Jump to content
BulForum.com

Windows XP Home Edittion


sonic872

Recommended Posts

Mi az moga da go ka4a ama neznam za kuv ti e ? Iska registracia s REAL key v microsoft ina4e spira da ba4ka sled 30 den-a. Estostveno moje da se crackne,ama nevijdam kav e smisala da si igraesh tolkova kato XP pro e sashtia 4e daje i po dobar ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси тва ша го свала... Трябва ми щото с WinXP Pro ми прави проблеми кат съм с CD-RW/ROM DVD Rom (Samsung dvd rom SD-612 ми спира да бачка и започва да го върти още при стартирането на ос-а когато зацепва, и немога да го отвора докато не го рестартирам и го отваря само под ДОС) а Записвачката Teak или както се пише не и знам модела но и тя при всеки рестарт трябва да я реиснталирам за да тръгне :) и за тва искам да пробвам поне на Home Edittion Ако не то Win2k ша карам и то тва само ХР го прави и 98 да инсталирам не ми прави проблеми дори и да не съм инсталирал драйвери (които нямам :)) Пък при 98 кат го инсталирам ми прави проблеми с драйверите за дъното и за видеокартата (NVidia GeForce MX 440 Дърпам най-новите драйвери за 9х от www.nvidia.com и ми дава съобщение че неможе да ми засече Nvivia Chipset на машинката:)) Пък с линукс нямам опит и немога даже да го инсталирам :)))

Такива работи :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Otnosno za OS

WinXP H.E i winxp pro do kolkoto znam sa edno isashto kato iadro taka 4e ne e garancia 4e winxp HE shte se darji po dobre s tvoeto PC (za men mejdu dvete OS niama razlika) a nai dobre si ostani na win2kpro nai stabilno i niama niakakvi problemi(win2kpro e nai spolu4livata OS na microsoft za sega za men) :D

Link to comment
Share on other sites

Abe ne sa 4ak edni i sashti..... kato izklu4im Mrejata drugoto e gore dolu ednakvo.Pa za problemite na Devilman - vseki pat kato slojish XP Pro li stava edno i sashto ??? Ako e taka na4i si sloji drivers ot saita na proizvoditela (nemoje da nqma takiva) shtoto ponqkoda XP si slaga nqkvi negovi ama po4ti vinagi sa po loshi ot drugite nali4ni :)

Link to comment
Share on other sites

Не че толкова ме кефи ХР ся ма просто си има повече екстрички... Просто с 2к до ся съм нямал почти никви проблеми ма то не може да поддържа файлове над 4GB (необходими ми за правене на DVD --> ISO) и ХР е повече за медия, а това е само за мене :).... и не му трябват да се инсталирват помощтни програми за гледането на снимки, но и това не е проблем (нали има ACD-SEE :)) Бе ся ша зема да си разделя харда че праа поне по 3 формата на месец в скоро време с тия ОС-ове и да си форматирам само 1ния partition.

 

Някой да ползва(/л ли е) линукс да ми каже дали е по-добър или по-зле от Windows-а?

Link to comment
Share on other sites

Linuxa nezavisimo ot koia distribucia e dosta po razli4na OS ot windows (i kato failova systema i kato komanden red ......)

sonic872 ti ako izkash moesh da si slojish linux4e prosto expirementalno na virtualPC

 

linux e mnoo po dobro i po stabilno neshto ot boklucite na Microsoft

no poradi tova 4e e dosta nepopuliaren v BG seki smiata 4e ne moje da si varshi rabota s nego.(v Francia do kolkoto znam okolo 75-80% ot pc-tata se izpolzvat s linux distrebucia)

Ve4e ima i mnogo igri za linux i iaki programi taka 4e multimediata ve4e e nastignala (ili iprevarila dori) tazi na MS BOZATA

 

Tai kato i az ne moga da rabotia koi znai kolko dobre s linux(e moga da si go instalna de) moga da ti kaja 4e ako ne si pro4el niakoia knishka za linux/unix niama da stane da se nakefish na OS-a i vednaga shte se varnesh na windows :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Не че толкова ме кефи ХР ся ма просто си има повече екстрички... Просто с 2к до ся съм нямал почти никви проблеми ма то не може да поддържа файлове над 4GB (необходими ми за правене на DVD --> ISO) и ХР е повече за медия, а това е само за мене :).... и не му трябват да се инсталирват помощтни програми за гледането на снимки, но и това не е проблем (нали има ACD-SEE :))  Бе ся ша зема да си разделя харда че праа поне по 3 формата на месец в скоро време с тия ОС-ове и да си форматирам само 1ния partition.

 

Някой да ползва(/л ли е) линукс да ми каже дали е по-добър или по-зле от Windows-а?

zna4i moiat savet e da si stabilizirash sistemata s prilojeniata i da si napravish edin image na HDD-to. Vseki Format na diska e mehani4no stargane po plo4ite na HDD-to, koeto ot svoq strana skasqva mnogolratno jivota na Harda. V poslednite 6 meseca se ubedih, 4e na pazara sa plaznali masovo diskove neistoi4ivi na podoben rod tretirane i masovo garmiat ili s bad sectors ili izobshto spirat. No kakto ve4e kazah format triabva da e mnogo kraina mqrka i pri vazmojnost - da ne se pristapva kam neia.

Link to comment
Share on other sites

Незнам но както обичам да си задръствам компа с най-различни програми защото постоянно инсталирвам най-различни за да ги тествам. И като направя формат (не дефрагмент както е препоръчително) компа започва да бачка доста по бързичко :). И не виждам да ми прави някви проблеми харда.

Link to comment
Share on other sites

Незнам но както обичам да си задръствам компа с най-различни програми защото постоянно инсталирвам най-различни за да ги тествам. И като направя формат (не дефрагмент както е препоръчително) компа започва да бачка доста по бързичко :). И не виждам да ми прави някви проблеми харда.

e... dano ne vijdash :)) shtoto toi ne zapo4va parvo da kashlq... napravo si spira, ama HDD-to si e tvoe be - pravi kvoto iskash...

Link to comment
Share on other sites

:P :D Малко киха ма шса оправи :D

 

 

Я дайте някви директни линкове към Win2k че тука имам един ма той е една скапана версия дето сам се рестартира, бъгнати са половината неща в Control Panel-а и още фраш бъгове където при инстала трябва да държа Eec (Skip File) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...