Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 9.04 newtorking


Recommended Posts

При опит да вляза в Windows Network ми дава директно: unable to mount location : failed to retrieve share list from server :X Почетох из нета за подобен проблем и пробвах 1-2 solution-а но или аз нещо не правя както трябва или е нещо по сериозно :x

Проверих и убунтуто и windows 7-цата са "WORKGROUP"..

При опит за директно влизане в windowsa :

Could not display "smb://192.168.1.2/". Error: Failed to retrieve share list from server

Please select another viewer and try again.

Link to comment
Share on other sites

При опит да вляза в Windows Network ми дава директно: unable to mount location : failed to retrieve share list from server :X Почетох из нета за подобен проблем и пробвах 1-2 solution-а но или аз нещо не правя както трябва или е нещо по сериозно :x

Проверих и убунтуто и windows 7-цата са "WORKGROUP"..

При опит за директно влизане в windowsa :

Could not display "smb://192.168.1.2/". Error: Failed to retrieve share list from server

Please select another viewer and try again.

 

 

check this http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1169149

 

POzdravi

Link to comment
Share on other sites

Направих всичко от линка,и сега наистина успях да влеза във Windows Network,но при опит да влеза в пц-то с windows-а ми изписва "Openning PC-NAME".. You can stop this operation by clicking cancel.. след което ми изкарва пак грешката от 1вия пост

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Направих всичко от линка,и сега наистина успях да влеза във Windows Network,но при опит да влеза в пц-то с windows-а ми изписва "Openning PC-NAME".. You can stop this operation by clicking cancel.. след което ми изкарва пак грешката от 1вия пост
Имах подобен проблем, и се оказа, че е от firewall-a. Като за начало можеш да го изключиш -

sudo ufw disable

и да видиш дали това няма да отстрани проблема...

Ако е от това, можеш да го оставиш изключен, или да го пренастроиш да не филтрира трафик от samba (за второто има упътвания из нет-а)

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всички firewall-и махнах (отново) - на пц-то с win7,на рутера,и тук на убунту-то... Пак е сгомнясана работата,сега ми вади при опит да влеза в Windows Network:"Unable to mount location,Failed to retrieve share list from server."

:blink:

EDIT:

Тъй тъй имам тема- имам още 1 проблем с ubuntu(вече 9.10) - взех че послушах wine и изтрих pulseaudio ... и работата се прецака отвсякъде >.< Преинсталирах го сега,всичко върви ок,но всеки път щом рестартирам pc-то,тръгва на muted от pulse audio volume control-a и също така на 0 master volume 0 front volume 0 surround volume от alsamixer-а >< Някой има ли идея как мога да запазя избраните от мен настройки,че всеки път щом рестартирам и полудявам :Х

Link to comment
Share on other sites

Всички firewall-и махнах (отново) - на пц-то с win7,на рутера,и тук на убунту-то... Пак е сгомнясана работата,сега ми вади при опит да влеза в Windows Network:"Unable to mount location,Failed to retrieve share list from server."

:blink:

Ако нямаш winbind, инсталирай го и пробвай пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За мрежата ти с Windows-a значи никога не съм ползвал тези Auto NEtwork discovery винаги правя линкове и хардкодвам през fstab

 

Можеш лесно да направиш това като натиснеш дясното на десктопа избереш Create Luncher има падащо меню избираш Location

 

и доло на location пишеш : example : smb://192.168.0.100/SHARENAME това е ако Win-a ти е с ИП 192.168.0.100 и си си шернал някъква директория с има SHARENAME

 

и вече ще имаш на десткопа иконка която като е натиснеш ще отваря Windows share-a ти ..

 

Това е моето предложение.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...