Jump to content
BulForum.com

Koi duna za AMD sa nai dobri


Recommended Posts

:D iskam da si kupq duno no se 4udq kakvo.Kato gledah v topica za overclock i XeForce 3 me zaribi po overclock ta kakvo duno shte mi preporu4ate(cenata moje da e nad 100$)i ventilator za Procesora ako moje sushto :rolleyes:. Zna4i sega shte se naloji da subiram pari ili shte trqbva da iz4akam do lqtoto kato otida pri dqdkata da mi dade nqkoi kint.

 

PC-to mi

 

Soltek SL KT600 R Serial ATA Raid

Duron 1.3

256DDR 400

10GB fujitsu siemens 5400 Rpm

80GB seagate 7200Rpm

GeForce 2MX(lqtoto shte q smenqm 4e ve4e e durta)

CD-RW Samsung 52x24x52

CD-Rom Teac 40X

Link to comment
Share on other sites

:D iskam da si kupq duno no se 4udq kakvo.Kato gledah v topica za overclock i XeForce 3 me zaribi po overclock ta kakvo duno shte mi preporu4ate(cenata moje da e nad 100$)i ventilator za Procesora ako moje sushto :rolleyes:

E shtom az sym prichinata za zaribqvkata shte ti kaja kakvo e moeto mnenie :D Vzemi si Soltek FRN2-RL struva tochno 100$ :D Nqma da syjelqvash ima vsichki extri za overclock. I shte mojesh da gonish dosta visoka shina, stiga procesora da ti pozvolqva :D S kakyv procesor si? A ventilator zavisi kolko pari iskash da opusnesh inache Volcano 11+ ne e nikak zle, Volcano 11 e syshtiq bez shteker za preden panel :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dynoto ti e dobro inak ako misli6 po vyprosa za new dyno moje ot li4en opit da ti prepory4am gigabyte mnogo sa dobri za cena ka4estvo

I az ot lichni nabludeniq ti preporychvam da ne si vzimash GigaDryv shte ostanesh mnogo nedovolen :D Zemi si SOLTEK - imash soltek bi trqbvalo da si se uveril che sa dosta stabilni dynni platki, a inache spored men ako shte gonish 200MHz(400FSB, ti trqbva drug procesor, ili otkluchvane na toq pone za 333FSB s mnogo kysmet) segashnoto ti dyno nqma da ima problem zashtoto ima 1/6 delitel. Samo ne znam kak stoqt neshtata s mnojitelq, trqbva da probvash s nqkoi otkluchen procesor da vidish dali shte smenqm nojitelq, zashtoto predi vreme nqkade bqh prochel che tochno VIA KT600 na SOLTEK ne moje da smenq bezproblemno mnojitelq, moje da e bilo sluh, zashtoto kogato go chetah beshe predi dosta vreme :D

Link to comment
Share on other sites

Prepora4wam ti AOpen AK79-400MAX izprobwano e. Puskal sam samo 3 takiwa i horata koito go pritejawat mislia, 4e sa shtastliwtsi. Mislia , 4e po-dobro niama da namerish , no e okolo 140-150$

http://www.aopen.nl/products/mb/AK79D-400Max.htm

 

Ako towa ne ti stiga razgledai i towa review : http://www6.tomshardware.com/motherboard/20030721/index.html

Link to comment
Share on other sites

:D I az si misleh da si smenqm procesora 4e ve4e iskam da minavam na Atlon XP ama to4no za koi da subiram pari?V Hardwarebg.com davat Atlon Xp 1800+ kato nai dobur za clock a vie kakvo shte kajete

Ami da tova e dobyr variant, a ako iskash moje da si vzemish Barton 2500+@3200+ za 95$ :D

Link to comment
Share on other sites

Ami za 28-30$ bi trqbvalo da ti go kupqt. A ako si merakliq moje da si kupish DURON 1800MHz da kajesh kakvi sa ti vpechetleniqta ;) A ako iskash moje da poobikolim firmite za Athlon XP - za da gledame kakyv e steping-a i dali sa zaklucheni, mislq che na vynshen vid se poznava. GOlqma merak imam za 1800MHz duron ama iskam da vida kakvo predstavlqva zashtoto nikoi ne e spodelil nishto, qvno nikoi oshte ne si e kupil :rolleyes: Inache duron 1800MHz~ Athlon XP 2100+ a shte ti raboti na 1.5v i shte ima megdan za clock :P [redpolagam, zavisi stepinga.

