Jump to content
BulForum.com

инсталиране не безжичен рутер помощ


Recommended Posts

:wacko: значи след като старият ми lynsis изгоря днеска си взех netgear от едно момче от форума , сега ми предсои нелеката задача довечера да го инсталирам . значи интернета ми е на НЕТГРУП , в момента кабела за интернета ми влиза направо в лаптопа , доколкото разбрах трябва да променя някакви мак адреси , та мисълта и е някой можели в няколко стъпчици простичко да ми опише какво точно трябва да нарпавя за да подкарам безжичен интернет :cry

 

 

благодаря предварително на хората които са проявили търпение :wacko:

Link to comment
Share on other sites

zna4i napravix vsi4ki stapki kakto sa mi v manuala , v momenta kabela za interneta mi vliza v rutera , ot rutera mi izliza kabela koito e v komplekta i vliza v laptopa i imam internet kato maxna kabela ot laptopa bezji4en internet nqmam , v spisaka s bezji4nite mreji mi izpisva slednata gre6ka " nastroikite zapisani na tozi komputar za mrejata ne otgovarqt na iziksvaniqta na mrejata"

 

ot tuka natatak kakvo da pravq ? !?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

zna4i napravix vsi4ki stapki kakto sa mi v manuala , v momenta kabela za interneta mi vliza v rutera , ot rutera mi izliza kabela koito e v komplekta i vliza v laptopa i imam internet kato maxna kabela ot laptopa bezji4en internet nqmam , v spisaka s bezji4nite mreji mi izpisva slednata gre6ka " nastroikite zapisani na tozi komputar za mrejata ne otgovarqt na iziksvaniqta na mrejata"

 

ot tuka natatak kakvo da pravq ? !?! :blink:

От zamunda.net си бях теглил преди време видео уроци за това нещо, но беше отдавна и съм ги изтрил.

Виж линка по-долу - там е обяснено:

http://it-place.net/tutorial/Windows/dev/1...C%F0%E5%E6%E0/1

П.С. Ти си собственик на дискотеката в Крумово, вярно ли е че и Чака-Рака е твоя или част от нея.

Link to comment
Share on other sites

Разгледай менюто на рутера - някъде има меню wireless. Сравни криптирането (ако е активирано) на рутера и на мрежовата връзка в уиндоуса. Трябва да са от един вид, иначе не можеш да се свържеш. Ако не е активирано криптиране от рутера, не би следвало да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

там е работата че рутера е нов а направих всичко което си пишеше в мануала на инсталацията , след това уайрлеса на лаптопа ми открива мрежата "NETGEAR" ама не мога да се свържа с нея понеже ми дава някаква грешка , laury75 се опита да ми помогне ама не успях да разбера какво точно трябва да направя , явно ще трябва да повикам човек който разбира ;)

Link to comment
Share on other sites

http://netgear.com/Products/RoutersandGate...ers/WGR614.aspx

 

 

това е рутера , работата е там че според laury75 просто не съм въвел правилно мак адреса ми на ланката и някакви други днс ... незнам си какви работи

след като направя цялата инсталация кабела за интернета ми стои в рутера от рутера ми излиза кабела който е в комплекта и отива към лаптопа тогава няма проблем имам интернет , но след като извадя кабела между рутера и лаптопа интернета ми спира . в списъка с wi-fi мрежи си ми излиза името на мрежата и че връзката е много добра но има един червен Х на нея и пише "Настройките на този компютър не отговарят на изискванията на мрежата" :cry

 

 

едит: хмм сега разгледах спецификациите на рутера и това ми направи впечатление

 

Functions :

 

Automatically detects your ISP type, exposed host (DMZ), MAC address authentication, URL content filtering, logs of Internet activity

 

това не означава ли че автоматично ми копира мак адресите и другите глупости , значи май не е от това от laury казва че е ...... ? !??! :sick :wacko: :blink: :bgrin: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

По принцип по подразбиране при повечето безжични мрежи, които съм виждал, не се настройват ръчно адреси и ДНС-и. Би трябвало уиндоусът сам да си взема настройките от рутера. Преди връзвал ли се към други мрежи с този лаптоп?

Link to comment
Share on other sites

да имах рутер на lynksis с него лаптопа ми се свързваше без проблеми , но рутера изгоря и взех този днеска като си мислех че има някакъв реален шанс да успея да си го настроя сам но уви не успях , утре ще се обадя на техниците на нетгруп като минават натам да минат да ми го настроят :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Виж това е от сайта на нетгиър - пробвай и дано стане http://kbserver.netgear.com/kb_web_files/n101676.asp

Но преди всичко върни рутера към фабричните настройки - или през менюто или отзад има малка дупка с бутон, който се натиска и пак пробвай да се свържеш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...