Jump to content
BulForum.com

акумулатор


nk88

Recommended Posts

Горд собственик съм на опел кадет 1.3 с карбуратор и акумулатора ми зе да здава багажа. С какви параметри трябва да ми е акумулатора за дадения двигател.Сегашния ми е искра 12v 44Ah 330A /EN/ , но от както почна зимата зе да прави проблеми.Мерси предварително. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Горд собственик съм на опел кадет 1.3 с карбуратор и акумулатора ми зе да здава багажа. С какви параметри трябва да ми е акумулатора за дадения двигател.Сегашния ми е искра 12v 44Ah 330A /EN/ , но от както почна зимата зе да прави проблеми.Мерси предварително. :lol:

ами взимаш си следващия по мощност, щом този ти прави проблеми- мисля, че 52 Ah ще са ти достатъчни. то всъщност и 44 трябва да са достатъчни за тази кубатура, ама то си зависи от марката на акумулатора. аз съм с 1.5 двигател и 44 Ач си въртят доволно добре и лете, и зиме!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Горд собственик съм на опел кадет 1.3 с карбуратор и акумулатора ми зе да здава багажа. С какви параметри трябва да ми е акумулатора за дадения двигател.Сегашния ми е искра 12v 44Ah 330A /EN/ , но от както почна зимата зе да прави проблеми.Мерси предварително. :lol:

Вече съм на принципа - "Забравете българското", вкисна ми от скъпи и некачествени стоки които купувам от шовинизъм...

Специално за акумулаторите - никога вече made in BG, две зими и точно когато им свърши гаранцията сдават багажа

Link to comment
Share on other sites

Горд собственик съм на опел кадет 1.3 с карбуратор и акумулатора ми зе да здава багажа. С какви параметри трябва да ми е акумулатора за дадения двигател.Сегашния ми е искра 12v 44Ah 330A /EN/ , но от както почна зимата зе да прави проблеми.Мерси предварително. :lol:

 

ония ден купувах и аз "батерия" :):). 44 Ah за 1200 кубика. Някъв италиански. Успяха да ме накарат да го взема пред искра и монбат щото разликата беше 8 кинта само

Link to comment
Share on other sites

Горд собственик съм на опел кадет 1.3 с карбуратор и акумулатора ми зе да здава багажа. С какви параметри трябва да ми е акумулатора за дадения двигател.Сегашния ми е искра 12v 44Ah 330A /EN/ , но от както почна зимата зе да прави проблеми.Мерси предварително. :lol:

 

 

ами взимаш си следващия по мощност, щом този ти прави проблеми- мисля, че 52 Ah ще са ти достатъчни. то всъщност и 44 трябва да са достатъчни за тази кубатура, ама то си зависи от марката на акумулатора. аз съм с 1.5 двигател и 44 Ач си въртят доволно добре и лете, и зиме!

Зимните проблеми не са породени от малко Ah! Взимай 44, не по-голям, защото ще товари повече алтернатора и след месец-два ще четем във форума "алтернатора ми Зе да Здава багажа, с какви параметри трябва да е"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Виждам, че темата е стара, но не се сдържах, защото такава простотия не бях виждал скоро.

 

И 180Ah да сложи зарядния ток е същия - ограничава се при по-старите модели от релета, при новите от електроника ;)

Аз съм от 2 години с 62Ah на 1.2 и ми няма нищо на алтенатора :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...