Jump to content
BulForum.com

Филтриране на портове


Recommended Posts

Може да звучи невероятно идиотски, но има провайдъри, които блокират изходящ 25-ти. За да ползваш мейл трябва да минаваш през техен сървър настроен на друг порт. "Извинението" е - да не се спамело. Реалната причина - некадърност, нежелание да се образова персонала, нежелание да се плащат високи заплати на квалифициран персонал. Това е истина - в 21 век в София.

 

То пък защото е много трудно да се relay-ва трафика през техния сървър (ако това пък са разрешили) - не е като да не съм бил и в този бизнес и да не съм писал подобен софтуер... :bgrin:

 

Верно някой и друг нещастен вирус могат и да го спрат обаче средно интелигентен човек който малко от малко разбира от нещата и си е поставил за цел да разпрати 100тина хиляди писъмца няма да го спрат по този начин.

 

Помня че за да не задръстя сървъра на доставчика (преди да се усетят и да ни отрежат :bgrin:) даже специално слагах някакво забавяне в противен случай блокираше след около 5000 (те така ме и надушиха всъщност). След това просто си написах SMTP сървърче и си пращах писмата направо в пощата на "жертвата" и освен това работеше значително по-бързо от сървъра на доставчика :bgrin:

 

 

Реши ли един провайдер да ти резне мейл сървъра ще го резне на цяло, не на половина.

 

Дрън дрън та пляс. Едно време евроком филтрираха входящия трафик по всички портове под 1000 ако си спомняш. Изходящия не го филтрираха само входящия... освен да си имал друго предвид но от обясненията ти това се разбра :P (т.е. че ако се филтрира даден порт ще е и в двете посоки а не само в едната)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...