Jump to content
BulForum.com

Tyrsq ACP


Recommended Posts

zashto ne si napravish sam :)

 

mojesh da izpolzvash microcontrolera na TEXAS Instrumenst ot familiqta MSP430

 

mislq 4e shte ti svyrshi mnogo dobra rabota B)

 

ako pyk nemojesh sam obajdai se shte ti naprava edno kontroler4e

Link to comment
Share on other sites

Platka ot roda na ISA ili PCI, koqto da sledi 5-6 analogovi vhoda.

Ot roda na 0-5V. I da gi prevryshta v cifrov vid.

Ideqta e tezi signali da se zapisvah ot PC na hdd.

Доколкото разбирам ти трябва нещо което да следи дискретни сигнали 0/5В, а не чисто аналогови, така ли е? Каква е скоростта на промяна на тези сигнали/честотата им. Ако е ниска може да се спретне нещо лесно на LPT порт или дори на RS-232 порт... За записването и превръщането (та чак и криприране може да се направи, хехе) въпроса не е сложен, там някво софт-че ще се драсне...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам ти трябва нещо което да следи дискретни сигнали 0/5В, а не чисто аналогови, така ли е? Каква е скоростта на промяна на тези сигнали/честотата им. Ако е ниска може да се спретне нещо лесно на LPT порт или дори на RS-232 порт... За записването и превръщането (та чак и криприране може да се направи, хехе) въпроса не е сложен, там някво софт-че ще се драсне...

Благодаря и на двата за съветите.

Нямам представа за честотата на промяна на сигнала.

Но ми трябва нещо готово, защото това ми трябва за служебни и професионални нужди. Ще тряба фактура :)

Link to comment
Share on other sites

Ще тряба фактура :)

Хехехе,

това пък е най-малкия проблем. Както се казва във фирмата разработваме точно такъв тип устройства (full-custom hardware or software) и издаваме фактури както си следва, от .. към.. +ДДС и т.н. :)

Но иначе съм виждал готови подобни специализирани платки на цени около 500 долара и нагоре, но те не могат да свалят няколко канала паралелно. Има платки по около 200 долара които служат за видео наблюдение и могат да семплират няколко (2-4) видео сигнала. Но формата пък е спрцифичен видеосигнал със неговите строги параметри: честотна лента и синхронизиращи импулси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...