Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Разкодирам следните марки касетофони за 5Лв бр ;)

 

BECKER AVUS CASSETTE BE0778/BE0749/BE0779

BECKER AVUS 2035 RDS

BECKER GRAND PRIX BE 2237

BECKER Audio 10 BE 3100

CLARION CDC-6000

CLARION CRX-115R

GELHARD CXR-252 RP

GRUNDIG WKC 1670 VD

GRUNDIG WKC 1703 RDS INFOMAT REVERSE NO

GRUNDIG WKC 2680 VD

GRUNDIG WKC 2805 VD REVERSE

GRUNDIG WKC 4804 VD

GRUNDIG WKC 1704 RDS

GRUNDIG WKC 1903 RDS

GRUNDIG WKC 2670 VD

GRUNDIG WKC 2804 REVERSE

GRUNDIG WKC 3905 RDS REVERSE

MERSEDES BENZ SPECIAL BE2210

Mercedes-Benz CM-2296 Made in Japan

MERSEDES BENZ CLASSIC BE 2010

OPEL M 101 RADIO

PHILIPS 22 DC 415/94F

PHILIPS 22 DC 515/02

PHILIPS 201 D ©

PHILIPS 90DC411/00R

PHILIPS 415/52 <==> 405/32

PHILIPS 90RC438/12 VERSION 2

PHILIPS 22 DC 501/00

PHILIPS 22 DC 511/02

PHILIPS 22 DC575/02

PHILIPS 22DC 579/62

PHILIPS 22 DC 656/52B

PHILIPS 22DC 665/62R

PHILIPS 22 DC 670 / VAUXHALL/

PHILIPS 22 DC 675/02

PHILIPS 22 DC 679/62 (675/52)

PHILIPS 22 DC 680/50

PHILIPS 22 DC 681/685

PHILIPS 22 DC 682 RDS

PHILIPS 22 DC 685

PHILIPS 22DC695/32

PHILIPS 22 DC 740/30R

PHILIPS 22DC 774/02R

PHILIPS SC 201 © MADE IN FRANCE

PHILIPS 22 DC 685/92 SUBARU

PHILIPS RENAULT 25 /ORIGINAL

VOLVO SC 700 RDS

Ако Вашият модел го няма в списъка, моля свържете с мен на ICQ221105364 за да видим какво може да се направи по въпроса. :)

Link to comment
Share on other sites

Ti samo deto ne kaza che gi kradesh i po poruchka...... :(

Ееее не го юркай така човека. Най-честия сценарий е докарана от чужбина кола и тук сменят акумулатор и тогава изненада :wacko: Касетофона бил с код......

Link to comment
Share on other sites

...сменят акумулатор и тогава изненада :wacko: Касетофона бил с код......

Znam go toia nomer, no kakto se seshtash tova e po-redkia variant. V povecheto sluchai vaprosnia kasetofon e "pazaruvan ot denonoshnia". ;)

 

batko32, izviniavai ako sam te zasegnal, moze reakciata mi da e bila malko priburzana. :)

Link to comment
Share on other sites

Znam go toia nomer, no kakto se seshtash tova e po-redkia variant. V povecheto sluchai vaprosnia kasetofon e "pazaruvan ot denonoshnia". ;)

 

batko32, izviniavai ako sam te zasegnal, moze reakciata mi da e bila malko priburzana. :)

Няма проблеми.Този пост е пуснат поради причината, че преди 2 години ми подариха касетофон.Е...... до тук хубаво ама никои не се е сетил да ми даде и КОД за него "или са го загубили и са забравили да ми кажат" :( Та тази година му доиде реда и на него ама.....ядец.....има касетофон ама няма КОД = няма касетофон :( .Та затова се напънах да науча някои неща за кодираните касетофони :) А ако тези които сменят касетофоните с код от кола на кола...да им дам един съвет...

