Jump to content
BulForum.com

Продавам компютър за интернет


Recommended Posts

Компютърът е Compaq Deskpro SFF

compaq_deskpro_sff.jpg

Дъно със i815

CPU - Pentium 3 1200MHz (Tualatin)

RAM - 256Mb SDRAM Kingmax, двустранна

HDD - 20Gb IBM 7200RPM DPTA-372050

Video - Riva TNT2 (вградено, но не е със shared memory, има чипове памет на дъното)

CD 52x

FDD

LAN и SOUND - вградени, има front panel audio, както и вграден говорител (работи ако няма закачено нищо на изходите)

Захранването е сменено - в кутията на оригиналното (които дефектират често)съм сложил електроника от 350W ATX.

 

Цена 8070лв

 

Със 9Gb Quantum 5400RPM - 60лв

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Възможно е компютъра да се продаде със Quantum 9Gb/5400RPM (Made in Japan) за 60лв

 

В такъв случай цената с монитор, мишка и клавиатура е 80лв

Link to comment
Share on other sites

Ако до няколко дена няма интерес ще се пусне на части, въпреки че не ми се иска, защото работи перфектно.

Имайки в предвид, че Tualatin се намират трудно и хората искат 20лв за такъв Celeron (моя е чист Pentium) и едно ATX захранване е 10тина лв, а това съм си играл и да го модифицирам един ден не мога да ти дам тези неща за 25 ;)

Link to comment
Share on other sites

Принципно ми трябва дъното,кутията с захранването и процесора,защото

другите неща не се вписват в съвременната обстановка.

Съгласи се че на 10 гиги диск не може да се направи една нормална инсталация на XP . (то става но все ще има проблеми с дисковото пространство,за 98 става,но аз няма да ползвам 98 а XP.)

 

Както ти писах лично , сега се повтарям и тука в темата,мога да ти дам 40 лева за компа без HDD и CD-rom.

Единственото заради което имам интерес от машинката е че тази има доста добър и силен вграден звук,понеже съм имал същите .

Ще помоля да ми пишеш едно Л.С. ако не е така.

Ако вградения звук не е това което съм описал по горе то губя интерес от машинката,защото няма да ми върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Звука е на ниво - вързал съм го към качествен лампов амп и звучи по-добре от 90% от вградените карти.

Вградения говорител свири не по-зле от масовите малки колонки

 

Какво е твоето XP, че заема 10GB не знам, защото на мен Server 2008 ми заема 6-7, а това което е качено на този компютър заема 2-3GB със необходимите програми - браузъри, плеъри и тн ;)

Все пак XP е от 2001ва, така че и то не се вписва във "съвременната обстановка".

 

Този компютър съм го ползвал до скоро с 512 рам, 80 хард и Vista (да, сериозно говоря) и вистата вървеше съвсем нормално и стабилно половин година, така че няма какво да се притешняваш за вървенето на XP - на него му трябва 128 рам и пентиум 2ка.

Link to comment
Share on other sites

тв аут нещо?

 

Този модел няма Tv-out .Също няма AGP slot на който да се бодне една карта с Tv-out.

Има възможност да се сложи карта на обикновен PCI slot с Tv-out ,но като гледам тука в форума една такава карта втора ръка върви към 100-тина лева , та се обезсмисля варианта .

 

Към продавача , Overdrive дал съм оферта ако има съгласие добре,ако ли не успех в продажбата.

Определно нямам нерви да ползвам XP s 128 ram и P2 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам същия и ми върши страхотна работа.Слагаш по голям хард и едно видео на pci с tvout/аз си намерих gforce4 mx440 за 50 лв. и работата заспива.Почти без пари идеален марков комп за интернет ,музика,филми и офисприложения при това с размерите на старо видео vhs

Link to comment
Share on other sites

Проблема с липсата на тв аут го бях решил с 19ка diamontron - намират се перфектни по 30-40лв.

 

За да не ми заключат модераторите темата заради постоянно ъпване ще помоля да се спестят излишни коментари.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще помоля модераторите да затворят темата.

 

Дъното, кутията и захранването са продадени, другите неще ще ги пусна с още части, които не ми трябват в отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...