Jump to content
BulForum.com

Диоден часовник


Recommended Posts

sensaiwatch.th.jpg kisaiwatch2.th.jpg kisaiwatch3.th.jpg kisai3.th.jpg

 

Това не е стандартен часовник а е типично по японски извратено устройство за показване на часа.

Няма стрелки, няма дисплей. Има 27 разноцветни точки показващи точния час.

 

Въпреки, че изглежда сложно за разбиране, разчитането на часа е повече от елементарно и след ден-два употреба се разчита с един поглед.

Часовника показва часа с красива анимация само, когато натиснеш единственото копче разположено отстрани на часовника, с оглед да се пести батерията.

При единично натискане часовника влиза в гъзарски режим и в продължение на 10 минути на всяка минута прави по една анимация, като по този начин привлича вниманието на околните върху себе си.

Уникален дзен дизайн, изпъкнали овали и вдлъбнати прави линии.

Часовника е черен и има гаранция от производителя още три години без един месец. Или с други думи часовника е на по-малко от месец.

Каишката е на бръмки и може да бъде регулирана. Максимална широчина 220 мм минимална 140 мм.

Водоустойчив е до 3 атмосфери, което ще чере, че няма да се скапе ако случайно се намокри, но не е подходящ за плуване или къпане.

 

Цена: 300лв. - цената е твърда и не подлежи на коментари или бартери. За справка, чисто нов е $250 + около $50 доставка + 20% на цялата тая сума ДДС в нашенските митници.

Изпращам и по куриер. При интерес на лично.

 

Повече за часовника и за фирмата производител може да намерите в гугъл.

Link to comment
Share on other sites

мисля че точното наименование е бинарен не диоден :)

 

edit: то и на бинарния не е нужно да знаеш кода просто лампички които зависи коя свети се определя часа и времето :)

Link to comment
Share on other sites

мисля че точното наименование е бинарен не диоден :)

 

Знам много добре, какво означава бинарен и в случая този часовник не е. Няма да обяснявам какво е бинарен.

Диоден е защото информацията се получава от определен брой цветни диоди.

Не е нужно да знаеш да четеш бинарен код за да разкодираш часа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...