Jump to content
BulForum.com

Barton 2.5+@3.2


Recommended Posts

Kak nai dobre da si clokna cpu-to na duno Soltek SL-75FRN3 :woot

 

 

 

P.S:Kato go pusna na 200mhz*11 si go fasta no sled restart si go vrusta na default nqkoi zneli kak se oprawiq toq problem.I gore dolu na kwa temperatura trqbwa da raboti?

Link to comment
Share on other sites

а не мислиш ли че го прави защото не е ставбилен ?

XeForce3 ще ти каже по-точно :) тва май е като неговоти дъно

Link to comment
Share on other sites

а не мислиш ли че го прави защото не е ставбилен ?

XeForce3 ще ти каже по-точно :) тва май е като неговоти дъно

Не не е като моето дъно, мйто е ФРН-РЛ.

 

По темата: Покачи напрежението на процесора, по дефаулт мисля че работи на 1.6-1.65 (зависи от бройката) в лучай че е 1.6 му подай да стане до 1.65 (ако е 1.65 - 1.7). По принцип бартон е студен процесор, така че темепературата не трябва да е повече от 53-54 при пълно натоварване. Направи всички настройки на дъното на Експерт. С коя версия биос си? Гледай да не изгориш нещо. Рамта каква ти е и на какви тайминги е в момента?

Link to comment
Share on other sites

По принцип бартон е студен процесор, така че темепературата не трябва да е повече от 53-54 при пълно натоварване.

Barton и студ?Това е най-горещия им процесор след Palomino ядрото а понякога е и по-горещт.Не случайно им казват AMD Котлон.

По темата.Най вероятно му трябва още малко напрежение.Или на процесора 1.75-1.8или на паметта 2.73-2.9.Паметта може дая пуснеш и на 7(8)-4-4-3 за да си сигурен че не от нея.

Link to comment
Share on other sites

Не не е като моето дъно, мйто е ФРН-РЛ.

 

По темата: Покачи напрежението на процесора, по дефаулт мисля че работи на 1.6-1.65 (зависи от бройката) в лучай че е 1.6 му подай да стане до 1.65 (ако е 1.65 - 1.7). По принцип бартон е студен процесор, така че темепературата не трябва да е повече от 53-54 при пълно натоварване. Направи всички настройки на дъното на Експерт. С коя версия биос си? Гледай да не изгориш нещо. Рамта каква ти е и на какви тайминги е в момента?

Versiqta na biosa e J1 mislq 4e.Ramta e A DATA 256 mb DDR400mhz.A za timengite sa na 4-3-3.Napregenieto sum go pusnal 1.7.Po prinzip moge li oste da se ka4wa ili e riskowano.Sega raboti na 2090 mhz i nqma problemi fashtago vseki put no kato go digna na powe4e i sled restart si go vrusta na default.A ako dunoto e s jumperi dali shte zahapwa na 3200+.

 

P.S:Nqkoi da znae da ima po nowa versiq na biosa ot tazi

Link to comment
Share on other sites

НЕ съм го изследвал това дъно- потдържа ли 200Mhz шина

ако потдържа тогава имаш някъде малко проблемче. което ще се разреши.

Link to comment
Share on other sites

Вярно че не е това което се очаква но при мен се клоква поне за сега както трябва. Само че кутията ми трябва да е постоянно отворена щото нямам допълнителни вентилатори за отвеждане на топлия въздух. За сега стойностите са 21 градуса в стаята 65 на процесора при честота 2222Mhz.

 

 

През замата беше 10 градуса на стаята и 54 на проецесора за честота 2222Mhz.

 

По тая логика през лятото ще е 26 на въздуха 70 на процесора.

 

Ба ли го кво ще стане но като знам че се продават същите процесори с тази честота и се знае че са сигурни и стабилни тогава защо и моя да не може да прави такива неща и да работи при такава температура.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам същия Barton,и съм го клоквал до 2.2Ghz,като му качих волтажа на 1.7,съответно на A-Data-та на 2.8(държеше ми само на 8-4-4-3,като я направех на 7-4-4-3 и ресетваше преди да зареди ОС).А тоя моя Barton ми грееше на 49-51 при натоварване около час и половина(компресиране на филм),като се има предвид,че температурата в стаята ми е около 18-20градуса(обаче кутията стоеше отворена) мисля,че това е добре.А до колко мога да вдигна шината ,преди РАМа да ми каже да си гледам работата?

Link to comment
Share on other sites

И аз имам същия Barton,и съм го клоквал до 2.2Ghz,като му качих волтажа на 1.7,съответно на A-Data-та на 2.8(държеше ми само на 8-4-4-3,като я направех на 7-4-4-3 и ресетваше преди да зареди ОС).А тоя моя Barton ми грееше на 49-51 при натоварване около час и половина(компресиране на филм),като се има предвид,че температурата в стаята ми е около 18-20градуса(обаче кутията стоеше отворена) мисля,че това е добре.А до колко мога да вдигна шината ,преди РАМа да ми каже да си гледам работата?

maverick kagi kwo ti e dunoto i nomera na prozesora ot novite ili ot starite(s otklu4en mnogitel) :cry

Link to comment
Share on other sites

Ами в момента съм на 200 шина без да кача напрежение но то е 1.69-1.7 не съм го пипал може дъното да се ебава с това. Върви стабилно но ме притеснява тебпературата. Може и подече да се клокне но паметта ми е DDR-400 и тръгва най много на 415. Не съм пипал множителя, не ми се пипа щото ще трябва да му пусна напрежение а съответно и ще грее още повече, тая температура ми е достатъчна 70 градуса мога да си сваря яйца. Ами да ви кажа достатъчно бърз е да си правиш абсолютно всичко за което се се тите.

 

Не може шинта на процесора да ти е по голяма от тази на паметта. Няма да тръгне съответно ти остава уругата алтернатива, пипаш множителя и правиш нещо като 33х200 хахаха чакай да го сметна горе долу 6600.

Link to comment
Share on other sites

Добре.Ама моя процесор е от новите бартони и множителя му е "заключен",пък знам,че за да "отключиш" бартон ти трябва работилница:).Иначе дъното ми е ASUS A7N8X X(биоса е флашван с най-новия).Иначе не го държа клокнат, просто няма какво да го правя:).

Link to comment
Share on other sites

Добре.Ама моя процесор е от новите бартони и множителя му е "заключен",пък знам,че за да "отключиш" бартон ти трябва работилница:).Иначе дъното ми е ASUS A7N8X X(биоса е флашван с най-новия).Иначе не го държа клокнат, просто няма какво да го правя:).

nqkoi da znae sait za bios na Soltek Sl-75FRN3 da probwam s ponowa versiq.V sita na soltek nqma nisto za twa duno :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...