Jump to content
BulForum.com

Imam problem i mi e nujen savet


JOKe

Recommended Posts

Ami problema e sledniq 3D games mi blokirat na proizvolno miasto .. nqakoi v nachaloto oshte drugi sled 10min igra VSICHKi 3D games det sa pusnati na Direct3D OpenGL i t.nb. na software varviat bez problem koito ima ideq ot kvo e Video card memory CPU hard da kaje

 

Poiasnenie : ne e ot driverite proal sam s sichki vazmojni daje s tiq deto edno vreme bachkashe

Ne e ot windowsa shtoto i s XP sam proal i s WinMe sam proal i daje na linux s nai novite driveri na nvidia quake3 blokirva

 

 

 

CPU : 366Mhz

Video : Riva TNT Vanta 8mb

RAM : 192 ( 64 PC100 , 128 PC 133 )

Hard : Quantum 2.1Gb and Maxtor 20Gb , 5400 oborota.

 

koe ot 4te e pechelivsho koito ima ideq da kaje koito nqama da kaje kade sha izlezne evtino da go dam da go vidqt :)

Link to comment
Share on other sites

Vazmoznostite sa dosta.

1. Overclock-nato li e PC-to? Ako da, probvai da go pusnesh na default setingite.

2. Probvai da updeitnesh BIOS-a NO VNIMAVAI KAKVO PRAVISH!!!!!

3. Opitai da smenish Video kartata, vzemi ot niakoi nazaem edna i probvai. Ako se reshi problema, isano ti e kade e grizata.

4. Kato gledam RAM-a, slozil si 2 razlichni pameti, probvai da ostavish samo ednata (ne riadko problemite idvat ot tam), vapreki che kato gledam kakvo si opisal nadali problema ti e v RAM-a.

5. Ako imash "ekzotichen" hardware, probvai da go razkacish i probvai pak.

6. Opitai da mahnesh VSICHKO ot PC-to. Saund, CD, DVD ili kakvoto imash tam. Ostavi samo edin hard disk i edna video karta. Nishto drugo i opitai.

Kakto ti kazah variantite sa mnogo.

 

Chesno akzano, spored men kahura ti e vav videoto, taka che nai-dobre zapochni ot tochka 3.

Link to comment
Share on other sites

...spri vsi4ko koeto varvi "na zaden plan" i konsumira resursi...

...pogledni dali IRQ-tata ne ti se preplitat - na men mi se e slu4valo...

...razre6i DMA za vsi4ko koeto go poddarja - taka 6te raztovari6 malko CPU-to...

...no spored men e videoto - po4ti v 80% tam e problema. Probvai s druga karta

s pove4e RAM na neia i sposlednite driver-i...

 

...a - probvai da promenia6 nastriokite na igrite i vij kak se darjat s razli4ni nastroiki -

tva tam video, sound, render - kakvoto ima... taka moje da pridobie6 po-iasna predstava

kade e problema - ako kogato bazika6 video nastroikite igrata varvi, ili pone zabiva po-kasno,

zna4i nai-veroiatno e tam problema...

 

Ne e zle i da pro4ete6 dokumentaciata deto varvi s igrite - tam opisvat nai-razli4ni takiva

problemni polojenia i karti - moje da ima opisano re6enie za teb tam... Deto kazvat "glavite":

"ako drugo ne pomaga - pro4eti upatvaneto... :D "

 

 

Ne6to drugo da ti zabiva? Pusni edno po4istvane na registry s WinOpt.

Link to comment
Share on other sites

Nachi chui sq kvo stana tochno i za 2mata se otnasq :

Nachi mashinata si mi e stara sichko si e staro prosto zeh edin nov HDD (t.e. 20kata ) predi biah samo 2.1gb .. i reshih da kacha XP kachih XP v nachaloto sichko beshe dobre posle neiasno ot koga zabelqazah go 1vo v NFS 5 posle i v Warcraft3 kogato stana veche mn chesto formatiral sam harda mnogo kratno proal sam s nai razlichni windowsi 98Se Me i XP de :) ama i pod RedHat 8.0 zabivat nachi ne e ot OS-a . Kakto i da e nachi nishto ne biah baral osven noviq hard ( za IRQ-tata Ethernet Lan Card i VGA-to mi e na edno ama tva ne e problem do kolkoto znam shtoto vinagi e bilo taka :) sq sha namerq edno video i da proam samo da ne e ot AGP slota :) inache blokirat sichki 3d igri deto sam pusnal na hardware t.e. ne na software :) t.e. sichko vkliuchitelno i teq deto predi da sloja noviq hard i XP varviaha idialno kato SIN REQUIEM QUAKE2 NFS4 etc.

sha namerq edna Video karta i sha proam a da i za overclocking-a ne sam go naduval do sq nito procesora nito nishto ama moje da se e naebala neshto video kartata i da pregrqava ili neznam i as :) a da i igrite na software si varviat bez da zabivat ( quake2 naprimer ) :+))

Ram-a i predi si beshe taka i beshe dobre :)

 

Btw vazmojno li e XP da e zabozqsal neshto driverite na dynoto ili toi pone tam ne bara dea tupata oS :)

Link to comment
Share on other sites

Po princip ako e razbazikalo neshto samoto XP, to kogato go mahnesh i slozish droga OS problema ste izchezne. A ti kazvash che ne izchezva.

Kato se zamislia, sadeiki ot tvoite dumi che tva se e promenilo otkakto si s novia hard, to ima samo edno reshenie - da updetnesh BIOS-a. Moze da se poluchava niakakav konflikt ot nego, naprimer, niakoi duna kato im slozish goliam hadrd se ebavat i neshtata se razreshavat sas update na BIOS-a.

Ako za tvoito duno niama po-nov BIOS, to togava triabva da tarsish drug variant.

No naistina, opitai druga video karta, moze i da e PCI, moze i da e AGP. Ako imash vazmoznost da opitash i dvete - nai-dobre.

Ako v momenta si i s dvata harda, mahni edinia (malkia) i viz kak ste e. Ako niama efekt, mahni goliamia i pak opitai.

Imash baia za testvane. :D :D

Link to comment
Share on other sites

oki :) 10x btw proal sam da maham staria ama da mu kachvam OS i da proam s nego .... ;) da sa eba v murzela sq sha vidq za biosa makar che se samnqavam za videoto sha pitam tia dni nqakoi da si dade negovoto :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...