Момчета, използвайте аварийно захранване за да не се налага да помагам аз :woot

 

ЕДИТ:

Списъка с касетофони които могат да се разкодират е прекалено дълъг та затова съм описал по-редовните "проблемни" модели :)

Link to comment
Share on other sites

Качвам се в колата на един колега.Той слиза за "2мин" да си купи цигари и се заприказва с продавачката... През това време касетофона му се рестартира :confused и неще да свири. Реших, че трябва да си избера станция .... няма касетофон! :cry

Добре, че той си имаше резервен :)

Link to comment
Share on other sites

Качвам се в колата на един колега.Той слиза за "2мин" да си купи цигари и се заприказва с продавачката... През това време касетофона му се рестартира :confused и неще да свири. Реших, че трябва да си избера станция .... няма касетофон! :cry

Добре, че той си имаше резервен :)

Неприятна ситуация :sick Ама...нали сме си в България...така става"не , че другаде не е така"

Link to comment
Share on other sites

Ti samo deto ne kaza che gi kradesh i po poruchka...... :(

Само неможах да разбера как да крада кодовете по поръчка :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

брейййййййй!!!!!!За една година ли успя да изучиш занаята!Тази цена от 5 лева е направо смешна.Знаеш ли колко коства оборудване за да можеш да разкодирваш вси4ки видове касетофони,ако си решил да подбиваш пазара това е друг въпрос

Link to comment
Share on other sites

баткото е пич не краква крадени ;)

Ма наистина е кофти да се разкодират, че пак ще почнат вечерните посещения

Още имам спомени от разгонвания на закъснели посетители.

Нали dail up през ноща беше по-добре заради трафика и редовно ги виждах приятелите да пазаруват :angry:

Link to comment
Share on other sites

брейййййййй!!!!!!За една година ли успя да изучиш занаята!Тази цена от 5 лева е направо смешна.Знаеш ли колко коства оборудване за да можеш да разкодирваш вси4ки видове касетофони,ако си решил да подбиваш пазара това е друг въпрос

Ако си запознат със автокасетофоните...ще разбереш защо струва 5Лв разкодирането на изброение марки и модели касетофони.Ами колко да струва????Чипа струва 30ст. , слота 40ст , времето за което се сменя чипа и се препрограмира наново е 20мин=1.лв, и 3.30лв за дяволията ;) .

Програматора/частите/ струва 1лев +отделеното време+нерви"еднократно" Та затова....толкова.Всеки кадърен човек може да го преави освен ако не го мързи ;)

Link to comment
Share on other sites

batko32, аз съм запознат отчасти с процедурата и бих казал че наистина изглежда лесно и положените усилия са нищожни, но това е при условие че имаш knowhow-то - кои точно байтове съдържат кода, къде е чексумата, как се смята тя...

и винаги съм се чудил тази информация от къде идва - както и за разкодирането на gsm-и - дали изтича от служители по заводите и официалните сервизи, или някой утрепва доста безсънни нощи пред disassembler-а само за да намери 2-3 байтчета къде се пазят

Link to comment
Share on other sites

Dobre de, Blaupunkt (neznam dali vazi za vsichki modeli) imat niakakva zashtita, deto ako vavedesh koda greshno 10 poredni pati, kasetofona stavat neizpolzvaem. Sreshtu tova spasenie ima li?

Не само Blaupunkt са така.Повечето касетофони са със подобен тип защита.Примерно ако въведеш 3 пъти грешен код касетофона блокира и повече не ти търси код за определен период от време"например 1 час....в моя случай беше 3 месеца".Изобщо не се заблуждавайте, че едикой си бил голям специалист и "научава" кода....просто се препрограмира с НОВ. :) Така е и при мен.Записвам празен еепром със съответния код и това е.Незнам досега някой да се гордее, че е РАЗБРАЛ оригиналния код :)....те такова животно засега нема :)

BTW...това , че се е задейсвала защитата и касетофона е блокирал непречи да се запише наново еепрома.Той просто си изпълнява програмата с която е бил програмиран.Ако на наново записания чип въведеш 3 пъти грешен код...касетофона отново е блокиран ;) "докато невъстановиш оригиналния запис"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...