Jump to content
BulForum.com

Смяна на кондензатори


9Ball

Recommended Posts

Нямам стари дъна.

Добре, а какво ще стане ако потърся из магазините 4700мкф, вместо 3300, пак на 6,3V? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Нямам стари дъна.

Добре, а какво ще стане ако потърся из магазините 4700мкф, вместо 3300, пак на 6,3V? :blink:

Ми разликата е малко множко ама аз на мойта кофа му сложих 1500мкф вместо 1300мкф(защото 1300 нямаше никаде и на края се отказах да ги търся) и сега е по добре от преди.

Ама твоята разлика е малко голяма и незнам дали е безопасно за останалите части по дъното(тези с по-голям капацитет зареждат повече ток и ако въпросният ток стане много по-голям от нормалното може да е опасно.)

Link to comment
Share on other sites

Зареждат се с по-голям ток, но и се разреждат по-трудно, значи веднъж почнат ли да работят е все едно с разликата, че ще поемат по-добре пикови натоварвания. Виж хората какво правят с цел клок:

add-caps.jpg

 

Ако се събират и са low esr според мен няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Намерих кондензатори от колега от форума 0 скоро ги бил купувал от Комет. Сега остава да се помъча да ги сменя. Ако имате съвети - не отказвам. :)

Link to comment
Share on other sites

Защото днес като ги сменях, уж всичко нормално, затварям компютъра доволен обаче още с включването се чу едно "кюфф". Спрях го веднага и погледнах вътре, единия се беше раздул и спукал от горе. Оля ми малко върху видеокартата, но бързо го пичистих с памук и корисилин.

 

Сега на мястото на гръмналия сложих един от старите (най-малко надутия взех) и за сега машинката си крета. Обаче ще търся кондензатори от друго дъно и ще ги сменя всичките, може да са втора ръка и позастаряли, но не са нови китайски боклуци.

Link to comment
Share on other sites

може да са втора ръка и позастаряли, но не са нови китайски боклуци.

 

И аз все това разправям. Електролитните кондензатори, които се продават в България стават само за обикновена електроника.

Можеш да си купиш маркови от ТУК ако е добро дъното и си струва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...