Jump to content
BulForum.com

LAN картата ми не се активира


THE STORM

Recommended Posts

На кратко когато съм с Windows картата се активира чак когато се логна, в смисъл почва да свети(постоянно е свързана с нета), но когато рестартирам и си пусна Kubuntu-то тя изобщо не свети нито по време на BIOS проверките нито когато Linux-a се зареди и съответно нямам нет така. Иначе пробвах следната схема - докато бях под Windows и картата работи рестартирах със Reset бутона и картата продължи да работи(свети) и при BIOS и когато се зареди Kubuntu-то и съответно имах нет и там. Имам чувството че когато рестартирам или гася ПС-то под Windows той някак си я изключва напъно и става неизползваема под други ОС-и. Да имате някакви идеи как да се активира винаги когато пускам ПС-то. Търсих из биоса за такива настройки но ненамерих...

Link to comment
Share on other sites

Ми от предишният ми пост се вижда, че е засича когато е активна(свети), когато не свети пак я засича даже мога да си правя настройки, но нито има нет нито нищо, картата седи един вид изгасена...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност по-вероятно е проблема да е с настройките на windows-а ти. Я си виж във Hardware devices дали имаш пуснато Wake-on-* настройките на лан картата... Не си го спомням как се казваше, но бях чел документации в интернет че това прави проблеми при dual boot. На мен Gentoo-то не искаше да ми up-не картата поради същата причина.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Да след като активирах Wake-On опцията от драйвера под Windows всичко се оправи. :)

ще можеш ли да ми напишеш карта точно къде се намира , че нещо се мъча с ubunto , но май много ме се спи и пропускам точно къде да цъкна :(

това Wake-on не мога да го открия къде е :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Даваш Properties на My Computer, отиваш в таба Hardware и цъкаш на бутона Device Manager. На отворелият се прозорец търсиш Network Adapters цъкаш на плюсчето и даваш Properties на мрежовата ти карта(при мен е Realtek RTL8139/810x), на отворилият се прозорец отиваш в таба Advanced, маркираш Wake-On-LAN After Shutdown и даваш Enable, после си цъкаш Ok и това е, рестартираш и нема повече проблеми

 

Ако не ви се показва Wake-On-LAN After Shutdown, давата Update на драйверите и ще се покаже, поне при мен се показа и ubunto тръгна :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...