Jump to content
BulForum.com

Трябва ми програма.


hellflame

Recommended Posts

Месец и малко тренирах цялото тяло. И вече мисля че ми е необходима разделна програма. Ръста ми е 191-2см тежа 80кг. 16г. Тренирал съм 4 години волейбол и то доста редовно. Но вече не мисля да се занимавам с този спорт. Та в програмката да наблегнем на раце и гръб (смятам зимата да си направя някой др. татус.) Сяко мнение ще ми е полезно. ;)...

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Така не става, моето момче. Щом искаш програма трябва да си отговориш на въпроса "Какво искам да постигна в залата?". А не - да направя ръце, крака, гръб... какво искаш да ги правиш тея ръце и гърба? Второ, но първо по важност - хранителния режим трябва да ти е съобразен с тренировката, тук пак се връщаме на горния въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Хм... ами искам да работя за маса. А хранителния режим - г/д знам какво трабва да поглъщам.

 

Ще ти предложа програмата, по която тренирам от известно време. Предимствата пред старата са, че се изморявам доста по-малко, тренировките са по-леки, но същевременно имат полза и са подходящи за покачване на мускулатура.

 

1 тренировка: гърди, предно и средно рамо.

За гърди правя 4 упражнения по 3серии, като повторенията са 10, 8, 6 (пирамида)

Предно и средно рамо правя по едно упражнение пак 10, 8, 6 (пирамида)

2 тренировка: гръб и задно рамо

Гърбът го правя като гърдите 4 упражнения по 3 серии 10, 8, 6 (пирамида)

Задно рамо 1 упражнение 3 серии 10, 8, 6 (пирамида)

3 тренировка: бицеп, трицепс

Бицепс 4 упражнения по 3серии, като повторенията са 10, 8, 6 (пирамида)

трицепс 4 упражнения по 3серии, като повторенията са 10, 8, 6 (пирамида)

 

Всяка неделя, в която се пада да тренирам се правят крака по горната схема. Коремът го правя след основната тренировка. Не ти давам упражненията, които правя, защото за всеки човек ги усеща по различен начин и нещо, което работи при мен може при теб да няма никакъв ефект.

Link to comment
Share on other sites

Пич ние тука програми и упражнения можем да ти кажем хиляди, но моя съвет е хвани си инструктор за 1-2 месеца който да ти покаже различни упражнения и начин на изпълнение, пък вече по нататък вече сам ще започнеш да усещаш и да експериментираш с различни начини и методи на тренировка според това как ти действат на теб

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...