Jump to content
BulForum.com

Gentoo 2004 Instalation


manos

Recommended Posts

Abe svalih si onq den Gentoo-to i se machih 3 chasa da go instaliram no bez nikakuv uspeh. na saita i na cd-roma ima pdf dokument kadeto e opisano kak se izvurshva instalacionniq problem stupka po stupka, pravq vsichko kakto si e i ne stava. Ako nqkoi go e installval ili pak znae kade barkam i kakvo trqbva da napravq da pomaga! :( Mersi predvaritelno :woot

Link to comment
Share on other sites

Zdravei,

i az ne mojah da zavyrsha instalatziata poradi problemi s linux-a(bug che sa obyrkali versiata na kernel-a i ne moje da se install-ne :( ) a i na cd-to ima 2.4.24 vmesto 2.4.25 i zatova neiska, pyk drugite kernel-i gi ima samo v internet, no ne mojah da zavyrsha installatziata bez da dyrpa neshto ot internet i zatova ia zariazah :(

 

na site-a na gentoo.org ima tutorial kak se install-va, no az te syvatvam da ia zarejesh dokato pone ne si opraviat cd-ta i da vyrvi normalno install-a :( mnogo idiotska distributzia ako me pitash.

Link to comment
Share on other sites

Zdravei,

i az ne mojah da zavyrsha instalatziata poradi problemi s linux-a(bug che sa obyrkali versiata na kernel-a i ne moje da se install-ne :( ) a i na cd-to ima 2.4.24 vmesto 2.4.25 i zatova neiska, pyk drugite kernel-i gi ima samo v internet, no ne mojah da zavyrsha installatziata bez da dyrpa neshto ot internet i zatova ia zariazah :(

 

na site-a na gentoo.org ima tutorial kak se install-va, no az te syvatvam da ia zarejesh dokato pone ne si opraviat cd-ta i da vyrvi normalno install-a :( mnogo idiotska distributzia ako me pitash.

aide ako moje da mi kajesh kakvo si napravil predi da ti iska da svalqsh neshto ot neta poneje az i do tam ne moga da stigna :(

Link to comment
Share on other sites

aide ako moje da mi kajesh kakvo si napravil predi da ti iska da svalqsh neshto ot neta poneje az i do tam ne moga da stigna :(

Tova e vypros na mnogo stypki i ste mi otneme mnogo vreme a tochno sega niamam takova, kaji ti do kyde spirash za da se opitam da ti pomogna.

Link to comment
Share on other sites

Tova e vypros na mnogo stypki i ste mi otneme mnogo vreme a tochno sega niamam takova, kaji ti do kyde spirash za da se opitam da ti pomogna.

ami ako budem chestni az vuobshte ne tragvam :( izliza mi root konzolata na root cd-to i posle kato sledvam stupkite v tutoriala ili she mi kaje che nqma takuv fail ili che ne sashtestvuva takava komanda :wir mnogo losha rabota :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ami ako budem chestni az vuobshte ne tragvam :( izliza mi root konzolata na root cd-to i posle kato sledvam stupkite v tutoriala ili she mi kaje che nqma takuv fail ili che ne sashtestvuva takava komanda :wir mnogo losha rabota :wacko:

Predpolagam si svalil i dvete cd-ta tova Universal (LiveCD) i drugoto po izbot x86 ili AthlonXP

koeto polzvah az no az ne dostignah do nego polzvah samo pyrvoto

 

1. puskash live cd-to i kato ti izleze prompt-a Boot:

pishesh boot i pochva da zarejda.

az izpolzvah commandata gentoo noapm cdcache

 

stypkite po nantatyka se opisvat tuka

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/hand...l?part=1&chap=2

Link to comment
Share on other sites

Predpolagam si svalil i dvete cd-ta tova Universal (LiveCD) i drugoto po izbot x86 ili AthlonXP

koeto polzvah az no az ne dostignah do nego polzvah samo pyrvoto

 

