Jump to content
BulForum.com

BeOS users


Recommended Posts

zdrawejte,

 

radwam se, che se e zaformilo BeOS community tuk.

pochitatel i potrebitel na sistemata sym ot 1999g i sym sybral dosta software prez godinite.

 

ot kak izleze Zeta RC2 chesto switchwam na nego, kato maximalnoto wreme za koeto sym rabotil bez da mina na WinXP e bilo 1 sedmica - bez da usetq seriozna lipsa na software ili funkcionalnost

 

naistina e mn dobra OS,

pozdrawleniq kym wsichki wliubeni w neq

Link to comment
Share on other sites

Hi,

i az sam fen ot nqkolko godini na BeOS

oste kogato beshe BeOS 4.5

 

oste nqkolko kato se prisaedinat i mozem da si oformim predstavitelstvo :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
errm, nqkoj uspq li da podkara RC3. na men mi pishe "Cannot find file \neshtositam\Bootscript"

 

i mi zabiwa oshte na boota ot CDto, a si go burn-ah kato pich s Neroto i ne e dalo greshka

 

Az go instalirah bez problemi.

Pri teb zasadata moje bi e v hardware, koito imash.

Ako si s Intel P4 s Hyperthreading go izkluchi predi da instalirash.

Probvai da izkl i drugi "advanced" neshta ot BIOS-a predi install, a sled tova si gi vkl otnovo.

Podoben problem imah i az i reshenieto beshe samo da izkl Hyperthreading-a.

 

Uspeh

Link to comment
Share on other sites

ако някой ползва BeOS, да направи няколко screenshots и да ги постне или някакво url с shots от BeOS, тъй като в момента нямам възможност да я пробвам, а ми е много интересно какво представлява ...

Link to comment
Share on other sites

cssvb94: podkarah go sutrinta okaza se ot CDto, koeto sym zapisal, ne se cheteshe pri men. peknah gi nanowo i wsichko e OK, obache, ako znaete kak mi precaka WinXP HE i towa go oprawih - s fresh install na Windows. Precaka boot-a i mrejata - mn stranen problem, kakto i da e.

 

samo si spasqwam pismata ot Outlooka i migriram na Zeta. RC3 e klasika i opredeleno e dosta napred sprqmo RC2.

 

samo malyk problem wse oshte s nego:

s wgradena VIA ProSavage sym i edinstweniq driver, kojto namerih e stariq, kojto winagi sym polzwal BeSavage+, obache problem wyznikwa, kogato go installna:

 

kogato sym w fail-safe video mode wsichko raboti - moga da accesswam Preferences, no tam max e 16b za cweta i 60Hz za refresh rate, kogato obache si go pusna Default (Zeta) boot - uwiswa, kogato izberesh kakwoto i da e ot Preferences. i pri RC2 mi go praweshe tozi nomer, no Screen-a togawa beshe izwyn Preferences tableta i mojeh da si oprawq resolutiona i refresh rate.

 

nqkoj da e sreshtal podoben problem ili da znae kak manual da configna video modeto i refresh rate?

 

 

lwl: http://www.yellowtab.com/ --> screenshots kolkoto jelaesh ;)

Link to comment
Share on other sites

samo malyk problem wse oshte s nego:

s wgradena VIA ProSavage sym i edinstweniq driver, kojto namerih e stariq, kojto winagi sym polzwal BeSavage+, obache problem wyznikwa, kogato go installna:

 

kogato sym w fail-safe video mode wsichko raboti - moga da accesswam Preferences, no tam max e 16b za cweta i 60Hz za refresh rate, kogato obache si go pusna Default (Zeta) boot - uwiswa, kogato izberesh kakwoto i da e ot Preferences. i pri RC2 mi go praweshe tozi nomer, no Screen-a togawa beshe izwyn Preferences tableta i mojeh da si oprawq resolutiona i refresh rate.

 

nqkoj da e sreshtal podoben problem ili da znae kak manual da configna video modeto i refresh rate?

lwl: http://www.yellowtab.com/ --> screenshots kolkoto jelaesh ;)

 

vinagi sum bil s NVidia video karti i ne sum imal problem s koia da e OS.

edinstvenoto, koetmo moga da te posuvetvam e da popitash chichko Google =)

ili v niakoi BeOS forum.

uspeh!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

abe 4atoh v nqkva nemska statia 4e mnogo ot hvalbite na YellowTab za Zeta[predpolaga poslednatas ditribuciq -neo ili kakto se kazva6e ] ne sa savsem opravdani .daja vav foruma na saita[mislq 4e beshe na freenet.de ili pcwelt,de] edin se oplakvashe 4e ste gi sudi da mu varnat 80 i net6toto euro deto e platil za tosi os.[prodava se Zeta [yellow tab mai sa ot hamburg?] po rtl shop.

a 4e isglejda qko i nai-veroqtno e baq burza tova sam siguren.ako se naloji daje da si preinstallna windowsa bih q razcukal Zeta Rc3 ili koito e posledniq model v wareza

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...