Jump to content
BulForum.com

XOSD


GLT

Recommended Posts

Като си джитках из Internet намерих много добро (поне за мен де) нещо. Това е On Screen Display.

 

Ето връзка към страницата му XOSD

А това е документацията му XOSD Guide and Reference

 

Но май ще ми е трудно да го конфигурирам какво да ми показва и как да го показва. Нека някой ако е запознат да даде мнения, идеи, възможни проблеми и т.н.

 

Ползвам FluxBox за window menager, като за background съм сложил screensaver, така десктопа ми е динамичен, много ме кефи. Не искам да използвам тежките KDE и GNOME, не че PC ми е слабо, но.....тва ми е избора. А мисля, че като сложа и XOSD това, което ще се вижда на монитора ще е много свежо и различно.

Link to comment
Share on other sites

MMM bravo samo taka :wacko:, pyk verno za k'vo sa ti gnome i kde - abe pich to po-princip X-a si e tejyk ne che gnome i kde sa mnogo po-tejki ot kvoto i da bilo drugo.Tova veroqtno e poradi fakta che X e server kym koito se vyrzvash.Ama az lichno sym vijdal kak Debian s X se vlachi na P4/2.4GHz ta ne znam veche kvo da mislq :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ama az lichno sym vijdal kak Debian s X se vlachi na P4/2.4GHz ta ne znam veche kvo da mislq  :blink:

Просто на такъв PC е нелогично да се влачи, а причината най вероятно е в недоброто конфигуриране на цялата система.

Link to comment
Share on other sites

Явно не се изразих правилно - влачеше се X-са а не Debian-a като цяло.По-конкретно машината беше лаптоп Hyundai/P4@2.4/256Ram.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...