Jump to content
BulForum.com

Ето ви едно постижение с AMD 1700+ и Asus A7V8x


Recommended Posts

Ето ви едно постижение с AMD 1700+ и Asus A7V8x

166x11.5 - 1909MHz

При тези стойности обаче рама работи на 333MHz.

 

RAM: 256MB Samsung 400MHz

Video Card: GF2 MX 400 32MB

Cooler: Evercool CUD-725CA, а пастата е тази, която си върви с вентилатора.

Захранването е 300W-ово дърво, макар и метално.

Волтажа на CPU-то е 1.7V

Друго нищо не съм променял, всички стойности са на DEFAULT, така, както си ги сетва самия BIOS.

 

SuperPI (Version 1.1) мина без проблем със 16MB масиви, не ми стигнаха нервите да го чакам да тества с 32MB масив, но май това е достатъчно. Като преди това мина и всички други тестове с по-малки масиви, тези които ги има в листа с възможности.

Температурата на процесора стигна до 40С (така поне твърди Asus Probe2), но самото ядро e някъде около 50-52С.

 

3DMark 2001se въртя без проблем демото около 30 мин.

 

Sandra Pro 2003, а именно Burn-In-a направи 10 теста и си мина като пич. Нямаше грижи.

 

Ако някой има идея за някаква друга програма за тест, да каже, ще се пробвам и с нея стига да я намеря, в момента това са наличните програми, с които разполагам.

Link to comment
Share on other sites

О, не... това не е при мен:)

 

при BNN ;)

 

Аз не съм по-овърклока и то си личи... щом не можах моя Celeron 1000 да го направя стабилен на повече от 1500 (1550 се дъни вече).

Link to comment
Share on other sites

На 1500 като забива веднъж на 1-2 седмици :) Но не без причина.

Понеже мразя да рестартирам си го свалих на 1450 и сичко е бетонец ;)

Link to comment
Share on other sites

Vaznoto e da ne zabiva i da ne pravi mizerii.

Nai-dobre e po princip da se nameri stabilno maksimalno visoko polozenie i sled tova da go svalish edno stupalo nadolu za da si 100% siguren che vsichko e OK.

A kolko e tva, mnogo zavisi..........

Link to comment
Share on other sites

Basi,az moia Celeron (700MHz) kato go pusnah na 870 i trqbvashe da go vkaram vav frizera za da go vklu4a izobshto a vie mi govorite za stabilnost pri 1550 . Kak gi pravie tia raboti we maina kajete i az da purja v nas :D Nqkva taina (taktika) li ima :blink: ili kvo ???

Link to comment
Share on other sites

Niama taina taktika (koi-znae kakva). Nai-vaznoto e da ima hubavo ohlazdane (ventilator, radiator) kakto na procesora, taka i na cialata kutia. Ot tam natatuk neshtata mnogo zavisiat ot dunoto i estestveno ot samia procesor. Niakoi broiki procesori se klokvat mnogo - drugi vaobshte neshtat. Mnogo zavisi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pri men tbred-a 1700+ jiuhb raboti na 12.5x155~1940 pri 45 gradusa maksimalna temperatura na procesora pri pylno i postoqnno natovarvane, ohladitel titan ttc-d5t(aluminii i ventilator na 3000rpm s razmer na tezi za zahranvaneto) na dyno asus a7v266(kt266) pri ddr 310MHz (256MB PQI PC2700, spored sandra 2003, raboteshta na 7-1-1R 4-1-1W 2.0-3-3CL 1CMD) i 38.75MHz chestota na PCI... stabilen e dotolkoz, che da izvyrti 24chasa 3dmark 2001, posle 24chasa sandra burn-in, da ne govorim za 24/7 folding@home ot edna sedmica ... t.e. *izobshto* ne zabiva :>

 

na agp slota ima ati all in wonder radeon, rabotesh na agp 4x(310MHz), a na pci(38.75MHz) ima edin creative sb live 5.1 OEM i DEC 21143 10/100 Ethernet adapter

 

mislq che moje i oshte da se overclockne, samo che ne mi se shte da reja bridges po procesora... pyk dynoto mi nqma po-malyk ot 1/4 FSB/PCI divider...

Link to comment
Share on other sites

Pri men vaznikna niakakav problem deto nemoga da si go obiasnia.

