Jump to content
BulForum.com

Ford- Puma


BAH

Recommended Posts

Искам да попитам някви впечатления за количката казаха за форд че мн се развалят :) .... а количката е хубава външно :love :love

Link to comment
Share on other sites

форд Пума е опит на форд да направи още една спортна достъпна кола имаш избор от 3 двигателя

1.4 16V (90 Hp) 1997 -

1.6 i 16V (103 Hp) 2001 -

1.7 16V (125 Hp) 1997 -

форд по принцип са солиден авто производител ,слабото място им е в сложноста на двигателите и невъзможноста на просветлените майстори в България да ги поправят. Като гледам най срещаната е тази с 1.4 16v двигателя мн добро двигателче и трябва да се има в предвид че тя е от генерацията на форд КА тоест повечето части са пласмасови по купето така като гледам обявите оклоло 2000 година има по 4000до 6000 хиляди добри коли интериора е малко беден но фукционален иначе дизайна е много добър мисля че колата е на основата на п новата фиеста което ще рече здраво окачване, аз бих я препоръчал за млад човек в града има хубаво моторче ако го натискаш ще бяга ако го жалиш няма да харчи много ЗЕТЕК ако си намериш още по добре ,ако разбирасе искаш да си вимаш !дано съм помогнaл :lol:

http://s.auto.ru/catalog_v3/images/9/9a9592e8.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Ми още не съм трагнал но ме разколебаха защото мн често се разваляли... нали като марка форд а не нали точно пумата :love :love под ЗЕТЕК какво имаш предвид :)

Link to comment
Share on other sites

Ми още не съм трагнал но ме разколебаха защото мн често се разваляли... нали като марка форд а не нали точно пумата :love :love под ЗЕТЕК какво имаш предвид :)

Колата,която не се разваля е чисто новата.Няма марка,която да се разваля,а друга да не се разваля.Когато колата се поддържа и се полагат грижи за нея,без значение каква е тя,собственика и е доволен от нея.

В България манталитета на народа е още на принципа "Сипвай газ(че бензина скъп вече)и карай докато спре"

И после почват да се говорят народните мъдрости "Опелите гниели,рената им тропала предницата,фордовете се разваляли често,на БМВ-тата частите им били по скъпи от тях самите и т.н"

Ако състоянието на колата когато е вземаш е добро(закараш си я на майстор и всичко е наред след цялостен преглед) няма да имаш грижи.Разбира се редовната смяна на консумативи,тампони,биалетки и шарнири на предницата са си задължителни и там марката няма значение.

 

Zetec е заводското име на двигателите на форд с 16 клапана и 2 горно разположение разпределителни вала.То на Пумата не монтират друг,освен зетек.

 

Имай предвид,че майстор,който не разбира от форд казва,че това е най скапаната кола.Но не защото колата е скапана,а защото майстора е тъп.

Както има един лаф:

 

Майстора:"Дееба и форда!"

Форда:"Да те еба в майстора!"

 

Навъртял съм 50 000км с 3 форда и до сега не са ме разочаровали.

Link to comment
Share on other sites

Колата,която не се разваля е чисто новата.Няма марка,която да се разваля,а друга да не се разваля.Когато колата се поддържа и се полагат грижи за нея,без значение каква е тя,собственика и е доволен от нея.

В България манталитета на народа е още на принципа "Сипвай газ(че бензина скъп вече)и карай докато спре"

И после почват да се говорят народните мъдрости "Опелите гниели,рената им тропала предницата,фордовете се разваляли често,на БМВ-тата частите им били по скъпи от тях самите и т.н"

Ако състоянието на колата когато е вземаш е добро(закараш си я на майстор и всичко е наред след цялостен преглед) няма да имаш грижи.Разбира се редовната смяна на консумативи,тампони,биалетки и шарнири на предницата са си задължителни и там марката няма значение.

 

Zetec е заводското име на двигателите на форд с 16 клапана и 2 горно разположение разпределителни вала.То на Пумата не монтират друг,освен зетек.

 

Имай предвид,че майстор,който не разбира от форд казва,че това е най скапаната кола.Но не защото колата е скапана,а защото майстора е тъп.

Както има един лаф:

 

Майстора:"Дееба и форда!"

Форда:"Да те еба в майстора!"

 

Навъртял съм 50 000км с 3 форда и до сега не са ме разочаровали.

съгласен съм със теб :) че всичко си иска грижи :zzz то има време до колата... чуда се мн и на едно пежо 206 :) :D :D

Link to comment
Share on other sites

съгласен съм със теб :) че всичко си иска грижи :zzz то има време до колата... чуда се мн и на едно пежо 206 :) :D :D

Колегата е обяснил з зетека ,иначе пежото е мн рационален избор ,аз съм превърженик на немските возила но от 206-ците има мн добри 306 също е изгоден избор. Имам приятел с 106 раили доволен е ама малка кола само за твоя задник да вози не става за маймуни да качваш вътре ,Пежо имат добри попадения като двигатели. Иначе квото каза колегата за майсторите е прав ако майстора каже, че форда е гадна кола бягай от него незнае кво да прави с нея :ph34r: :lol: Иначе 206 cc си е класика :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз сега си карам шофйорските и да зема книжката пък за колата лесна работа сега само разпитвам :lol: :lol: аз и опел астра ми е хванала окото но от тия новите астри след 99г и ауди а3 :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Пумата е хубавка, вътре е като Fiesta 4та генерация, т.е. заоблено красиво тъбло, на което човек може да се радва. Zetec наистина са двигатели, на които човек може да се порадва. Аз лично карам със Zetec-S и спокойно си режа колата когато си искам и разхода ми се качва най много с 0.5л/100км.

Link to comment
Share on other sites

Пумата и мен мн ме радва но само ме разобеждават че форд не ставал аз на края си зема каквото на сърцето ми падне пак нека се разваля... в крайна сметка на каквото попаднеш :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

И един мърмот завива шоколада в станиол. Нямам опита с Форд като на mrdds, но аз вече една година карам Fiesta MK4 Zetec-S и единственото, което съм оправял беше барабан на задна гума, тъй като на Хаинбуаз се набабаних в най-жестоката дупка, която мога да си представя.

 

Никога колата не мие тропала, друсала, гаснела, проблеми с палене или нещо такова. Няма значение какво ще си вземеш, важното е да има кой да я провери дали не е удряна или изкормена от идиотско каране и неподдържана.

Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа същото за форд :) от 2 години и половина почти карам Форд Еск. 1.8 16V ZеTec двигателче. Единствените проблеми които ми прави колата е с окачването, но за това съм си вниновен аз..така де никоя кола не би издържала на това на което съм подлагал фордчето :) Относно стабилност на пътя съм се уверил че е сравнително стабилен (сравнение правя с Сеат Кордоба и Рено Меган). за ускорение също двигателчето е много добро ..115 коня спокойно си изяждат 115ки дори и някой 130-тки ....

 

но..както казах по нагоре ... не съм от най жалещите колата шофиори.. и въпреки това форда не ме е предал до сега :)

 

1001544_orig.jpg

 

П.П снимката е с 5-ма в колата на газ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

ако някой се нуждае имам чисто нова бобина за форд пума ,, аз също съм притежател на същата кола , но проблемът им е че дават проблеми с компютъра

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...