Jump to content
BulForum.com

Проблем с SOLTEK KT-600-R


Recommended Posts

След ъпдейт на биоса с версия "AA1.2R" (последната на сайта на солтек) WINXP започна да се държи странно. Понякога при първоначално зареждане изчезват иконите и таскбара и излиза съобщение: Unknown hard eror. Веднага реших че това ще е от биоса и реших да сложа фабричния "AA1R" да ама не я бях запазил. Та ако може някой, който има такова дъно (не KT-600-RL) и има фабричната версия да я запази с Тази програмка под дос или 9х да я качи в фтп-то като сложи линк в този топик. Ще съм му благодарен.

 

ПС: Пропуснах да спомена че използвам SATA диск и от там зареждам WINXP. С WINME няма такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

След ъпдейт на биоса с версия "AA1.2R" (последната на сайта на солтек) WINXP започна да се държи странно. Понякога при първоначално зареждане изчезват иконите и таскбара и излиза съобщение: Unknown hard eror. Веднага реших че това ще е от биоса и реших да сложа фабричния "AA1R" да ама не я бях запазил. Та ако може някой, който има такова дъно (не KT-600-RL) и има фабричната версия да я запази с Тази програмка под дос или 9х да я качи в фтп-то като сложи линк в този топик. Ще съм му благодарен.

 

ПС: Пропуснах да спомена че използвам SATA диск и от там зареждам WINXP. С WINME няма такива проблеми.

Понякога след ъпдейт на биос-а ХР започва да прави тези проблеми "уж е по-стабилната система" и се налага колкото и да не ти се иска да преинсталираш ХР-то.Както сам отбелязваш със МЕ нямаш дертове.И със 98 пак няма да имаш ;)

Link to comment
Share on other sites

:) Az sum OutSider ama neshto ne moga da postvam kakto i da e i sega sum s acount na moi priqtel

Az imam takova duno ne sum si updaitval Biosa i nqmam takuv problem

Ama moga da ti kaja 4e ako si ka4ish Windows 98 nqma serial ata pone taka sa mi kazvali :D

Link to comment
Share on other sites

:) Az sum OutSider ama neshto ne moga da postvam kakto i da e i sega sum s acount na moi priqtel

Az imam takova duno ne sum si updaitval Biosa i nqmam takuv problem

Ama moga da ti kaja 4e ako si ka4ish Windows 98 nqma serial ata pone taka sa mi kazvali :D

Ами запиши си биоса със по-горе посочената програма и го качи на ФТП-то.Така ще помогнеш много на човека. :)

Link to comment
Share on other sites

:D off topic ako sq nakoi kaje i na men kak da si oravq problema s postvaneto shte e super

offtopic: Ами PM на админ или модератор. Кой "някой" да ти каже?! Да не си си забравил паролата неволно?

 

 

Баси, тва за БИОС ъпдейт и ХР за втори път го чувам. Първия път просто реших, че не може да е вярно и че човека нещо е омазал. Много тъпо. Пак прецакват клиентите...

 

Програмата предполагам ще ти направи едно много малко файлче с имидж на БИОС-а. Между другото - не е лошо човек да си има бакъп и на БИОС-а - има гад из Мрежата, дето и него преебава. Та е хубаво да ти е под ръка, за да можеш да си го възстановиш - иначе къде да го търсиш, особено ако е стара версия. Така че запази си го и ти - най-добре е на системното флопи.

Link to comment
Share on other sites

:D Off topic ne vlizam gledam kakvo se pishe vuv foruma no kato napisha neshto ne mi go vadi dori i sled 4asove

Az puskam taq programa davam na file davam enter i toi mi vika nqkvi raboti sega shte probvam pak dano da stane

Dava mi CHipset unknown

abe izobshto vsi4ko mi go dava unknown

Link to comment
Share on other sites

Какви работи ти вика? Имам една дето само това (имидж) прави. Да не ползваш някоя за флаш-ване - внимавай да не се флашне без да искаш, та после и тебе да спасяваме...

 

 

П.С. - Изчакай секунда да я кача... Ще дам линка тук. Сигурен ли си, че дъното ти е същото? Щото ако не е - твоя БИОС не върши работа на човека, даже повече ще се оплескат нещата...

Link to comment
Share on other sites

:D Mi da mai svalih onaq programa koqto e dadena po gore dai ti link

4e da pomognem na toq pi4

Are sq moje da sum pulen lamer ama kutiqta na dunoto mi sedi ot dqsno na edin metur rastoqnie siguren sum 4e e Soltek SL KT600 R Serial ata raid DDR 400

A az oshte v4era pratih PM na Dreamer i na veno mai

ama oshte 4akam da polu4a suobshtenie :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.warez.ru:8080/FTP/Win_Appz/BIOS...nd.backup.tool/

 

 

Свали я, разархивирай я в отделна папка. Просто я стартираш. Тя сама си върши всичко за секунда и нищо не пита. Ще се появят два файла в същата папка:

 

1. Bios.bin - имиджа на Биос-а ти

2. Bios.txt - информация за версията и марката на Биос-а ти.

 

Качи ги и двата, за да може човека да види това ли е което му трябва преди да флашва.

 

Уточнение - работи под ДОС - на ХР с тоя скопен ДОС... Може и за това да ти дава глупости. Опитай да стартираш от флопи с ДОС само и да я пуснеш от него, ако под ХР пак не ще. Но с тая е по-спокойно - тя само чете БИОС-а и не може да го прецака по никой начин.

Link to comment
Share on other sites

I az sled updait na bios imah problem s XP, obache si go reshih kato clearnah bios-a (reset) I veche nqma takyv problem. Inache ne iskashe da zaredi vyobshte  :rolleyes:

С прясно инсталиран XP пак прави мизерии. Пробвал сам вякакави настройки от биоса и все тая. Дори забелязах, че в УЖ по новата версия за изключени някои функции като S3 Suspend to RAM, не мога да спра RAID контролера и прочее. Междо другото в сайта на солтек я има фабричната версия ама пак същитя ефект. Та питам има ли някой такова дъно и зарежда виндовс от SATA диск с вкючен раид контролер и иам ли такива проблеми? Ако има нека запази и качи версията на биоса който използва. Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

From: "Warez.Ru Forums" <stil_l@abv.bg>  Add to Address Book

To: zmeikov@yahoo.com

Subject: Kaji si e-maila

     

 

 

 

zmeikov,

 

Stil_L has sent you this email from http://warez.ru/invision/index.php.

 

 

Kaji si e-maila da ti pratq image faila na moq bios

 

---------------------------------------------------

Please note that Warez.Ru Forums has no control over the

contents of this message.

---------------------------------------------------

 

 

Regards,

 

The Warez.Ru Forums team.

http://warez.ru/invision/index.php

E-mail-ът ми е zmeikov@yahoo.com

Щом си ми пратил майл занчи си го видял накъде пък то си и пише

Yahoo Identity zmeikov .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...