Link to comment
Share on other sites

ave GYGABYTE RULLLZZZZ VEE tva sa nai qkite dana imam takova s amd cpu ii nqmat greshka spored men tva sa nai qkite dana za amd dori i za intel :P :P :D :)

ta da dobava i za overclock na4i cpu to mie athlon 1800+ v momenta sam go naprail na 2200+ ako imah vodno ohlajdanekoeyto smqtam da si zimam ste go digna i pove4e stot v momenta coolerite ni mi pozvolqvat pove4e B)

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 moje da se razkarame tamun shte me obrazovash malko 4e az kato stane duma za overclock i sum pulen lamer :D sq az shte izlizam s edin priqtel da si kupuva neonka za kompa ot RESET

Az sym Lamer/2 (polovin lamer :P ) Ami nqmash problem shte se pomotaem po firmite :D

Link to comment
Share on other sites

abe fenowe, zasto si4kite sa punite da clockwate AMD? INTEL sa po stabilni za towa. az li4no sam wijdal AMD(mai e bilo clockwano) sas spekal wentil! beshe iztrqskal celiq komp: processor, MB, HDD, VIdeo, TV-Tuner(daje i toi), PowerSupply....

sano tenelkiite na kutiqta mu bqha ostanali.

Link to comment
Share on other sites

abe fenowe, zasto si4kite sa punite da clockwate AMD? INTEL sa po stabilni za towa. az li4no sam wijdal AMD(mai e bilo clockwano) sas spekal wentil! beshe iztrqskal celiq komp: processor, MB, HDD, VIdeo, TV-Tuner(daje i toi), PowerSupply....

sano tenelkiite na kutiqta mu bqha ostanali.

Pich ari stiga si postval na vsqkade ne kompetentni mneniq ve, basi koi kakvoto iska tova shte clockva, apak i ti mai oshte jiveesh vyv 2000 godina kogato AMD izgarqha ot visoka temeperatura, sega si imat zashtiti (az sym si mahnal zashtitata de) koito predotvratqvat izgarqneto na koi da e chark ;) Apak i vseki overclockva na sigorno nikoi ne e vzel da si mychi "jivotnoto" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 Posted: Feb 21 2004, 11:41 AM

 

 

Майстор

 

 

Group: Members

Posts: 417

Member No.: 160

Joined: 5-January 03

 

 

Pich ari stiga si postval na vsqkade ne kompetentni mneniq ve, basi koi kakvoto iska tova shte clockva, apak i ti mai oshte jiveesh vyv 2000 godina kogato AMD izgarqha ot visoka temeperatura, sega si imat zashtiti (az sym si mahnal zashtitata de) koito predotvratqvat izgarqneto na koi da e chark Apak i vseki overclockva na sigorno nikoi ne e vzel da si mychi "jivotnoto"

 

leto 2000-no sam go podminal otdawna, no wse pak znam kakwo widqh.

za kompetenciq ne mi gowori, 4e kato te gledam ti kolko kompetenten smeshno mi stawa... za clocka niaa da goworq tyk, iztyrwa se temata za AMD dynata

Link to comment
Share on other sites

да се върнем в темета :)

не е ли Epox най-купуваното и предпочитано дъно като става дума на за клок на АМД ?

Pochti vsichko e na kantar ;) Razlikata shte e minimalna, vsichko e do broika :rolleyes: Apak i SOLTEK-a ima RAID I SATA kontroler :D i MCP-T. Ama spored men ne e nujno da si smenqsh dynoto ;) A procesora. Zemi si kupi edin DURON da vidim shto za jivotno e :P

[OFFTOPIC]

Az sym navit da razmena 1700+@2.0GHz (12x166@1.675v) (10x200@1.775v) - za DURON 1800MHz ama iskam da go vidq predi tova :D

[/OFFTOPIC]

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 Posted: Feb 21 2004, 11:41 AM

 

 

Майстор

 

 

Group: Members

Posts: 417

Member No.: 160

Joined: 5-January 03

 

 

Pich ari stiga si postval na vsqkade ne kompetentni mneniq ve, basi koi kakvoto iska tova shte clockva, apak i ti mai oshte jiveesh vyv 2000 godina kogato AMD izgarqha ot visoka temeperatura, sega si imat zashtiti (az sym si mahnal zashtitata de) koito predotvratqvat izgarqneto na koi da e chark  Apak i vseki overclockva na sigorno nikoi ne e vzel da si mychi "jivotnoto" 

 

leto 2000-no sam go podminal otdawna, no wse pak znam kakwo widqh.

za kompetenciq ne mi gowori, 4e kato te gledam ti kolko kompetenten smeshno mi stawa... za clocka niaa da goworq tyk, iztyrwa se temata za AMD dynata

[OFFTOPIC]

M`dam razgovora ni prerasna v spor AMD vs. Intel ;) Obache ti go zapochna, zashtoto temata e predlojete dyno a ne: "Shto se mychite da clockvate AMD, probvaite s INTEL" :wir

 

Priznavam che gresha, ne sym bezgreshen. No tova koeto kazvam e moe vijdane po vyprosa i sym gotov da go zashtitavam, zashtoto i az sym bil novak kato teb i sym spamil po forumite za da sybiram "tochki" (postove).

 

I se izivnqvam na vseki koito sym go podvel s ne kompetentnoto si mnenie. Zashtoto sym sklonen da priznaq greshkite si.

[/PFFTOPIC]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...