1. puskash live cd-to i kato ti izleze prompt-a Boot:

pishesh boot i pochva da zarejda.

az izpolzvah commandata gentoo noapm cdcache

 

stypkite po nantatyka se opisvat tuka

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/hand...l?part=1&chap=2

Да ти кажа точно тези стъпки ползвах и до никаде не стигнах, дано на някой да му е провървяло и да каже как се оправил :punk

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа точно тези стъпки ползвах и до никаде не стигнах, дано на някой да му е провървяло и да каже как се оправил :punk

Ако сега почвате с Линукс, направо сте се объркали с това Gentoo.

Няма да стане. Има толкова места, дето може да се обърка (нищо, че караш по документация).

Хванете нещо, по-леко - Fedora, Mandrake, SuSe, а после и Gentoo може.

Link to comment
Share on other sites

Ако сега почвате с Линукс, направо сте се объркали с това Gentoo.

Няма да стане. Има толкова места, дето може да се обърка (нищо, че караш по документация).

Хванете нещо, по-леко - Fedora, Mandrake, SuSe, а после и Gentoo може.

Spraviam se uspeshno s slackware taka che mislia che Gentoo mi e tochno v kategoriata, no tam lipsvashti raboti niama, pyk i nishto ne te kara da svalish ot internet.

Link to comment
Share on other sites

Spraviam se uspeshno s slackware taka che mislia che Gentoo mi e tochno v kategoriata, no tam lipsvashti raboti niama, pyk i nishto ne te kara da svalish ot internet.

Точно това имах в предвид - Gentoo прави всичко от "0", т.е. много дърпане, компилиране и чакане. Ако си достатъчно упорит обаче, после е по-лесно. Няма липсващи библиотеки и 368 компилации (не вярвам да си с такъв процесор :))

Все пак Slack-a си има инсталатор..... :)

Link to comment
Share on other sites

Точно това имах в предвид - Gentoo прави всичко от "0", т.е. много дърпане,  компилиране и чакане. Ако си достатъчно упорит обаче, после е по-лесно. Няма липсващи библиотеки и 368 компилации (не вярвам да си с такъв процесор :))

Все пак Slack-a си има инсталатор..... :)

Ami togava sled kato ti si po-golqm razbirach ot nas shto ne zemesh da drasnesh nqkolko reda i da opishesh kak se instalira? Az ne sam kazal che razbiram ot Linux, prosto mnogo mi haresa tova Gentoo no kato se opitoh da go installna mi zavrq sreden prust nqma da kazvam kade. Neka nqkoi da kaje ako se e spravil :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ami togava sled kato ti si po-golqm razbirach ot nas shto ne zemesh da drasnesh nqkolko reda i da opishesh kak se instalira? Az ne sam kazal che razbiram ot Linux, prosto mnogo mi haresa tova Gentoo no kato se opitoh da go installna mi zavrq sreden prust nqma da kazvam kade. Neka nqkoi da kaje ako se e spravil :rolleyes:

Опитвам се да обасня нещо, а не да изтъкна какъв съм разбирач.

Нещото, което обяснявам е, че независимо, колко ти е харесал Гентото, то не е за начинаещи. Как да опиша инсталация, като не знам (никъде не пише) къде си закъсал. Какъв по-точно ти е проблема (освен "онзи" пръст на "онова" място :))? Вяхно, че Генто документацията не е най-брилянтната, но със сигурност може да се върви по нея - пак, обаче с условието, че трябва да знаеш какво правиш.

Другата ти грешка е, че мислиш че може с 2-3 думи да се обясни цялата инсталация. Има дистрибуции (виж предишният ми пост) в които точно с 5-6 натискания, ще си направиш всичко.

В крайна сметка Линукс е ядро, а не дистрибуция - лично аз съм избрал да работя с това, което познавам най-добре, пести ми най-много време и нерви. Що не направиш и ти така?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...