Jump to content
BulForum.com

Малко за дигитални фотоапарати


Recommended Posts

Каня се да си взема един дигитален апарат Praktica от ниския клас , по принцип немците ги усещат тези работи ( е не само те де) ма не знам дъли за същите пари няма нещо по стабило...този дето го харесах е Praktica PR DC Z 2,0 za okolo 270 лева.... какво може да се намери по въпроса. Ревютата са едно но друго си е като човек има лични впечатления. Какво ползвате и какво бихте ме посъветвали ? ( не го искам за бизнес, няма да го ползвам за професиоинални цели ама всяка възможност в повече е добре...)

Link to comment
Share on other sites

Az sum s PhotoClip i sum dovolen.E verno 4e ne e ot cisokite klasi no pone na men si mi vur6i rabota.Modela e PhC 8216 i e 5v1(fotocamera,videocamera,mp-3 player,web camera i dictofon). :D Kato moge da zasneme film4e ot 5 min sus zvuk.Aaa,zabravih da ti kaga 4e e 2Mega pixela sus 16 MB.Samo deto pametta e malko ;)

Ta az te suvetvam da si zeme6 PhotoClip.Moge i po-nov model.Te ne sa tolkova skupi. ;) :wir Osven tova sa i bulgarski.Naprimer v Makedoniq kato bqh minaloto lqto cenata na PhC8216 be6e 12000 denari(tova sa okolo 400lv) :wir .A v Bulgariq be6e 300lv(pone v Metro-to be6e tolkova :tongue )Zemi si edin PhotoClip i tvae. :D

Link to comment
Share on other sites

olympus C5050 Z, mnogo sum dovolen strahoten detail i macro samo deto ima lek shum pri iso 200 i 400 poradi noshtniq mu lens (snima neveroqtno v tumnoto). ako nqmash mnogo pari i nqma nikoga da go polzvash za profesionalni neshta vzemi si photoclip. ama ako za v budeshte shte go polzvash za neshto svurzano s rabota vzemi si edin Pentax Pone. ili nqkoi ov evtinite canoni.

Link to comment
Share on other sites

Имаше един Olympus c150 в Деком за 320 лева май - 2 мегапиксела без зум. За около 300 лева това е много добро решение. Практика и Минолта на 2 мегапиксела без зум са около тези пари. Photoclip - на този етап са пари за нищо. Ако ще си разпечатваш снимки 9х13 ще свърши работа. За тези пари толкоз. За 500 в Метро има Sony P72 - 3.2Mpix, 3x zoom с батерия и зарядно. Но е 2 пъти парите, които си заделил.

Link to comment
Share on other sites

Taka i taka stava vapros za digitalni aparati predlagam vseki, koito ima takav da poste i da kaze kakav mu e aparata i saotvetno kakvi sa mu pliusovete i minusite. Taka vseki edin, koito se interesuva ot pokupkata na takova neshto ste moze da si napravi smetka kakvo moze da si kupi za gore-dolu edi si kolko pari i sas kakvi ekstri. Neka obache da kazvame chesno i da si priznavame defektite (nedostatucite) na igrachkite, koito pritezavame.

Eto i moia aparat:

tuk. Nedostatucite sam gi izbroil malko po-gore.

Link to comment
Share on other sites

kodak_cx6330.gif

Kodak EasyShare 6330

Effective pixels 3.1 million

Max resolution 2032 x 1524

Zoom wide (W) 37 mm

Zoom tele (T) 111 mm (3 x)

Auto Focus Yes

Повече характеристики тук.

Плюсове - още не съм си купил акумулаторни батерии, но с алкални Varta Photo държи 80-90 снимки.

Лесен е за употреба, няма някакви забутани функции, има няколко режима на светкавица, като на закрито при режим "намаляване на червени очи" си справя много добре. Фокусира чудесно в макро режим, а с пуснат зум качеството също е много добро във всички режими.

Минуси - при слабо осветление вкарва шум. Светкавицата обикновено си върши работата за близки разстояния. Без светкавица при относително слабо осветление се справя по-зле, но достатъчно добре за прилична снимка при resize в 1024х768. Върви само с 16MB памет, без зарядно и акумулаторни батерии, без калъф. Нощни снимки прави под всякаква критика, защото няма ръчни настройки.

ЦЕНА - 400 лева с ДДС в Метро и с 36 месеца гаранция.

Заключение - тъй като не съм имал друг цифров апарат и изчетох доста статии преди да се спра на това смятам, че е един от оптималните модели за тази цена, особено защото идва с фактура и гаранция. Мен ме радва, защото не съм снимал със Sony/Canon/Nikon/Pentax.

Надявам се, че до 2 години за тези пари ще може да се вземе нещо къде по-добро. Дотогава ще се радвам на този ;).

Link to comment
Share on other sites

i moq e Photo Clip (7216) po-star model oba4e pak podoben vzel sym mu 4ak 64MB pamet ina4e be6e s 16 vgradena 1.3Mpx . Nedostatacite mu sa :

po blizo ot 80 sm stava zamazana snimkata i kato sloji6 fla6kartata i go vkliu4i6 v kompa ne moje da pusne6 vgradenata pamet ako ne svali6 fla6kartata.

Drugoto go znae6 sy6to kato onzi po-gore(8216) e ama snima klip s 15fps a oniq mai s 20 i e 1.3Mpx .

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Kodak CX6200 - добра е машинката. Не мога да се оплача. Мисля, че за 2мП апарат вади добри снимки. За разлика от VooDooMaN аз съм доволен от нощните снимки. Не зная на какво се дължи - неговия е един клас над моя. Като сравнявам качеството на снимките на Фото клиповете дето са постнати във форума мисля, че Kodak прави доста по-добри. Но чесно казано нямам опит с предишна машина, така че не мога да дам категорично мнение. Ама батериите ги погръща като ламя :P Сега се въоражих с 3 чифта акомулаторни батерии за да му смогна. Консумацията пада значително ако се изключи дисплея, но пък глезотията не е пълна без него. http://www.dpreview.com/reviews/read_opini...ey=kodak_cx6200

А снимки правени с машината съм постнал в FTP-то в CARROT :P

Link to comment
Share on other sites

pich seriozno li tova go mislish za perfektno??? ta to e super omazano, moje i ot kompresiqta taka da si go napravil ama me sumnqva kato gledam goleminata na failovete. Osven tova Fij i horata na purvata kak sa razmazani ot dvijenieto, tova znachi che ima baven shutter speed.

Link to comment
Share on other sites

TO ZA SHOOTTER SPEEDA NALI SE REGULIRA I AZ PROSTO NE SYM GO BARAL A I TVA MI BE6E EDNA OT PYRVITE 5 SNIMKI KAKTO I DRUGITE SNIMKI A I NA 17 INCOVIQ MONITOR NA FUULSCREEN MI HARESVA I ZATVA TAKA SUM PISA (ZA MEN SA PERFEKTNI NE ZA PROFISIONALISTI :) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...