Jump to content
BulForum.com

Проблем при плейването на филми


Recommended Posts

Днес сутринта си свалих новия епизод на Heroes обаче реших да сваля ( за да видя как ще върви и изобщо ще върви ли на debian 5.0 ) HD версията която е 1ГБ

филма тръгна безпроблемно без да насича но лсед като иснталирах графичните драйвери се прецака нещо всички филми ми ги дава с лощо качество с това имам предвид че образите са едни такива с малко пиксели тоест по ръбати изглеждат и установих че HD филмите вече ми насичат и то брутално и също са с лощо качество също

 

та си мисля че нещи или не съм инсталирал драйвера правилно или има някво недуразомение с правата на usera

 

тъйкато за пръвпът успявам да иснталирам драйвери на линукс

ще постана и как го направих

първо прочетох в тази тема http://www.debianadmin.com/how-to-install-...-in-debian.html

само първия ред ( #apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r) module-assistant )

прорабти при мен след това даваше някаква грешка

после прочетох риидмето на драйвера и там както е описано написах командата за да ми стартира графичния инсталер и next, next и се инсталира появи ми се control center и вече screensaver-a cosmos не насича такаче мисля че 3д-то е наред

 

някой ако може да помогне ще съм му много благодарен или поне да ме насочи какво да търся

дори и да трябва да премахна 3д-то и без друго не го ползвам

 

 

още един дребен проблем се появи незнам дали не е свързано като дам system->Administration->Synapti package manager ми изкрва прозорец за парола на root и като я въведа ми изкарва следната грешка

E: ERROR: could not create configuration directory /home/root/.synaptic - mkdir (2 No such file or directory)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...