Uspiah da go pusna na 166x12.5, no uvi oste v samoto nachalo na zarezdaneto na WinXP se restartira. Naniakolko pati obache uspiah da go startiram i se darzeshe super. Spored niakolko dushi problema ste e v zahranvaneto (goliama toiaga e), no zasega niamam pari da go smenia. Ste vidim, kato sabera niakoi i drug lev ste se opitam, da go klokna oste.

Zasega na 166x11 e stabilen. Veche dosta vreme rabotia taka i ne sam imal grizi. Ostavial sam go da raboti 10 denonostia bez da go gasia, kato prez tova vreme sam si rabotil na nego kakvo li ne i niamashe grizi.

Link to comment
Share on other sites

Opitval sam kakvi li ne naprezenia. efekta e nulev. V momenta sam s default neprezenie na procesora -1.6V.

 

Az samia sashto mislia che moze problema mi da e zahranvaneto, zashtoto naistina e darvo. Kogato go pusnah za parvipat se poiaviha niakoi problemi, no za momenta nemoga da si kupia novo i chitavo zahranvane. 100 leva mi idvat mnogo tochno v tozi moment, no ste go kupia v blizko budeshte.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Guest

fon... bravo za postijenieto ama s tav cpu e napulno normalno da stiga6 pone 2ghz

na 1.65 - 1.7 sus sigurnost trqbva da gi hva6ta6 4e dori i pove4e ama ot tam natatuk e svurzano s po visok vcore koito spored men ne e upravdan

za stabilnostta - tva kolko dena e rabotil ne e garanciq za stabilnost - ako iska6 da go testva6 pusni nqkuv test za 24h (prieme 95 primerno, o6te po dobre pusni 2-3 testa ednovremenno za 24 4asa ama 6te ti e trudno da murda6 mi6kata prez tva vreme :))

weasel su6to e usetil kade e istinata ama s tva pci :( ...... az li4no ne bih go ostavil tak amakar 4e 38 minava uj za bezopasno.

Link to comment
Share on other sites

Kvo da ti kaza, do 2GHz stigna, no ne nehto ne mi e chitavo zahranvaneto i poniakoga oste v samoto nachalo na zarezdaneto na WinXP se restartira i dotam. Ste smenia zahranvanemto i togava ste vidim. No za men i taka e OK. 1800MHz mi stigat,

Link to comment
Share on other sites

abe, chestno kazano i na men mi se struvashe dosta 38-39 MHz PCI, no pri tazi kombinaciq ot non-mainboard-integraded pci istroistva, raboti stabilno, kolkoto do vgradenite, ASUS sa se pogrijili :)

 

v kraina smetka, namalih PCI na 38.5 za po-sigurno i se poluchi 13*154=2002, t.e. dostignah 2GHz, koito iskah, kato vse oshte ne sym pipal naprejenieto na procesora(nqmam jelanie da mu sykrashtavam jivota)

 

...btw, syvetvam i vas da ne previshavate naprejenieto, opredeleno ot proizvoditelq, ako ne iskate sled izvestno vreme stabilnostta na procesora vi da stane kato tazi na cyrix ot '96 godina ;)

 

mnogo sporove e imalo, ima i shte ima po otnoshenie na "overclock struva li si ili ne?" samiq overclock ne moga da kaja che e osobeno polezen za procesora(ako me razbirate kakvo imam vpredvid :> ), no vdigane na naprejenieto, opredeleno razgonva familiqta na "malkite zeleni chovecheta vytre"...

Link to comment
Share on other sites

v signature mi go pishe, a signature si go slagam, kogato postvam v hardware topicite pone :)

"jiuhb" e stepping, tova sa procesorite, pyrvonachalno predvideni za 2600+ i po-malki, a tezi, koito sa predvideni za >2600+ sa "aiuhb", samo che rqdko shte sreshtnesh aiuhb, markiran kato 1700+

 

eto i cqloto markirane:

AXDA1700DUT3C

JUIHB0307SPMW

9804856261685

 

zakupen ot MOST computers plovdiv, kato produkt "athlon xp 1700+ box"

Link to comment
Share on other sites

Tova e hubavoto na 166MHz shina che ne se ebava PCI-kata. Ostava si na default-ite. Taka "izduvash" samo CPU-to.

Sto se otnasia do stabilnostta, ne sam imal nikakvi problemi. Po otnoshenie na zivota na CPU-to...... kakvo da vi kaza, dokato "umre" veche ste e dosta ostarial.... taka che...... k'vo te boli.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...