mnogo iako. Problema se reshava sas gasene ot kopcheto za 1-2 chasa. Demek da si pochine. Mnogo proizvoditeli na takiva "izdelia" (televizori i monitori) pishat v knizkite za tozi problem s izbivaneto na cvetovete. Neznam ot kakvo tochno se poluchava, no sam go vizdal ne edin pat tova neshto. Gasish go ot kopcheto za niakolko chasa i vsichko e OK posle.

Bachkai si spoko, ako pochne da sviri narodna muzika go nosi na chicho doktor. :D

Link to comment
Share on other sites

Tam e rabotata, che ne iskam da mi sviri nishto(kakto do skoro si beshe). Ako iskam muzika shtiax da si pusna niakoia mp3-ka. :music :P ;) Iskax da pitam splt-rmx, hansol-a postoianno li mu svireshe ili e bilo kakto pri men-ot vreme na vreme?

Link to comment
Share on other sites

Hubavo e chat-pat da go gasish ot kopcheto (az moia vinago go gasia ruchno kogato ne mi triabva), da ne go ostaviash na stadby. Poniakoga ot prodalzitelno sedene na stenby izbivat cvetovete, koeto se reshava sas izkliuchgvane za 1-2 chasa ot kopcheto. Neznam ot kakvo se poluchava tova, no vav knizkite na mnogo takiva "izdelia" horata si pishat che e hubavo da go gasish ot kopcheto chat-pat, a ne vinagi da e na standby.

Kato vzemem predvid i fakta, che Samsung ne e varha na sladoleda...... E, za parite si e idealen.  :)

Po princip cvetovete mogat da izbiat pri slu4ai 4e ne6to e stanalo s niakoi ot trite tranzistora, koito sa otgovorno za opravlenieto na trite osnovni cviata. Namirat se na malkata platka pri el. pu6ka. Sled godini upotreba spoikite na kra4etata na tezi tranzistori sled zagriavane i izstivane se propukvat. Togava mogat da se nabludava smiana na cvetovete kato vinagi izbiva ili zeleno ili 4erveno, moje da po4ne da pru6ti i kineskopa. Na men li4no mi se slu4i to4no tova. Podnoviavane na spoikite vur6i 4udesna rabota...

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм подобни звуци и все са били от високото напрежение т.е. ТХО, а то пропищи ли - не е на хубаво.....Ама стова с натиска дето го правиш ме озадъчава???  :wacko:

На 100% съм съгласен със теб.ТХО-то наистина издава такива странни звуци "когато му дойде времето".

Link to comment
Share on other sites

Верно че става дума за ТХО в случая, но не бързайте да давате цени за тези части... на много монитори точно тази част е дефицитна и това автоматично и качва цената. На тези дето им "пищят" мониторите бих препоръчал да карат колкото могат... после да сменят, ако нещата стигнат до там, че да не се трае този шум ... трябва да се смени. Само се оглеждайте на кого си давате монитора за ремонт, че има много телевизионни техници, които само казват че могат да оправят такива неща - но отвътре мониторите и телевизорите са доста различни и един некачествен ремонт може да те накара да си купиш нов монитор!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...